REFRESH or RELOAD each time you view race results!

Back |  Refresh These Results |  Close Window |  Print This Page


Cruising Non Spinnaker ~ Skilled Trophy

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Results by : TopYacht Software
Updated on :  19/11/2007  21:59:11

Race 1     (26/01/2007) PROVISIONAL RESULTS

PLEASE SCROLL DOWN FOR FULL RESULTS

Division 4 PHD results Start : 09:31:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC HC Cor'd T Skipper Score Fin Tim ETOrd
1 B290 GIRTBYSEA RBYC 07:36:27 0.650 04:56:42 James Neeson 1.0 17:07:27 20
2 S121 BLUERIBBAND RMYS 07:41:16 0.650 04:59:49 Terry Hill 2.0 17:12:16 24
3 SM2000 LIONHEART SM 07:19:03 0.700 05:07:20 Geoff Middleton 3.0 16:50:03 9
4 S2603 KAKADU   08:00:39 0.650 05:12:25 Tim Woods 4.0 17:31:39 27
5 SM378 CARNIE SYC 07:17:23 0.720 05:14:55 Andrew Stopp 5.0 16:48:23 8
6 SM2126 SCALLYWAG SYC 07:40:43 0.690 05:17:54 Steve Hill 6.0 17:11:43 23
7 SM1711 MYSTIQUEV SYC 07:21:42 0.720 05:18:01 John Smith 7.0 16:52:42 13
8 H27 MARYBRYANT   07:50:29 0.680 05:19:56 Georgie Mitchell 8.0 17:21:29 26
9 B5151 CLIPPERIII RBYC 06:55:41 0.770 05:20:05 Gary Davison 9.0 16:26:41 2
10 H34 SPIRIT HBYC 07:37:38 0.700 05:20:21 Graeme Jackson 10.0 17:08:38 22
11 B318 CONRAD RBYC 07:04:43 0.760 05:22:47 Ron Vandenberg 11.0 16:35:43 4
12 G523 FLIRTEUSE RG 07:20:49 0.740 05:26:12 Bill Parker 12.0 16:51:49 12
13 G381 DALLIANCEII RGYC 07:22:57 0.750 05:32:13 Keir Rasmussen 13.0 16:53:57 16
14 G1140 PEGASUS RGYC 07:20:02 0.755 05:32:14 Roger Walker 14.0 16:51:02 11
15 G27 WINDSWEPT RGYC 07:22:53 0.753 05:33:30 Ray Orr 15.0 16:53:53 15
16 H724 JADE HBYC 07:12:06 0.780 05:37:02 Dawson Kalman 16.0 16:43:06 6
17 G167 SOUTHERNEXPRESS GYC 07:36:38 0.760 05:47:02 Tony Foss 17.0 17:07:38 21
18 S320 UBIQUE R M Y S 07:50:17 0.740 05:48:01 David Steel 18.0 17:21:17 25
19 5789 SAMINIO RGYC 06:55:00 0.845 05:50:40 Austin Swain 19.0 16:26:00 1
20 G2092 HIGHLANDGHOST RGYC 07:34:04 0.774 05:51:27 Paul Douglas 20.0 17:05:04 18
21 G29 BLUELADY RGYC 07:19:56 0.800 05:51:57 Roger Ganly 21.0 16:50:56 10
22 G4444 ORION RGYC 07:22:05 0.800 05:53:40 Ian Baxter 22.0 16:53:05 14
23 H53 KARINA2 HBYC 09:01:43 0.655 05:54:50 Noel Robbins 23.0 18:32:43 30
24 JG485 ESTRELLITA mtyc 08:15:22 0.720 05:56:40 Michael Greaves 24.0 17:46:22 29
25 SM1616 DELPHIAN SYC 07:12:48 0.825 05:57:04 Cecilie Murray 25.0 16:43:48 7
26 B309 CORALLEE RBYC 08:12:56 0.730 05:59:50 Graham Pratt 26.0 17:43:56 28
27 G4111 CASSATA G 07:06:04 0.850 06:02:09 Malcolm Eaton 27.0 16:37:04 5
28 G25 ELIA RGYC 07:34:49 0.800 06:03:51 Leo Nyhof 28.0 17:05:49 19
29 S5 WISEOFTIME RMYS 07:01:01 0.865 06:04:11 John Hart 29.0 16:32:01 3
30 M704 DUFOURNOW   07:32:39 0.910 06:51:55 Bredon Lee 30.0 17:03:39 17
DNC G636 CHAPERONE RGYC   0.700   Robert Van Den Bosch 36.0    
DNC S831 JUSTINE RMYS   0.650   Andrew Cumming 36.0    
DNF B3007 FROMRUSSIAWITHLOVE RBYC   0.710   Murray Hine 36.0    
DNF H14 TROUBADOUR HBYC   0.690   Paul Beresford 36.0    
RAF S124 EXOCET RMYS   0.650   Max Nankervis 36.0    



Back |  Close Window |  Print This Page