Skandia Geelong Week

Audi Series Div 3

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

PROVISIONAL RESULTS

Updated:  26/01/2009  1:35:50 PM

PLEASE SCROLL DOWN FOR FULL RESULTS

Series Results [IRC] up to Race 6 (Drops = 1)
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Design Sers Score Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   R25 SURPRISE David Ellis RYCV Borresen BB10 5.00 1.00 1.00 1.00 [3.00] 1.00 1.00
2 2.0S M3170 ARABELLE Grant Hailes MYC Beneteau first 31.7 17.00 6.00 2.00 4.00 [9.00] 2.00 3.00
3   SM1347 STITCHED UP Peter Jackson SYC Beneteau 347 17.00 5.00 3.00 2.00 4.00 3.00 [5.00]
4   SM49 DR UNC John Lindholm SYC Masrm 920 19.00 3.00 5.00 [7.00] 5.00 4.00 2.00
5 2.0S B25 FLYING FOX Paul Woodman RBYC UFFA FOX 30.00 2.00 10.00 9.00 [14.00] 5.00 4.00
6   SM88 UPBEAT Peter Dunne SYC Beneteau first 36.7 30.00 [13.00] 6.00 3.00 6.00 7.00 8.00
7   B6505 RECKLESS Rory Thomas RBYC Bavaria 35 Match 33.00 4.00 8.00 5.00 7.00 9.00 [11.00]
8   S62 REMEDY B Burggraaf R Hibber RMYS Archambault 32 38.00 8.00 4.00 10.00 1.00 15.00 [15.00]
9   S47 MRS OVERNEWTON Leslie Norton RMYS Bavaria Match 38 39.00 11.00 9.00 6.00 2.00 11.00 [13.00]
10   B353 MAGAZAN 53 Nicholas McGuigan RBYC Farr 1104 40.00 9.00 7.00 [12.00] 8.00 6.00 10.00
11   B2580 DONT PANIC Jamie Cooper PDYC Beneteau Fc 12 45.00 7.00 11.00 8.00 11.00 8.00 [12.00]
12   SM5050 TONIC Steve Moore SYC Beneteau First 317 53.00 [16.00C] 14.00 11.00 12.00 10.00 6.00
13   B131 CLEMENTINE III Michael Dalton RBYC SS 39 55.00 12.00 12.00 14.00 10.00 [14.00] 7.00
14   B347 ROGUE TRADER Greg Rayner RBYC Beneteau First 34.7 59.00 10.00 15.00 13.00 [15.00] 12.00 9.00
15   SM99 PRIMO Steve Copley SYC Benetau 69.00 16.00C 13.00 [16.00S] 13.00 13.00 14.00

(Ties: S=Score R=Race B= Bettered. Penalties: A=ARB B=BFD C=DNC D=DNE E=ESP F=DNF G=RDG L=Late Entrant M=DGM N=ENP O=OCS P=Protest Q=DSQ R=RAF S=DNS U=DUT V=AVG X=EXC Z=ZFP Y=SCP #=NoData [x.y]=Discarded)

Results by : TopYacht Software

Back |  Close Window |  Print This Page

Skandia Geelong Week