Skandia Geelong Week

Audi Series Div 3

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Race 4   (25/09/2001)  PROVISIONAL RESULTS

Updated:  25/01/2009  14:45:13

PLEASE SCROLL DOWN FOR FULL RESULTS

EHC results Start : 12:40:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC HC Cor'd T Skipper Score Fin Tim Design
1 SM1347 STITCHED UP SYC 01:04:05 0.840 53:50 Peter Jackson 1.0 13:44:05 Beneteau 347
2 B6324 WHERES WAL? RBYC 01:04:24 0.858 55:15 Roger Jepson 2.0 13:44:24 Thompson 870
3 SM88 UPBEAT SYC 01:08:24 0.826 56:30 Peter Dunne 3.0 13:48:24 Beneteau first 36.7
4 R25 SURPRISE RYCV 01:06:19 0.867 57:30 David Ellis 4.0 13:46:19 Borresen BB10
5 R945 THE LUGE RYCV 01:18:01 0.742 57:53 Claire Fazakerley 5.0 13:58:01 JS 8000
6 B6505 RECKLESS RBYC 01:11:00 0.831 59:00 Rory Thomas 6.0 13:51:00 Bavaria 35 Match
7 S47 MRS OVERNEWTON RMYS 01:09:55 0.860 01:00:08 Leslie Norton 7.0 13:49:55 Bavaria Match 38
8 G5901 SPIRIT OF RANI RGYC 01:12:21 0.840 01:00:46 Ian Robottom 8.0 13:52:21 Jeanneau 36
9 R888 ESCAPE RYCV 01:19:36 0.765 01:00:54 Anthony Beck 9.0 13:59:36  
10 B2580 DONT PANIC PDYC 01:12:12 0.856 01:01:48 Jamie Cooper 10.0 13:52:12 Beneteau Fc 12
11 G5 CORAMANDEL RGYC 01:16:13 0.815 01:02:07 Roger McLennan 11.0 13:56:13 Peterson 11.78
12 B25 FLYING FOX RBYC 01:14:58 0.829 01:02:09 Paul Woodman 12.0 13:54:58 UFFA FOX
13 SM49 DR UNC SYC 01:14:43 0.836 01:02:28 John Lindholm 13.0 13:54:43 Masrm 920
14 S62 REMEDY RMYS 01:12:38 0.861 01:02:32 B Burggraaf R Hibber 14.0 13:52:38 Archambault 32
15 B353 MAGAZAN 53 RBYC 01:20:00 0.785 01:02:48 Nicholas McGuigan 15.0 14:00:00 Farr 1104
16 B347 ROGUE TRADER RBYC 01:17:20 0.816 01:03:06 Greg Rayner 16.0 13:57:20 Beneteau First 34.7
17 B131 CLEMENTINE III RBYC 01:27:00 0.775 01:07:26 Michael Dalton 17.0 14:07:00 SS 39
18 B430 RED ROCKS RBYC 01:26:08 0.860 01:14:04 Paul Digney 18.0 14:06:08 Beneteau Oceana 43
DNC B58 Y KNOT RBYC   0.762   Ted Masur 20.0   Beneteau

Results by : TopYacht Software

Back |  Close Window |  Print This Page


Skandia Geelong Week