REFRESH or RELOAD each time you view race results!


Audi Series Div 2 & Div 3

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Results by : TopYacht Software
Updated on :  17/02/2008  11:46:08

PROVISIONAL RESULTS

SERIES RESULTS

(Ties: S=Score R=Race B= Bettered. Penalties: A=ARB B=BFD C=DNC D=DNE E=ESP F=DNF G=RDG L=Late Entrant M=DGM N=ENP O=OCS P=Protest Q=DSQ R=RAF S=DNS U=DUT V=AVG X=EXC Z=ZFP Y=SCP #=NoData [x.y]=Discarded)

Back |  Close Window |  Print This Page

Series Results [EHC] for Division 2 up to Race 7 (Drops = 1)
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Design Sers Score Race 7 Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   R9006 BULLET D Cartan RYCV Bull 9000 24.50 1.00 [7.00] 1.00 5.00 6.00 6.00 5.50
2   SM1100 SMOOTH CRIMINAL Don & Helen Cameron SYC Reichel Pugh 36 25.00 10.00 9.00 [13.00] 3.00 1.00 1.00 1.00
3   R336 SWORDFISH TROMBONE Tim Olding RYCV Mbd 36 25.50 7.00 2.00 3.00 4.00 [11.00] 4.00 5.50
4   B26 REVERIE Alan Woodward RBYC Beneteau 40.7 27.00 5.00 8.00 [9.00] 6.00 3.00 2.00 3.00
5 3.0S SM45 OUTRAGEOUS Ray Shaw SYC Beneteau First 44.7 31.00 8.00 10.00 [11.00] 1.00 2.00 3.00 7.00
6   H6336 THE BOOKMAKER Andrew Slagmolen HBYC Nortshore Nsx36 31.00 2.00 1.00 4.00 8.00 9.00 7.00 [10.00]
7   SM424 BARNSTORMER Brian Barnes SYC Bavaria Match 42 33.50 9.00 3.00 10.00 2.00 4.50 5.00 [11.00]
8   S2 SILK Ken Simpson RMYS Radford Sprint 35 37.00 3.00 5.00 2.00 9.00 10.00 [10.00] 8.00
9   S37 BEYOND OUTRAGEOUS Tony Warren RMYS Inglis 41.50 4.00 6.00 7.00 11.00 4.50 [11.00] 9.00
10   B63 SCHUSS Denis McConnell RBYC Beneteau 40.7 50.00 6.00 11.00 6.00 7.00 12.00 8.00 [12.00]
11   R34 SANDGROPER Geof Bagley RYCV Archambault A40 53.00 15.00C [15.00C] 8.00 10.00 7.00 9.00 4.00
12   PF1 HANSON MONKEY PUZZLE Peter Young PFYC Young 39 61.00 15.00C [15.00C] 12.00 12.00 8.00 12.00 2.00
13   SM5985 INSX Robert Sill SYC Nsx 38 69.00 15.00C 4.00 5.00 15.00C 15.00C 15.00C [15.00C]
14   MH360 THIS WAY UP John Moore MOFSC Sydney36cr 90.00 15.00C 15.00C 15.00C 15.00C 15.00C 15.00C [15.00C]



Series Results [EHC] for Division 3 up to Race 7 (Drops = 1)
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Design Sers Score Race 7 Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   G1111 LARRIKEN 2 Treurniet Pickering RGYC Hick 30 30.00 1.00 1.00 8.00 1.00 [15.00] 14.00 5.00
2 2.0S H2002 LEETO Bruce McCraken HBYC Beneteau 36.7 32.00 [14.00] 5.00 10.00 4.00 8.00 2.00 3.00
3   SM880 ALIEN Mike & Mark Welsh SYC Lidgard 36 32.00 7.00 4.00 [15.00] 6.00 7.00 4.00 4.00
4 1.0S 6324 WHERES WAL? Roger Jepson RBYC Thompson 870 34.00 8.00 6.00 3.00 [15.00] 14.00 1.00 2.00
5   B353 MAGAZAN 53 Nicholas McGuigan RBYC Farr 1104 34.00 5.00 2.00 [18.00Q] 3.00 2.00 11.00 11.00
6 2.0S R1134 COROMANDEL 4 David Burton RYCV Jarkan 925 38.00 6.00 8.00 2.00 7.00 10.00 5.00 [10.00]
7   SM49 DR. UNC John Lindholm SYC Masrm 920 38.00 4.00 7.00 7.00 [11.00] 3.00 8.00 9.00
8 2.0S G621 JUNO Kym Murphy RGYC Davidson 39.00 9.00 [12.00] 11.00 2.00 5.00 6.00 6.00
9   SM1781 REVENGE Gordon Mather SYC Carter 33 39.00 3.00 [10.00] 4.00 8.00 9.00 7.00 8.00
10   G5 CORAMANDEL Roger McLennan RGYC Peterson 11.78 41.00 10.00 9.00 9.00 9.00 [11.00] 3.00 1.00
11   633 DEHLER MAGIC Greg/Charlie Tobin/P WSC Dehler 39 43.00 2.00 3.00 [14.00] 13.00 6.00 12.00 7.00
12   SM111 ANNA Robert Lepore SYC Hick 30 53.00 15.00 14.00 5.00 5.00 4.00 10.00 [18.00C]
13   S62 REMEDY B Burggraaf R Hibber RMYS Archambault 32 70.00 16.00 [18.00C] 6.00 10.00 13.00 13.00 12.00
14   B43995 WILDERNESS WEAR Philip Endersbee BYS Catalina 37 71.00 12.00 13.00 13.00 12.00 12.00 9.00 [18.00C]
15   SM9800 SPORTSCAR Tim Stone SYC Thompson 9.8 74.00 11.00 18.00C 12.00 14.00 1.00 18.00C [18.00C]
16   R945 THE LUGE Claire Fazakerley RYCV Js 8000 91.00 18.00C 18.00C 1.00 18.00C 18.00C 18.00C [18.00C]
17   Z111 ZUTEM Stephen Hunter SYC Hick 30 94.00 13.00 11.00 16.00 18.00C 18.00C 18.00C [18.00C]



Back |  Close Window |  Print This Page