REFRESH or RELOAD each time you view race results!

Back |  Refresh These Results |  Close Window |  Print This Page


Audi White

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Results by : TopYacht Software
Updated on :  19/11/2007  21:22:05

PLEASE SCROLL DOWN FOR FULL RESULTS

SERIES RESULTS

(Ties: S=Score R=Race B= Bettered. Penalties: A=ARB B=BFD C=DNC D=DNE E=ESP F=DNF G=RDG L=Late Entrant M=DGM N=ENP O=OCS P=Protest Q=DSQ R=RAF S=DNS U=DUT V=AVG X=EXC Z=ZFP Y=SCP #=NoData [x.y]=Discarded)

Series Results [IRC] for Division 2 up to Race 7 (Drops = 1)
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Design Sers Score Race 7 Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   N8 ALEGRIA Rod Jones MYC Archambault A35 12.00 1.00 4.00 2.00 1.00 3.00 [16.00Q] 1.00
2   R1111 TOECUTTER Robert Hick RYCV Hick 30 15.00 3.00 1.00 3.00 5.00 1.00 [6.00] 2.00
3   YC5974 TRUENORTH Andrew Saies CYCSA Beneteau 40.7 19.00 4.00 5.00 [6.50] 2.00 2.00 2.00 4.00
4   G6336 THEBOOKMAKER Brendan Garner RGYC Nsx 36 25.00 7.00 2.00 4.00 3.00 [9.00] 4.00 5.00
5   5846 ASGOODASITGETS Richard Fidock CYCSA Beneteau 40.7 30.00 2.00 6.00 [12.00] 6.00 5.00 3.00 8.00
6   SM602 VELOCE Phil Simpfendorfer SYC Elliott 11 33.00 5.00 [11.00] 10.00 4.00 10.00 1.00 3.00
7   SM9006 SIERRABULLET Andrew Mollison SYC Bull 9000 35.00 6.00 3.00 8.00 8.00 4.00 [10.00] 6.00
8   A35 ARCHIE Sally Rattle TAS Archambault 35 49.00 10.00 10.00 [13.00] 7.00 6.00 7.00 9.00
9   B26 REVERIE Alan Woodward RBYC Beneteau 40.7 50.00 12.00 9.00 [15.00] 10.00 7.00 5.00 7.00
10   SM34 SUNDANCE David Beck SM Beneteau First 34.7 53.00 9.00 [12.00] 5.00 9.00 11.00 8.00 11.00
11   SM880 ALIEN Mark Welsh SYC Lidgard 36 55.00 8.00 7.00 11.00 11.00 8.00 [11.00] 10.00
12   R22 REMEDY Greg Tobin RYCV Archambault 32 61.00 11.00 8.00 9.00 12.00 [14.00] 9.00 12.00
13   SM500 CAN CAN Bruce Morgan SYC Beneteau 34.7 First 73.00 16.00C 13.00 1.00 15.00 13.00 [16.00C] 15.00
14   R111 GODZILLA Andrew Munro RYCV Hick 31 77.50 16.00C 16.00C 6.50 14.00 [16.00C] 12.00 13.00
15   R8338 MIDNIGHT RAMBLER David Cartan RYCV Hick 35 79.00 13.00 14.00 14.00 13.00 12.00 13.00 [14.00]



Series Results [IRC] for Division 3 up to Race 7 (Drops = 1)
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Design Sers Score Race 7 Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   R1121 EXECUTIVEDECISION Grant Botica RYCV Adams 10 8.00 2.00 1.00 1.00 1.00 1.00 2.00 [2.00]
2   R363 TOPGUN Max Peters RYCV Adams 10 10.00 [3.00] 2.00 2.00 2.00 2.00 1.00 1.00
3   SM1781 REVENGE Gordon Mather SYC Carter 33 22.00 1.00 5.00 3.00 6.00 [6.00] 4.00 3.00
4   R40 XTREME Andrew Clark BYS Adams 10 25.00 [7.00] 6.00 4.00 4.00 3.00 3.00 5.00
5   SM278 GALATEA Ben Thorburn SYC Swarbrick 111 26.00 4.00 4.00 6.00 3.00 [7.00] 5.00 4.00
6   H2002 LEETO Bruce Mccraken H Beneteau 36.7 28.00 5.00 3.00 5.00 5.00 4.00 [9.00R] 6.00
7   SM74 BARNSTORMER Brian Barnes S.Y.C. Bavaria Match 35 38.00 6.00 7.00 7.00 7.00 5.00 6.00 [7.00]
8   S47 MRSOVERNEWTON Leslie Norton RMYS Bavaria 38 Match 47.00 8.00 8.00 8.00 8.00 8.00 7.00 [8.00]



Back |  Close Window |  Print This Page