REFRESH or RELOAD each time you view race results!

Back |  Refresh These Results |  Close Window |  Print This Page


Audi White

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Results by : TopYacht Software
Updated on :  19/11/2007  21:20:55

Race 5     (26/01/2007) 

PLEASE SCROLL DOWN FOR FULL RESULTS

Division 2 AMS results Start : 09:31:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC HC Cor'd T Skipper Score Fin Tim Design ETOrd
1 SM500 CAN CAN SYC 06:22:47 0.872 05:33:47 Bruce Morgan 1.0 15:53:47 Beneteau 34.7 First 10
2 R1111 TOECUTTER RYCV 06:16:17 0.900 05:38:39 Robert Hick 2.0 15:47:17 Hick 30 5
3 R111 GODZILLA RYCV 06:19:33 0.893 05:38:56 Andrew Munro 3.0 15:50:33 Hick 31 7
4 SM34 SUNDANCE SM 06:30:02 0.877 05:42:04 David Beck 4.0 16:01:02 Beneteau First 34.7 14
5 SM9006 SIERRABULLET SYC 06:17:38 0.910 05:43:39 Andrew Mollison 5.0 15:48:38 Bull 9000 6
6 R22 REMEDY RYCV 06:20:20 0.905 05:44:12 Greg Tobin 6.0 15:51:20 Archambault 32 8
7 SM50 HORIZONSPRINT SYC 06:13:26 0.925 05:45:26 Frank Hammond 7.0 15:44:26 Radford 35 Sl 3
8 SM880 ALIEN SYC 06:28:21 0.894 05:47:11 Mark Welsh 8.0 15:59:21 Lidgard 36 13
9 M27 TRIM MYC 06:27:13 0.905 05:50:26 Tony Grundy 9.0 15:58:13 Radford 35 Sprint 12
10 G6336 THEBOOKMAKER RGYC 06:15:08 0.938 05:51:52 Brendan Garner 10.0 15:46:08 Nsx 36 4
11 S2 SILK RMYS 06:23:09 0.925 05:54:25 Ken Simpson Greg Bor 11.0 15:54:09 Radford Sprint 35 11
12 A35 ARCHIE TAS 06:31:10 0.921 06:00:16 Sally Rattle 12.0 16:02:10 Archambault 35 15
13 R336 SWORDFISHTROMBONE RYCV 06:22:36 0.950 06:03:28 Tim Olding 13.0 15:53:36 Mdb 36 9
14 SM111 ANNA SYC 06:42:48 0.904 06:04:08 Robert Lepore 14.0 16:13:48 Hick 9m 19
15 G621 JUNO RGYC 06:32:31 0.937 06:07:47 Kym Murphy 15.0 16:03:31 Davidson 16
16 AUS150 BAYSIDESTAR SYC 06:32:51 0.940 06:09:17 Richard Thurston 16.0 16:03:51 Mumm30 17
17 SM1100 SMOOTHCRIMINAL SYC 06:06:32 1.008 06:09:28 Don & Helen Cameron 17.0 15:37:32 Reichel Pugh 36 1
18 9200 ABNAMROMORGANS TAS 06:12:58 1.000 06:12:58 Bruce Calvert 18.0 15:43:58 Thompson 920 2
19 43995 WILDERNESS WEAR BYS 06:42:36 0.944 06:20:03 Philip Endersbee 19.0 16:13:36 Catalina 37 18



Division 3 AMS results Start : 09:31:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC HC Cor'd T Skipper Score Fin Tim Design ETOrd
1 B5651 ZINZIN RBYC 06:59:21 0.777 05:25:50 Greg Kearns 1.0 16:30:21 Northshore 30 7
2 R1121 EXECUTIVEDECISION RYCV 06:21:58 0.867 05:31:10 Grant Botica 2.0 15:52:58 Adams 10 1
3 SM1781 REVENGE SYC 07:02:04 0.786 05:31:45 Gordon Mather 3.0 16:33:04 Carter 33 8
4 NX1573 NO STRINGS ATTACHED MYC 06:43:25 0.824 05:32:25 Graeme Drummond 4.0 16:14:25 Noelex 30 5
5 R363 TOPGUN RYCV 06:35:23 0.855 05:38:03 Max Peters 5.0 16:06:23 Adams 10 2
6 H441 ROMANTIC WARRIOR HBYC 07:22:49 0.769 05:40:32 Andrew Slagmolen 6.0 16:53:49 Ufo31 11
7 SM74 BARNSTORMER S.Y.C. 06:35:44 0.862 05:41:07 Brian Barnes 7.0 16:06:44 Bavaria Match 35 3
8 SM5277 LATTITUDE SYC 06:50:02 0.837 05:43:12 Tim And Doris Little 8.0 16:21:02 Sigma 35 6
9 G6 BLUEEAGLE RGYC 07:06:56 0.807 05:44:32 Tom Woodlock 9.0 16:37:56 Petersen 32 9
10 SM278 GALATEA SYC 06:40:56 0.865 05:46:48 Ben Thorburn 10.0 16:11:56 Swarbrick 111 4
11 S6 BUSHIDO RMYS 07:08:31 0.844 06:01:40 Chapman Peter 11.0 16:39:31 Steinman 34 10



Back |  Close Window |  Print This Page