REFRESH or RELOAD each time you view race results!


Audi Series Div 1

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Results by : TopYacht Software
Updated on :  27/01/2008  12:10:52

Race 2     (24/01/2008) PROVISIONAL RESULTS

Back |  Close Window |  Print This Page

Division 1 IRC results Start : 14:40:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC HC Cor'd T Skipper Score Design
1 SM5200 COUGAR II SYC 96.05 1.336 128.32 Alan Whiteley 1.0 Tp52
2 6952 WOT YOT CYCA 98.80 1.337 132.10 Graeme Wood 2.0 Nelson Merrick 52
3 HKG2245 BEAU GESTE RHKYC 103.60 1.280 132.60 Karl Kwok 3.0 Reichel/Pugh 45
4 6838 SPLASH GORDON RPAYC 114.15 1.168 133.33 Stephen Ellis 4.0 Farr 40 Irc
5 R50 LIVING DOLL RYCV 103.35 1.301 134.47 Michael Hiatt 5.0 Cookson 50
6 SM46 DEKADENCE SYC 112.23 1.202 134.90 Philip Coombs 6.0 Dk46
7 SM1000 GEORGIA SYC 103.75 1.306 135.50 Graeme Ainley 7.0 Farr 53
8 SM2008 FLIRT SYC 104.88 1.299 136.25 Chris Dare 8.0 Corby Irc 49
9 G4646R EXTASEA RGYC 115.07 1.201 138.20 Paul Buchholz 9.0 Dk46
10 8880 GOLDFINGER SYC 107.08 1.292 138.35 Peter Blake Kate Mit 10.0 Farr 52
11 B45 RUSH RBYC 113.47 1.226 139.12 Ian Paterson 11.0 Farr 45
12 545 PRETTY WOMAN RPAYC 114.18 1.223 139.65 Richard Hudson 12.0 Ic 45
13 R22 BOMBORA RYCV 123.68 1.132 140.02 Greg Tobin 13.0 Lyons 40
14 G421 SHOGUN RGYC 110.70 1.265 140.03 Robert Hanna 14.0 Rogers 46
15 M10 SKANDIA MYC 81.27 1.750 142.22 Grant Wharington 15.0 Jones 98 Maxi
16 6040 POW RYCT 119.57 1.190 142.28 Michael Cooper 16.0 Farr 40
17 S390 JAZZ PLAYER RMYS 122.95 1.158 142.38 Andrew Lawrence 17.0 Z39
18 SM47 TERRA FIRMA SYC 120.85 1.189 143.68 Nicholas Bartels 18.0 Sydney 47
19 R33 CHUTZPAH RYCV 119.45 1.207 144.18 Bruce Taylor 19.0 Caprice 40
20 5226 ONESTEEL RYCT 127.65 1.139 145.40 Frazer Read 20.0 Steiner 29 - Custom
21 8181 ESPRESSO FORTE CYCA 117.97 1.247 147.10 Laurence Freedman 21.0 Farr 55
22 SM1400 ISUZU MARINE SYC 123.18 1.224 150.78 Jock Macadie 22.0 Jones/Hart 14
23 R41 LAURELLE RYCV 141.18 1.148 162.08 Ray Borrett 23.0 Farr 42
24 B9797 NINETY-SEVEN RBYC 137.07 1.184 162.28 Alan Saunders 24.0 Farr 47
25 KA11 KOOKABURRA RYCV 139.48 1.219 170.03 Michael Smith 25.0 12m Class
DSQ 52002 QUEST CYCA   1.336   Jamie Macphail 27.0 Tp52
DNC B7766 LADY GODIVA RBYC   1.156   David Currie 28.0 Swan 60



Back |  Close Window |  Print This Page