REFRESH or RELOAD each time you view race results!

Back |  Refresh These Results |  Close Window |  Print This Page


Audi White

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Results by : TopYacht Software
Updated on :  19/11/2007  21:22:03

PLEASE SCROLL DOWN FOR FULL RESULTS

SERIES RESULTS

(Ties: S=Score R=Race B= Bettered. Penalties: A=ARB B=BFD C=DNC D=DNE E=ESP F=DNF G=RDG L=Late Entrant M=DGM N=ENP O=OCS P=Protest Q=DSQ R=RAF S=DNS U=DUT V=AVG X=EXC Z=ZFP Y=SCP #=NoData [x.y]=Discarded)

Series Results [AMS] for Division 2 up to Race 7 (Drops = 1)
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 7 Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   R1111 TOECUTTER Robert Hick RYCV 7.00 1.00 1.00 2.00 1.00 1.00 [2.00] 1.00
2   SM9006 SIERRABULLET Andrew Mollison SYC 16.00 2.00 2.00 5.00 3.00 2.00 [6.00] 2.00
3   SM880 ALIEN Mark Welsh SYC 26.00 3.00 4.00 8.00 4.00 3.00 [8.00] 4.00
4   G6336 THEBOOKMAKER Brendan Garner RGYC 30.00 7.00 6.00 [10.00] 2.00 6.00 3.00 6.00
5 1.0S SM50 HORIZONSPRINT Frank Hammond SYC 31.00 5.00 3.00 7.00 [20.00R] 12.00 1.00 3.00
6   SM34 SUNDANCE David Beck SM 31.00 4.00 7.00 4.00 5.00 7.00 4.00 [8.00]
7   A35 ARCHIE Sally Rattle TAS 38.00 6.00 8.00 [12.00] 6.00 4.00 9.00 5.00
8   R22 REMEDY Greg Tobin RYCV 43.00 8.00 5.00 6.00 10.00 [14.00] 5.00 9.00
9   SM1100 SMOOTHCRIMINAL Don & Helen Cameron SYC 70.00 20.00C [20.00F] 17.00 8.00 11.00 7.00 7.00
10   R336 SWORDFISHTROMBONE Tim Olding RYCV 71.00 12.00 11.00 13.00 13.00 8.00 14.00 [16.00]
11 5.0S AUS150 BAYSIDESTAR Richard Thurston SYC 72.00 20.00C [20.00C] 16.00 7.00 5.00 10.00 14.00
12   G621 JUNO Kym Murphy RGYC 72.00 9.00 10.00 15.00 15.00 [15.00] 12.00 11.00
13   R111 GODZILLA Andrew Munro RYCV 73.00 20.00C 20.00C 3.00 9.00 [20.00C] 11.00 10.00
14   SM500 CAN CAN Bruce Morgan SYC 75.00 20.00C 12.00 1.00 16.00 9.00 [20.00C] 17.00
15   SM111 ANNA Robert Lepore SYC 76.00 11.00 13.00 14.00 12.00 13.00 13.00 [15.00]
16   9200 ABNAMROMORGANS Bruce Calvert TAS 83.00 [20.00C] 14.00 18.00 14.00 10.00 15.00 12.00
17   M27 TRIM Tony Grundy MYC 85.00 20.00C [20.00C] 9.00 11.00 16.00 16.00 13.00
18   S2 SILK Ken Simpson Greg Bor RMYS 90.00 10.00 9.00 11.00 20.00C 20.00C 20.00C [20.00C]
19   43995 WILDERNESS WEAR Philip Endersbee BYS 101.00 13.00 15.00 19.00 17.00 17.00 20.00C [20.00C]



Series Results [AMS] for Division 3 up to Race 7 (Drops = 1)
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 7 Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1 1.0S R363 TOPGUN Max Peters RYCV 12.00 4.00 1.00 [5.00] 3.00 2.00 1.00 1.00
2   R1121 EXECUTIVEDECISION Grant Botica RYCV 12.00 3.00 2.00 2.00 1.00 [3.00] 2.00 2.00
3   SM1781 REVENGE Gordon Mather SYC 19.00 1.00 4.00 3.00 [5.00] 4.00 3.00 4.00
4   SM278 GALATEA Ben Thorburn SYC 23.00 2.00 3.00 [10.00] 2.00 7.00 4.00 5.00
5   SM74 BARNSTORMER Brian Barnes S.Y.C. 28.00 5.00 6.00 7.00 4.00 1.00 5.00 [7.00]
6   1573 NO STRINGS ATTACHED Graeme Drummond MYC 35.00 9.00 8.00 4.00 [9.00] 5.00 6.00 3.00
7   B5651 ZINZIN Greg Kearns RBYC 42.00 7.00 12.00O 1.00 8.00 6.00 [12.00R] 8.00
8   G6 BLUEEAGLE Tom Woodlock RGYC 42.20 8.00 7.00 [9.00] 6.00 8.00 7.20G 6.00
9   SM5277 LATTITUDE Tim And Doris Little SYC 42.33 6.00 5.00 8.00 7.00 9.00 7.33V [9.00]
10   H441 ROMANTIC WARRIOR Andrew Slagmolen HBYC 55.00 11.00 10.00 6.00 10.00 10.00 8.00 [12.00C]
11   S6 BUSHIDO Chapman Peter RMYS 58.00 10.00 9.00 11.00 11.00 [11.00] 7.00 10.00



Back |  Close Window |  Print This Page