Header File

Cadets WL Curtis Trophy

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

PROVISIONAL RESULTS

Updated:  26/01/2011  15:09:18

Series Results [Cadet International] up to Race 5 (Drops = 0)
Place Ties Sail No Boat Name Skipper Crew Sers Score Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   9629 WHITE MISSILE Nicola Armstrong Jack Thornton 12.0 1.0 2.0 6.0 1.0 2.0
2   8931 MIDNIGHT MAGIC Charlie Friend Felicity Freeman 18.0 5.0 1.0 2.0 7.0 3.0
3   5715 SWIFTSURE Calum Butler Cameron Mckenzie 21.0 2.0 4.0 1.0 6.0 8.0
4   9280 UNFINISHED BUSINESS Alice Endersbee Grace Endersbee 34.0 6.0 8.0 17.0 2.0 1.0
5   9523 BROTHERS IN ARMS Darcy Baranowski Dominic Randall 37.5 8.0 15.5 5.0 4.0 5.0
6 3.0S 9781 TIC TOC Lachlan Stephens Lachlan Hill 40.0 10.0 3.0 7.0 8.0 12.0
7   9284 MAGOO 2 Patrick Chipp Jack Furey 40.0 4.0 6.0 8.0 18.0 4.0
8   8573 HECTIC Liam Robinson Declan Jones 49.0 12.0 9.0 11.0 3.0 14.0
9   6232 SPRINT Lucy Stephens Alanna Field 52.0 11.0 11.0 12.0 9.0 9.0
10   5509 SAMARAN Julian Sasson Molly Furey 53.0 3.0 5.0 3.0 24.0F 18.0
11   4109 SNAKEBITE William Townson Nicholas Manton 55.0 13.0 10.0 9.0 16.0 7.0
12   9821 SIBERIAN TIGER Sam Stephens Nathan Field 60.5 9.0 17.0 14.5 14.0 6.0
13   5749 FLYING DUTCHMAN Lewis Butler Joshua Hill 62.0 14.0 12.0 10.0 11.0 15.0
14   5663 REDPATH Georgia Randall Jordan Jones 66.0 18.0 7.0 18.0 10.0 13.0
15   9625 XCITEN James Hannah Ben Townson 70.0 20.0 14.0 4.0 15.0 17.0
16   5752 IMP Ruby Altermatt Kate Wallace 71.0 7.0 18.0 16.0 19.0 11.0
17   9614 TEMPEST Olivia Neilson Joel Lay 71.5 16.0 13.0 14.5 12.0 16.0
18   8325 STARLIGHT EXPRESS Emma Woods Claire Townson 75.0 17.0 20.0 13.0 5.0 20.0
19   9283 MONTY Will Davies James Barrow 83.0 15.0 19.0 19.0 20.0 10.0
20   4690 SAILMAKER Ben Wilson Clare Olding 87.5 19.0 15.5 21.0 13.0 19.0
21   5742 ICE Riley Mulgrew Oliver Manton 103.0 21.0 21.0 22.0 17.0 22.0
22   5479 SAYONARA Alexander Gregory Xanthia Gregory 106.0 22.0 22.0 20.0 21.0 21.0
23   5661 REBEL TWO Will Newman Cameron Blacksell 120.0 24.0C 24.0C 24.0C 24.0C 24.0C

(Ties: S=Score R=Race B= Bettered. Penalties: A=ARB B=BFD C=DNC D=DNE E=ESP F=DNF G=RDG L=Late Entrant M=DGM N=ENP O=OCS P=Protest Q=DSQ R=RAF S=DNS T=TLE U=DUT V=AVG X=EXC Z=ZFP Y=SCP #=NoData [x.y]=Discarded)

Results by : TopYacht Software

Close Window |  Print This Page

LinkBack : back to Series page