REFRESH or RELOAD each time you view race results!

Back |  Refresh These Results |  Close Window |  Print This Page


Audi White

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Results by : TopYacht Software
Updated on :  19/11/2007  21:22:06

PLEASE SCROLL DOWN FOR FULL RESULTS

SERIES RESULTS

(Ties: S=Score R=Race B= Bettered. Penalties: A=ARB B=BFD C=DNC D=DNE E=ESP F=DNF G=RDG L=Late Entrant M=DGM N=ENP O=OCS P=Protest Q=DSQ R=RAF S=DNS U=DUT V=AVG X=EXC Z=ZFP Y=SCP #=NoData [x.y]=Discarded)

Series Results [PHD] for Division 2 up to Race 7 (Drops = 1)
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Design Sers Score Race 7 Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   N8 ALEGRIA Rod Jones MYC Archambault A35 29.00 4.00 7.00 12.00 1.00 3.00 [29.00Q] 2.00
2   SM880 ALIEN Mark Welsh SYC Lidgard 36 33.00 5.00 4.00 [11.00] 7.00 1.00 10.00 6.00
3   G6336 THEBOOKMAKER Brendan Garner RGYC Nsx 36 34.00 [15.00] 5.00 14.00 3.00 8.00 1.00 3.00
4   G1111 LARRIKEN2 Treurniet Pickering RGYC Hick 30 41.00 2.00 3.00 4.00 9.00 [20.00] 9.00 14.00
5   A35 ARCHIE Sally Rattle TAS Archambault 35 43.50 8.00 9.50 [21.00] 10.00 4.00 8.00 4.00
6   R22 REMEDY Greg Tobin RYCV Archambault 32 44.00 6.00 1.00 3.00 20.00 [21.00] 5.00 9.00
7   YC5974 TRUENORTH Andrew Saies CYCSA Beneteau 40.7 45.50 14.00 9.50 [22.00] 5.00 7.00 3.00 7.00
8   SM111 ANNA Robert Lepore SYC Hick 9m 49.50 3.00 12.00 6.00 4.00 13.50 11.00 [16.00]
9   G621 JUNO Kym Murphy RGYC Davidson 52.00 1.00 6.00 9.00 12.00 [17.00] 13.00 11.00
10   G69 HOCUSPOCUS Kim Clarke RGYC Hick 30 55.00 9.00 2.00 7.00 13.00 12.00 [29.00Q] 12.00
11 4.0S SM602 VELOCE Phil Simpfendorfer SYC Elliott 11 60.00 7.00 15.00 [19.00] 8.00 16.00 4.00 10.00
12   R8338 MIDNIGHT RAMBLER David Cartan RYCV Hick 35 60.00 12.00 17.00 5.00 6.00 6.00 14.00 [18.00]
13   B26 REVERIE Alan Woodward RBYC Beneteau 40.7 67.00 16.00 11.00 [25.00] 17.00 9.00 6.00 8.00
14   SM50 HORIZONSPRINT Frank Hammond SYC Radford 35 Sl 71.00 10.00 8.00 15.00 [29.00R] 23.00 2.00 13.00
15   Z111 ZUTEM Stephen Hunter SYC Hick 30 74.00 29.00C 29.00C 8.00 2.00 5.00 [29.00Q] 1.00
16   R336 SWORDFISHTROMBONE Tim Olding RYCV Mdb 36 80.00 13.00 13.00 10.00 18.00 10.00 16.00 [22.00]
17   SM500 CAN CAN Bruce Morgan SYC Beneteau 34.7 First 91.00 29.00C 14.00 1.00 16.00 11.00 [29.00C] 20.00
18   SM1100 SMOOTHCRIMINAL Don & Helen Cameron SYC Reichel Pugh 36 94.00 29.00C [29.00F] 24.00 14.00 15.00 7.00 5.00
19   AUS150 BAYSIDESTAR Richard Thurston SYC Mumm30 96.00 29.00C [29.00C] 23.00 11.00 2.00 12.00 19.00
20   9200 ABNAMROMORGANS Bruce Calvert TAS Thompson 920 98.50 [29.00C] 18.00 17.00 15.00 13.50 18.00 17.00
21 2.0S R111 GODZILLA Andrew Munro RYCV Hick 31 109.00 29.00C 29.00C 2.00 19.00 [29.00C] 15.00 15.00
22   B101 SCANDIA COMMITMENT James Ryssenbeek RBYC Sayer 109.00 17.00 20.00 13.00 21.00 18.00 20.00 [23.00]
23   S2 SILK Ken Simpson Greg Bor RMYS Radford Sprint 35 130.00 11.00 16.00 16.00 29.00C 29.00C 29.00C [29.00C]
24 17.0S S16 ADDICTION Richard Mcgarvie RMYS Inglis 37 134.00 29.00C 29.00C 18.00 22.00 19.00 17.00 [29.00F]
25   8789 AEROSPORT Eoin Fehsenfeld RGYC Thompson 30 134.00 29.00C [29.00C] 20.00 23.00 22.00 19.00 21.00
26   43995 WILDERNESS WEAR Philip Endersbee BYS Catalina 37 140.00 18.00 19.00 26.00 24.00 24.00 29.00C [29.00C]
27   5824 TRECENTO David Bean RYCT & MYCT Beneteau 42 S 7 174.00 29.00C 29.00C 29.00C 29.00C 29.00C 29.00C [29.00C]
27   PF1 HANSON MONKEY PUZZLE Peter Young PFYC Young 39 174.00 29.00C 29.00C 29.00C 29.00C 29.00C 29.00C [29.00C]



Series Results [PHD] for Division 3 up to Race 7 (Drops = 1)
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Design Sers Score Race 7 Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   H16 ARIEL Andrew Page HBYC Jeanneau 36.2 Sun Od 21.00 1.00 2.00 2.00 [11.50] 7.00 5.00 4.00
2   SM5277 LATTITUDE Tim And Doris Little SYC Sigma 35 28.67 4.00 1.00 7.00 6.00 [11.00] 5.67V 5.00
3   SM74 BARNSTORMER Brian Barnes S.Y.C. Bavaria Match 35 32.50 6.00 11.50 [15.00] 5.00 1.00 3.00 6.00
4   R1134 COROMANDEL 4 David Burton RYCV Jarkan 925 35.00 13.00 6.00 5.00 2.00 [13.00] 6.00 3.00
5   5426 OUT OF THE BLUE Gerard Young SYC Farr 37 39.00 11.00 3.00 9.00 4.00 4.00 [13.00] 8.00
6   G5 CORAMANDEL Roger Mclennan RGYC Peterson 11.78 40.00 5.00 8.00 12.00 7.00 [12.00] 1.00 7.00
7   SM278 GALATEA Ben Thorburn SYC Swarbrick 111 42.00 8.00 4.00 [16.00] 1.00 15.00 4.00 10.00
8   B5651 ZINZIN Greg Kearns RBYC Northshore 30 45.00 7.00 19.00O 4.00 10.00 3.00 [19.00R] 2.00
9   R632 SALTY DOG Rick Pacey RYCV Beneteau First 31.7 48.00 [16.00] 9.00 10.00 9.00 6.00 2.00 12.00
10   4615 UTAS QUALITY EQUIPME Alfred Dodens RYCT Farr 37 49.00 14.00 5.00 13.00 8.00 2.00 7.00 [14.00]
11   1573 NO STRINGS ATTACHED Graeme Drummond MYC Noelex 30 49.50 9.00 11.50 8.00 [16.00] 8.00 12.00 1.00
12   S6 BUSHIDO Chapman Peter RMYS Steinman 34 50.00 3.00 10.00 6.00 [15.00] 14.00 8.00 9.00
13   H441 ROMANTIC WARRIOR Andrew Slagmolen HBYC Ufo31 52.00 15.00 13.00 1.00 3.00 9.00 11.00 [19.00C]
14   SP780 SKANDIA PASSION Stephen Dorries SP Young 7.8 57.00 10.00 7.00 3.00 13.00 10.00 14.00 [19.00C]
15   R60 FABULOUS ACTION Andrew Brown RYCV Adams 10.6 60.50 2.00 14.00 11.00 11.50 [16.00] 9.00 13.00
16   S47 MRSOVERNEWTON Leslie Norton RMYS Bavaria 38 Match 66.00 12.00 [15.00] 14.00 14.00 5.00 10.00 11.00
17   R727 GALAXY Burns Arch RYCV Steinmann 114.00 19.00C 19.00C 19.00C 19.00C 19.00C 19.00C [19.00C]
17   4277 BEACH INSPECTOR Tim Ferguson TYC Ed Dubois Ior 1/2 T 114.00 19.00C 19.00C 19.00C 19.00C 19.00C 19.00C [19.00C]



Back |  Close Window |  Print This Page