REFRESH or RELOAD each time you view race results!

Back |  Refresh These Results |  Close Window |  Print This Page


Audi White

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Results by : TopYacht Software
Updated on :  19/11/2007  21:20:37

Race 4     (25/01/2007) 

PLEASE SCROLL DOWN FOR FULL RESULTS

Division 2 AMS results Start : 15:45:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC HC Cor'd T Skipper Score Fin Tim Design ETOrd
1 R1111 TOECUTTER RYCV 01:28:37 0.900 01:19:45 Robert Hick 1.0 17:13:37 Hick 30 4
2 G6336 THEBOOKMAKER RGYC 01:27:03 0.938 01:21:39 Brendan Garner 2.0 17:12:03 Nsx 36 3
3 SM9006 SIERRABULLET SYC 01:29:48 0.910 01:21:43 Andrew Mollison 3.0 17:14:48 Bull 9000 6
4 SM880 ALIEN SYC 01:31:36 0.894 01:21:53 Mark Welsh 4.0 17:16:36 Lidgard 36 9
5 SM34 SUNDANCE SM 01:33:23 0.877 01:21:54 David Beck 5.0 17:18:23 Beneteau First 34.7 11
6 A35 ARCHIE TAS 01:30:08 0.921 01:23:01 Sally Rattle 6.0 17:15:08 Archambault 35 7
7 AUS150 BAYSIDESTAR SYC 01:29:38 0.940 01:24:15 Richard Thurston 7.0 17:14:38 Mumm30 5
8 SM1100 SMOOTHCRIMINAL SYC 01:24:08 1.008 01:24:48 Don & Helen Cameron 8.0 17:09:08 Reichel Pugh 36 1
9 R111 GODZILLA RYCV 01:35:46 0.893 01:25:31 Andrew Munro 9.0 17:20:46 Hick 31 15
10 R22 REMEDY RYCV 01:35:04 0.905 01:26:02 Greg Tobin 10.0 17:20:04 Archambault 32 12
11 M27 TRIM MYC 01:35:12 0.905 01:26:09 Tony Grundy 11.0 17:20:12 Radford 35 Sprint 13
12 SM111 ANNA SYC 01:35:30 0.904 01:26:20 Robert Lepore 12.0 17:20:30 Hick 9m 14
13 R336 SWORDFISHTROMBONE RYCV 01:31:08 0.950 01:26:35 Tim Olding 13.0 17:16:08 Mdb 36 8
14 9200 ABNAMROMORGANS TAS 01:26:37 1.000 01:26:37 Bruce Calvert 14.0 17:11:37 Thompson 920 2
15 G621 JUNO RGYC 01:32:56 0.937 01:27:05 Kym Murphy 15.0 17:17:56 Davidson 10
16 SM500 CAN CAN SYC 01:40:27 0.872 01:27:36 Bruce Morgan 16.0 17:25:27 Beneteau 34.7 First 16
17 43995 WILDERNESS WEAR BYS 01:41:15 0.944 01:35:35 Philip Endersbee 17.0 17:26:15 Catalina 37 17
DNC S2 SILK RMYS   0.925   Ken Simpson Greg Bor 20.0   Radford Sprint 35  
RAF SM50 HORIZONSPRINT SYC   0.925   Frank Hammond 20.0   Radford 35 Sl  



Division 3 AMS results Start : 15:45:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC HC Cor'd T Skipper Score Fin Tim Design ETOrd
1 R1121 EXECUTIVEDECISION RYCV 01:31:25 0.867 01:19:16 Grant Botica 1.0 17:16:25 Adams 10 1
2 SM278 GALATEA SYC 01:32:34 0.865 01:20:04 Ben Thorburn 2.0 17:17:34 Swarbrick 111 2
3 R363 TOPGUN RYCV 01:35:40 0.855 01:21:48 Max Peters 3.0 17:20:40 Adams 10 3
4 SM74 BARNSTORMER S.Y.C. 01:35:52 0.862 01:22:38 Brian Barnes 4.0 17:20:52 Bavaria Match 35 4
5 SM1781 REVENGE SYC 01:47:21 0.786 01:24:23 Gordon Mather 5.0 17:32:21 Carter 33 7
6 G6 BLUEEAGLE RGYC 01:44:42 0.807 01:24:30 Tom Woodlock 6.0 17:29:42 Petersen 32 6
7 SM5277 LATTITUDE SYC 01:43:36 0.837 01:26:43 Tim And Doris Little 7.0 17:28:36 Sigma 35 5
8 B5651 ZINZIN   01:51:42 0.777 01:26:48 Greg Kearns 8.0 17:36:42 Northshore 30 10
9 NX1573 NO STRINGS ATTACHED MYC 01:47:51 0.824 01:28:52 Graeme Drummond 9.0 17:32:51 Noelex 30 8
10 H441 ROMANTIC WARRIOR HBYC 01:57:19 0.769 01:30:13 Andrew Slagmolen 10.0 17:42:19 Ufo31 11
11 S6 BUSHIDO RMYS 01:50:44 0.844 01:33:28 Chapman Peter 11.0 17:35:44 Steinman 34 9



Back |  Close Window |  Print This Page