Skandia Geelong Week

Zhik International Moth Australian Champ

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Race 1   (20/01/2009)  PROVISIONAL RESULTS

Updated:  25/01/2009  9:39:28 AM

PLEASE SCROLL DOWN FOR FULL RESULTS

Elapsed Time results (Based on 4 Laps) Start : 15:55:00
Place Sail No Boat Name From LAPS Skipper Score
1 3381 MACH 2 HISC 3 Simon Payne 0.8
2 11 BLADERIDER RSYSB16S 3 Nathan Outteridge 2.0
3 9368 MANIC STGSC 3 David Lister 3.0
4 3295 SAILINGBITS.COM A18L 3 John Harris 4.0
5 3281 BORA GULARI BYC 3 Bora Gulari 5.0
6 3263 APPLIANCES ONLINE WSC 3 Scott Babbage 6.0
7 3283 ALTITUDE RYCT 3 Rob Gough 7.0
8 3297 TBA4 BYS 3 Samantha England 8.0
9 3288 THE MIGHTY BOOSH BISC 3 Rod Ray 9.0
10 9332 HTFU STGSC 3 Andrew Stevenson 10.0
11 3217 SOUTHERN SPARS TBC 3 Andrew Brown 11.0
12 3262 CARBON NEUTRAL BYRA 3 Les Thorpe 12.0
13 3128 KA SAIL CYCA 3 Mark Robinson 13.0
14 3252 OYSTER FUND SNG 3 Psarofaghis Arnaud 14.0
15 9334 LEA SGSC 3 Lea Sitja 15.0
16 3290 TBA BRASS 3 Peder Arvefors 16.0
17 3128X UPGRADE SYC/RBYC 3 Lochlin Byrne 17.0
18 3260 PHLEGM FATALE STGSC 3 Stephen Donovan 18.0
19 3573 READY! STGSC 3 Luka Damic 19.0
20 3271 RED BARON ASC 3 Greg Wise 20.0
21 3321 IFFI BSCRPAYC 3 Martin Cross 21.0
22 3420 TBA KBSC 3 Brent Pearson 22.0
23 3570 OBSESSION BSC 3 Alan Goddard 23.0
24 9343 TIGER ON A CHAIN STGSC 3 Phil Stevenson 24.0
25 3182 RENEGADE GLYC 3 Jonathan Emonson 25.0
26 9365 BUCCANEER ASC 3 Ned Dally 26.0
27 3309 HYDROPHOBIC RGYC 3 Michael Boode 27.0
28 3232 SUMMIT RYCT 3 Will Logan 28.0
29 9364 SILVER SHADOW WSC 2 Martin Johnson 29.0
30 3279 NN GKSS 2 Magnus Gravare 30.0
31 8978 WINGNUT LCSC 2 Michael Willcocks 31.0
32 3359 CHATTERBOX ASC 2 Stephen Tillman 32.0
33 1 THE TRAMP STGSC 2 James Mackenzie 33.0
34 9168 FRAN STGSC 2 Kylie Lowry 34.0
DNF 3178 TEKNOLOGIKA STGSC 4 Bruce McLeod 36.0
DNS 3305 BLACKADDER BSC 3 Alastair Gibson 43.0

Results by : TopYacht Software with Crendal Digit Pen Technology

>

Back |  Close Window |  Print This Page


Skandia Geelong Week