REFRESH or RELOAD each time you view race results!

Back |  Refresh These Results |  Close Window |  Print This Page


Audi White

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Results by : TopYacht Software
Updated on :  19/11/2007  21:20:59

Race 5     (26/01/2007) 

PLEASE SCROLL DOWN FOR FULL RESULTS

Division 2 PHD results Start : 09:31:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC HC Cor'd T Skipper Score Fin Tim Design ETOrd
1 SM500 CAN CAN SYC 06:22:47 0.824 05:15:25 Bruce Morgan 1.0 15:53:47 Beneteau 34.7 First 15
2 R111 GODZILLA RYCV 06:19:33 0.866 05:28:41 Andrew Munro 2.0 15:50:33 Hick 31 10
3 R22 REMEDY RYCV 06:20:20 0.877 05:33:33 Greg Tobin 3.0 15:51:20 Archambault 32 11
4 G1111 LARRIKEN2 RGYC 06:26:10 0.864 05:33:39 Treurniet Pickering 4.0 15:57:10 Hick 30 18
5 R8338 MIDNIGHT RAMBLER RYCV 06:38:59 0.837 05:33:57 David Cartan 5.0 16:09:59 Hick 35 24
6 SM111 ANNA SYC 06:42:48 0.846 05:40:46 Robert Lepore 6.0 16:13:48 Hick 9m 26
7 G69 HOCUSPOCUS RGYC 06:32:30 0.872 05:42:16 Kim Clarke 7.0 16:03:30 Hick 30 21
8 Z111 ZUTEM SYC 06:04:17 0.950 05:46:04 Stephen Hunter 8.0 15:35:17 Hick 30 2
9 G621 JUNO RGYC 06:32:31 0.883 05:46:36 Kym Murphy 9.0 16:03:31 Davidson 22
10 R336 SWORDFISHTROMBONE RYCV 06:22:36 0.907 05:47:01 Tim Olding 10.0 15:53:36 Mdb 36 13
11 SM880 ALIEN SYC 06:28:21 0.895 05:47:34 Mark Welsh 11.0 15:59:21 Lidgard 36 19
12 N8 ALEGRIA MYC 06:18:10 0.924 05:49:26 Rod Jones 12.0 15:49:10 Archambault A35 9
13 B101 SCANDIA COMMITMENT RBYC 06:22:39 0.914 05:49:44 James Ryssenbeek 13.0 15:53:39 Sayer 14
14 G6336 THEBOOKMAKER RGYC 06:15:08 0.933 05:50:00 Brendan Garner 14.0 15:46:08 Nsx 36 8
15 SM50 HORIZONSPRINT SYC 06:13:26 0.941 05:51:24 Frank Hammond 15.0 15:44:26 Radford 35 Sl 7
16 S2 SILK RMYS 06:23:09 0.920 05:52:30 Ken Simpson Greg Bor 16.0 15:54:09 Radford Sprint 35 16
17 9200 ABNAMROMORGANS TAS 06:12:58 0.948 05:53:34 Bruce Calvert 17.0 15:43:58 Thompson 920 6
18 S16 ADDICTION RMYS 06:24:23 0.921 05:54:01 Richard Mcgarvie 18.0 15:55:23 Inglis 37 17
19 SM602 VELOCE SYC 06:11:44 0.954 05:54:38 Phil Simpfendorfer 19.0 15:42:44 Elliott 11 4
20 8789 AEROSPORT RGYC 06:03:39 0.982 05:57:06 Eoin Fehsenfeld 20.0 15:34:39 Thompson 30 1
21 A35 ARCHIE TAS 06:31:10 0.913 05:57:08 Sally Rattle 21.0 16:02:10 Archambault 35 20
22 YC5974 TRUENORTH CYCSA 06:12:26 0.959 05:57:10 Andrew Saies 22.0 15:43:26 Beneteau 40.7 5
23 AUS150 BAYSIDESTAR SYC 06:32:51 0.915 05:59:28 Richard Thurston 23.0 16:03:51 Mumm30 23
24 SM1100 SMOOTHCRIMINAL SYC 06:06:32 0.982 05:59:56 Don & Helen Cameron 24.0 15:37:32 Reichel Pugh 36 3
25 B26 REVERIE RBYC 06:22:30 0.945 06:01:28 Alan Woodward 25.0 15:53:30 Beneteau 40.7 12
26 43995 WILDERNESS WEAR BYS 06:42:36 0.915 06:08:23 Philip Endersbee 26.0 16:13:36 Catalina 37 25
DNC 5824 TRECENTO RYCT & MYCT   0.930   David Bean 29.0   Beneteau 42 S 7  
DNC PF1 HANSON MONKEY PUZZLE PFYC   0.975   Peter Young 29.0   Young 39  



Division 3 PHD results Start : 09:31:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC HC Cor'd T Skipper Score Fin Tim Design ETOrd
1 H441 ROMANTIC WARRIOR HBYC 07:22:49 0.686 05:03:46 Andrew Slagmolen 1.0 16:53:49 Ufo31 16
2 H16 ARIEL HBYC 06:56:12 0.734 05:05:29 Andrew Page 2.0 16:27:12 Jeanneau 36.2 Sun Od 11
3 SP780 SKANDIA PASSION SP 06:50:49 0.751 05:08:31 Stephen Dorries 3.0 16:21:49 Young 7.8 10
4 B5651 ZINZIN RBYC 06:59:21 0.737 05:09:04 Greg Kearns 4.0 16:30:21 Northshore 30 13
5 R1134 COROMANDEL 4 RYCV 07:08:12 0.736 05:15:09 David Burton 5.0 16:39:12 Jarkan 925 14
6 S6 BUSHIDO RMYS 07:08:31 0.749 05:20:58 Chapman Peter 6.0 16:39:31 Steinman 34 15
7 SM5277 LATTITUDE SYC 06:50:02 0.783 05:21:03 Tim And Doris Little 7.0 16:21:02 Sigma 35 9
8 NX1573 NO STRINGS ATTACHED MYC 06:43:25 0.798 05:21:56 Graeme Drummond 8.0 16:14:25 Noelex 30 5
9 5426 OUT OF THE BLUE SYC 06:42:14 0.803 05:23:00 Gerard Young 9.0 16:13:14 Farr 37 4
10 R632 SALTY DOG RYCV 06:57:39 0.777 05:24:31 Rick Pacey 10.0 16:28:39 Beneteau First 31.7 12
11 R60 FABULOUS ACTION RYCV 06:47:40 0.802 05:26:57 Andrew Brown 11.0 16:18:40 Adams 10.6 7
12 G5 CORAMANDEL RGYC 06:48:58 0.800 05:27:10 Roger Mclennan 12.0 16:19:58 Peterson 11.78 8
13 4615 UTAS QUALITY EQUIPME RYCT 06:46:50 0.805 05:27:30 Alfred Dodens 13.0 16:17:50 Farr 37 6
14 S47 MRSOVERNEWTON RMYS 06:41:56 0.817 05:28:23 Leslie Norton 14.0 16:12:56 Bavaria 38 Match 3
15 SM74 BARNSTORMER S.Y.C. 06:35:44 0.850 05:36:22 Brian Barnes 15.0 16:06:44 Bavaria Match 35 1
16 SM278 GALATEA SYC 06:40:56 0.852 05:41:36 Ben Thorburn 16.0 16:11:56 Swarbrick 111 2
DNC 4277 BEACH INSPECTOR TYC   0.775   Tim Ferguson 19.0   Ed Dubois Ior 1/2 T  
DNC R727 GALAXY RYCV   0.847   Burns Arch 19.0   Steinmann  



Back |  Close Window |  Print This Page