REFRESH or RELOAD each time you view race results!


Audi Series Div 2 & Div 3

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Results by : TopYacht Software
Updated on :  17/02/2008  11:46:09

PROVISIONAL RESULTS

SERIES RESULTS

(Ties: S=Score R=Race B= Bettered. Penalties: A=ARB B=BFD C=DNC D=DNE E=ESP F=DNF G=RDG L=Late Entrant M=DGM N=ENP O=OCS P=Protest Q=DSQ R=RAF S=DNS U=DUT V=AVG X=EXC Z=ZFP Y=SCP #=NoData [x.y]=Discarded)

Back |  Close Window |  Print This Page

Series Results [IRC] for Division 2 up to Race 7 (Drops = 1)
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Design Sers Score Race 7 Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   MH20 PHILOSOPHERS CLUB Peter Sorensen MHYC Sydney 36 Cr 12.00 5.00 1.00 [11.00] 1.00 1.00 2.00 2.00
2   R1121 EXECUTIVE DECISION Grant Botica RYCV Adams 10 17.00 1.00 4.00 4.00 3.00 4.00 [21.00O] 1.00
3   5846 AS GOOD AS IT GETS Richard Fidock CYCSA Beneteau 40.7 20.00 2.00 7.00 [9.00] 5.00 2.00 1.00 3.00
4   R1111 TOECUTTER 2 Robert Hick RYCV Hick 30 26.00 3.00 6.00 3.00 7.00 3.00 4.00 [8.00]
5   360 PATRICE SIX Tony Kirby CYCA X Yacth X-41 Od 28.00 8.00 5.00 [17.00] 2.00 5.00 3.00 5.00
6 2.0S SM602 VELOCE Phil Simpfendorfer SYC Elliott 11 31.00 7.00 2.00 [14.00] 6.00 7.00 5.00 4.00
7   G154 PEREGRINE Barry Walker RGYC Sydney 36s 31.00 [9.00] 3.00 6.00 4.00 6.00 6.00 6.00
8   SM35 ABSOLUT Terry Hall SYC Archambault 35 42.00 [10.50] 8.00 2.00 9.00 8.00 8.00 7.00
9   B26 REVERIE Alan Woodward RBYC Beneteau 40.7 48.00 4.00 11.00 [12.00] 8.00 9.00 7.00 9.00
10   R9006 BULLET D Cartan RYCV Bull 9000 56.00 6.00 [16.00] 1.00 13.00 12.00 14.00 10.00
11   TYC7771 BLUE SKY Richard Fisher TYC Beneteau 40.7 59.00 [12.00] 10.00 8.00 11.00 10.00 9.00 11.00
12   R336 SWORDFISH TROMBONE Tim Olding RYCV Mbd 36 67.00 13.00 12.00 5.00 14.00 [15.00] 11.00 12.00
13   SM45 OUTRAGEOUS Ray Shaw SYC Beneteau First 44.7 76.00 15.00 17.00 [18.00] 10.00 11.00 10.00 13.00
14   H6336 THE BOOKMAKER Andrew Slagmolen HBYC Nortshore Nsx36 80.50 10.50 14.00 10.00 [17.00] 16.00 15.00 15.00
15   SM424 BARNSTORMER Brian Barnes SYC Bavaria Match 42 82.00 17.00 13.00 15.00 12.00 13.00 12.00 [18.00]
16   M9000 GEOMATIC JOKER Grant Chipperfield MYC Jarkan 39 83.00 14.00 9.00 [19.00] 16.00 14.00 16.00 14.00
17   B63 SCHUSS Denis McConnell RBYC Beneteau 40.7 93.00 18.00 [18.00] 13.00 15.00 17.00 13.00 17.00
18   S47 MRS OVERNEWTON Leslie Norton RMYS Bavaria Match 38 101.00 16.00 [19.00] 16.00 18.00 18.00 17.00 16.00
19   SM5985 INSX Robert Sill SYC Nsx 38 106.00 21.00C 15.00 7.00 21.00C 21.00C 21.00C [21.00C]
20   MH360 THIS WAY UP John Moore MOFSC Sydney36cr 126.00 21.00C 21.00C 21.00C 21.00C 21.00C 21.00C [21.00C]



Series Results [IRC] for Division 3 up to Race 7 (Drops = 1)
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Design Sers Score Race 7 Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   SM880 ALIEN Mike & Mark Welsh SYC Lidgard 36 6.00 1.00 1.00 [8.00] 1.00 1.00 1.00 1.00
2   GB347 PALANDRI MINDS EYE Bradley Skeggs GBYC Beneteau 34.7 16.00 2.00 [9.00] 3.00 3.00 4.00 2.00 2.00
3   H2002 LEETO Bruce McCraken HBYC Beneteau 36.7 19.00 6.00 2.00 [7.00] 2.00 3.00 3.00 3.00
4   SM49 DR. UNC John Lindholm SYC Masrm 920 20.00 3.00 3.00 [6.00] 4.00 2.00 4.00 4.00
5   SM1781 REVENGE Gordon Mather SYC Carter 33 28.00 5.00 6.00 2.00 [6.00] 5.00 5.00 5.00
6   RF116 HUCKLEBERRY Steve Humphries RFBYC S&S34 29.00 4.00 5.00 1.00 5.00 [8.00] 7.00 7.00
7   S62 REMEDY B Burggraaf R Hibber RMYS Archambault 32 38.00 8.00 [11.00C] 4.00 7.00 7.00 6.00 6.00
8   B353 MAGAZAN 53 Nicholas McGuigan RBYC Farr 1104 42.00 7.00 4.00 [11.00Q] 8.00 6.00 8.00 9.00
9   SM88 UPBEAT Peter Dunne SYC Beneteau First 36.7 51.00 9.00 7.00 9.00 9.00 9.00 [11.00C] 8.00
10   SM500 CAN CAN Bruce Morgan SYC Beneteau 34.7 First 56.00 10.00 8.00 5.00 11.00C 11.00C 11.00C [11.00C]



Back |  Close Window |  Print This Page