Skandia Geelong Week

Zhik International Moth Australian Champ

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Race 7   (23/01/2009)  PROVISIONAL RESULTS

Updated:  25/01/2009  9:42:12 AM

PLEASE SCROLL DOWN FOR FULL RESULTS

Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 18:06:00
Place Sail No Boat Name From LAPS Skipper Score
1 3381 MACH 2 HISC 3 Simon Payne 0.8
2 11 BLADERIDER RSYSB16S 3 Nathan Outteridge 2.0
3 9368 MANIC STGSC 3 David Lister 3.0
4 3295 SAILINGBITS.COM A18L 3 John Harris 4.0
5 3281 BORA GULARI BYC 3 Bora Gulari 5.0
6 3573 READY! STGSC 3 Luka Damic 6.0
7 3263 APPLIANCES ONLINE WSC 3 Scott Babbage 7.0
8 3217 SOUTHERN SPARS TBC 3 Andrew Brown 8.0
9 3262 CARBON NEUTRAL BYRA 3 Les Thorpe 9.0
10 3288 THE MIGHTY BOOSH BISC 3 Rod Ray 10.0
11 9332 HTFU STGSC 3 Andrew Stevenson 11.0
12 3283 ALTITUDE RYCT 3 Rob Gough 12.0
13 3128 KA SAIL CYCA 3 Mark Robinson 13.0
14 3570 OBSESSION BSC 3 Alan Goddard 14.0
15 3297 TBA4 BYS 3 Samantha England 15.0
16 3128X UPGRADE SYC/RBYC 3 Lochlin Byrne 16.0
17 3290 TBA BRASS 3 Peder Arvefors 17.0
18 3472 TRX 1 DBYC 3 James Owen-Smith 18.0
19 3321 IFFI BSCRPAYC 3 Martin Cross 19.0
20 3260 PHLEGM FATALE STGSC 3 Stephen Donovan 20.0
21 3420 TBA KBSC 3 Brent Pearson 21.0
22 3271 RED BARON ASC 3 Greg Wise 22.0
23 9343 TIGER ON A CHAIN STGSC 3 Phil Stevenson 23.0
24 9365 BUCCANEER ASC 3 Ned Dally 24.0
25 9364 SILVER SHADOW WSC 3 Martin Johnson 25.0
26 9256 SMITH BSC 3 Ian Sim 26.0
27 3279 NN GKSS 2 Magnus Gravare 27.0
28 3309 HYDROPHOBIC RGYC 2 Michael Boode 28.0
29 3305 BLACKADDER BSC 2 Alastair Gibson 29.0
30 3232 SUMMIT RYCT 2 Will Logan 30.0
31 8978 WINGNUT LCSC 2 Michael Willcocks 31.0
32 3359 CHATTERBOX ASC 2 Stephen Tillman 32.0
33 9168 FRAN STGSC 2 Kylie Lowry 33.0
34 1 THE TRAMP STGSC 2 James Mackenzie 34.0
DNF 1260 SAILFAST SFC 3 Hiroki Goto 38.0
DNF 3178 TEKNOLOGIKA STGSC 3 Bruce McLeod 38.0
DNF 13279 BLADERIDER RX 2 GKSS 3 Martin Gravare 38.0

Results by : TopYacht Software with Crendal Digit Pen Technology

Back |  Close Window |  Print This Page


Skandia Geelong Week