REFRESH or RELOAD each time you view race results!


Audi Series Div 1

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Results by : TopYacht Software
Updated on :  28/01/2008  15:34:22

PROVISIONAL RESULTS

SERIES RESULTS

(Ties: S=Score R=Race B= Bettered. Penalties: A=ARB B=BFD C=DNC D=DNE E=ESP F=DNF G=RDG L=Late Entrant M=DGM N=ENP O=OCS P=Protest Q=DSQ R=RAF S=DNS U=DUT V=AVG X=EXC Z=ZFP Y=SCP #=NoData [x.y]=Discarded)

Back |  Close Window |  Print This Page

Series Results [IRC] for Division 1 up to Race 7 (Drops = 1)
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Design Sers Score Race 7 Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   52002 QUEST Jamie Macphail CYCA Tp52 8.00 1.00 1.00 2.00 2.00 1.00 [27.00Q] 1.00
2 1.0S SM5200 COUGAR II Alan Whiteley SYC Tp52 17.00 2.00 3.00 4.00 4.00 [9.00] 1.00 3.00
3   6952 WOT YOT Graeme Wood CYCA Nelson Merrick 52 17.00 [24.00] 2.00 3.00 3.00 3.00 2.00 4.00
4   HKG2245 BEAU GESTE Karl Kwok RHKYC Reichel/Pugh 45 23.00 [11.00] 4.00 1.00 5.00 8.00 3.00 2.00
5   R50 LIVING DOLL Michael Hiatt RYCV Cookson 50 27.00 5.00 6.00 5.00 1.00 5.00 5.00 [6.00]
6   SM46 DEKADENCE Philip Coombs SYC Dk46 35.00 6.00 5.00 [23.00] 6.00 7.00 6.00 5.00
7   6838 SPLASH GORDON Stephen Ellis RPAYC Farr 40 Irc 45.00 7.00 [13.00] 8.00 12.00 6.00 4.00 8.00
8 3.0S SM2008 FLIRT Chris Dare SYC Corby Irc 49 51.00 3.00 10.00 11.00 7.00 12.00 8.00 [27.00Q]
9   G4646R EXTASEA Paul Buchholz RGYC Dk46 51.00 10.00 8.00 9.00 8.00 [11.00] 9.00 7.00
10   SM47 TERRA FIRMA Nicholas Bartels SYC Sydney 47 69.00 9.00 18.00 13.00 9.00 2.00 18.00 [20.00]
11   5226 ONESTEEL Frazer Read RYCT Steiner 29 - Custom 71.00 4.00 12.00 15.00 17.00 4.00 [20.00] 19.00
12   8880 GOLDFINGER Peter Blake Kate Mit SYC Farr 52 75.00 13.00 [19.00] 14.00 10.00 16.00 10.00 12.00
13 6.0S SM1000 GEORGIA Graeme Ainley SYC Farr 53 77.00 20.00 [21.00] 6.00 14.00 19.00 7.00 11.00
14   G421 SHOGUN Robert Hanna RGYC Rogers 46 77.00 8.00 17.00 12.00 16.00 [23.00] 14.00 10.00
15   B45 RUSH Ian Paterson RBYC Farr 45 81.50 17.00 11.00 [19.00] 13.00 14.00 11.00 15.50
16   8181 ESPRESSO FORTE Laurence Freedman CYCA Farr 55 88.00 22.00 7.00 [22.00] 11.00 13.00 21.00 14.00
17   R33 CHUTZPAH Bruce Taylor RYCV Caprice 40 89.00 15.00 [24.00] 7.00 21.00 18.00 19.00 9.00
18   R22 BOMBORA Greg Tobin RYCV Lyons 40 90.50 12.00 14.00 17.00 19.00 [21.00] 13.00 15.50
19   6040 POW Michael Cooper RYCT Farr 40 91.00 14.00 16.00 18.00 [20.00] 10.00 16.00 17.00
20   545 PRETTY WOMAN Richard Hudson RPAYC Ic 45 98.00 21.00 20.00 [26.00] 15.00 17.00 12.00 13.00
21   S390 JAZZ PLAYER Andrew Lawrence RMYS Z39 105.00 16.00 15.00 20.00 22.00 15.00 17.00 [22.00]
22   M10 SKANDIA Grant Wharington MYC Jones 98 Maxi 114.00 19.00 9.00 25.00 28.00C [28.00C] 15.00 18.00
23   SM1400 ISUZU MARINE Jock Macadie SYC Jones/Hart 14 121.00 18.00 22.00 16.00 [23.00] 22.00 22.00 21.00
24   B9797 NINETY-SEVEN Alan Saunders RBYC Farr 47 131.00 23.00 23.00 24.00 18.00 20.00 [24.00] 23.00
25   R41 LAURELLE Ray Borrett RYCV Farr 42 141.00 25.00 [25.00] 21.00 24.00 24.00 23.00 24.00
26   B7766 LADY GODIVA David Currie RBYC Swan 60 150.00 28.00C 28.00C 10.00 28.00C 28.00C 28.00C [28.00C]
27   KA11 KOOKABURRA Michael Smith RYCV 12m Class 155.00 28.00C [28.00C] 27.00 25.00 25.00 25.00 25.00



Back |  Close Window |  Print This Page