REFRESH or RELOAD each time you view race results!

Back |  Refresh These Results |  Close Window |  Print This Page


Audi White

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Results by : TopYacht Software
Updated on :  19/11/2007  21:20:17

Race 3     (25/01/2007) 

PLEASE SCROLL DOWN FOR FULL RESULTS

Division 2 AMS results Start : 13:15:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC HC Cor'd T Skipper Score Fin Tim Design ETOrd
1 R1111 TOECUTTER RYCV 01:17:48 0.900 01:10:01 Robert Hick 1.0 14:32:48 Hick 30 4
2 SM9006 SIERRABULLET SYC 01:17:43 0.910 01:10:43 Andrew Mollison 2.0 14:32:43 Bull 9000 3
3 SM880 ALIEN SYC 01:19:56 0.894 01:11:28 Mark Welsh 3.0 14:34:56 Lidgard 36 9
4 A35 ARCHIE TAS 01:19:09 0.921 01:12:54 Sally Rattle 4.0 14:34:09 Archambault 35 8
5 AUS150 BAYSIDESTAR SYC 01:17:54 0.940 01:13:14 Richard Thurston 5.0 14:32:54 Mumm30 5
6 G6336 THEBOOKMAKER RGYC 01:18:59 0.938 01:14:05 Brendan Garner 6.0 14:33:59 Nsx 36 6
7 SM34 SUNDANCE SM 01:24:51 0.877 01:14:25 David Beck 7.0 14:39:51 Beneteau First 34.7 11
8 R336 SWORDFISHTROMBONE RYCV 01:19:01 0.950 01:15:04 Tim Olding 8.0 14:34:01 Mdb 36 7
9 SM500 CAN CAN SYC 01:27:37 0.872 01:16:24 Bruce Morgan 9.0 14:42:37 Beneteau 34.7 First 15
10 9200 ABNAMROMORGANS TAS 01:16:34 1.000 01:16:34 Bruce Calvert 10.0 14:31:34 Thompson 920 2
11 SM1100 SMOOTHCRIMINAL SYC 01:16:01 1.008 01:16:38 Don & Helen Cameron 11.0 14:31:01 Reichel Pugh 36 1
12 SM50 HORIZONSPRINT SYC 01:24:32 0.925 01:18:12 Frank Hammond 12.0 14:39:32 Radford 35 Sl 10
13 SM111 ANNA SYC 01:26:53 0.904 01:18:33 Robert Lepore 13.0 14:41:53 Hick 9m 13
14 R22 REMEDY RYCV 01:27:23 0.905 01:19:05 Greg Tobin 14.0 14:42:23 Archambault 32 14
15 G621 JUNO RGYC 01:24:59 0.937 01:19:38 Kym Murphy 15.0 14:39:59 Davidson 12
16 M27 TRIM MYC 01:28:08 0.905 01:19:46 Tony Grundy 16.0 14:43:08 Radford 35 Sprint 16
17 43995 WILDERNESS WEAR BYS 01:29:49 0.944 01:24:47 Philip Endersbee 17.0 14:44:49 Catalina 37 17
DNC R111 GODZILLA RYCV   0.893   Andrew Munro 20.0   Hick 31  
DNC S2 SILK RMYS   0.925   Ken Simpson Greg Bor 20.0   Radford Sprint 35  



Division 3 AMS results Start : 13:15:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC HC Cor'd T Skipper Score Fin Tim Design ETOrd
1 SM74 BARNSTORMER S.Y.C. 01:23:35 0.862 01:12:03 Brian Barnes 1.0 14:38:35 Bavaria Match 35 1
2 R363 TOPGUN RYCV 01:25:24 0.855 01:13:01 Max Peters 2.0 14:40:24 Adams 10 3
3 R1121 EXECUTIVEDECISION RYCV 01:24:21 0.867 01:13:08 Grant Botica 3.0 14:39:21 Adams 10 2
4 SM1781 REVENGE SYC 01:34:14 0.786 01:14:04 Gordon Mather 4.0 14:49:14 Carter 33 6
5 NX1573 NO STRINGS ATTACHED MYC 01:31:23 0.824 01:15:18 Graeme Drummond 5.0 14:46:23 Noelex 30 5
6 B5651 ZINZIN   01:37:49 0.777 01:16:00 Greg Kearns 6.0 14:52:49 Northshore 30 9
7 SM278 GALATEA SYC 01:28:24 0.865 01:16:28 Ben Thorburn 7.0 14:43:24 Swarbrick 111 4
8 G6 BLUEEAGLE RGYC 01:36:32 0.807 01:17:54 Tom Woodlock 8.0 14:51:32 Petersen 32 8
9 SM5277 LATTITUDE SYC 01:34:26 0.837 01:19:02 Tim And Doris Little 9.0 14:49:26 Sigma 35 7
10 H441 ROMANTIC WARRIOR HBYC 01:47:14 0.769 01:22:28 Andrew Slagmolen 10.0 15:02:14 Ufo31 11
11 S6 BUSHIDO RMYS 01:37:53 0.844 01:22:37 Chapman Peter 11.0 14:52:53 Steinman 34 10



Back |  Close Window |  Print This Page