REFRESH or RELOAD each time you view race results!

Back |  Refresh These Results |  Close Window |  Print This Page


Audi White

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Results by : TopYacht Software
Updated on :  19/11/2007  21:19:54

Race 2     (24/01/2007) 

PLEASE SCROLL DOWN FOR FULL RESULTS

Division 2 AMS results Start : 16:15:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC HC Cor'd T Skipper Score Fin Tim Design ETOrd
1 SM50 HORIZONSPRINT SYC 01:27:32 0.925 01:20:58 Frank Hammond 1.0 17:42:32 Radford 35 Sl 2
2 R1111 TOECUTTER RYCV 01:33:32 0.900 01:24:11 Robert Hick 2.0 17:48:32 Hick 30 6
3 G6336 THEBOOKMAKER RGYC 01:30:38 0.938 01:25:01 Brendan Garner 3.0 17:45:38 Nsx 36 3
4 SM34 SUNDANCE SM 01:37:21 0.877 01:25:23 David Beck 4.0 17:52:21 Beneteau First 34.7 13
5 R22 REMEDY RYCV 01:34:27 0.905 01:25:29 Greg Tobin 5.0 17:49:27 Archambault 32 9
6 SM9006 SIERRABULLET SYC 01:34:24 0.910 01:25:54 Andrew Mollison 6.0 17:49:24 Bull 9000 8
7 SM1100 SMOOTHCRIMINAL SYC 01:25:19 1.008 01:26:00 Don & Helen Cameron 7.0 17:40:19 Reichel Pugh 36 1
8 SM880 ALIEN SYC 01:36:44 0.894 01:26:29 Mark Welsh 8.0 17:51:44 Lidgard 36 12
9 A35 ARCHIE TAS 01:34:01 0.921 01:26:35 Sally Rattle 9.0 17:49:01 Archambault 35 7
10 AUS150 BAYSIDESTAR SYC 01:33:11 0.940 01:27:36 Richard Thurston 10.0 17:48:11 Mumm30 5
11 R111 GODZILLA RYCV 01:39:30 0.893 01:28:51 Andrew Munro 11.0 17:54:30 Hick 31 14
12 G621 JUNO RGYC 01:35:54 0.937 01:29:52 Kym Murphy 12.0 17:50:54 Davidson 11
13 SM111 ANNA SYC 01:39:57 0.904 01:30:21 Robert Lepore 13.0 17:54:57 Hick 9m 15
14 R336 SWORDFISHTROMBONE RYCV 01:35:53 0.950 01:31:05 Tim Olding 14.0 17:50:53 Mdb 36 10
15 9200 ABNAMROMORGANS TAS 01:32:22 1.000 01:32:22 Bruce Calvert 15.0 17:47:22 Thompson 920 4
16 M27 TRIM MYC 01:42:29 0.905 01:32:45 Tony Grundy 16.0 17:57:29 Radford 35 Sprint 16
DNC 43995 WILDERNESS WEAR BYS   0.944   Philip Endersbee 20.0   Catalina 37  
DNC S2 SILK RMYS   0.925   Ken Simpson Greg Bor 20.0   Radford Sprint 35  
DNC SM500 CAN CAN SYC   0.872   Bruce Morgan 20.0   Beneteau 34.7 First  



Division 3 AMS results Start : 16:15:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC HC Cor'd T Skipper Score Fin Tim Design ETOrd
AVG SM5277 LATTITUDE SYC   0.837   Tim And Doris Little     Sigma 35  
2 R363 TOPGUN RYCV 01:33:08 0.855 01:19:38 Max Peters 1.0 17:48:08 Adams 10 1
3 R1121 EXECUTIVEDECISION RYCV 01:34:14 0.867 01:21:42 Grant Botica 2.0 17:49:14 Adams 10 2
4 SM1781 REVENGE SYC 01:47:33 0.786 01:24:32 Gordon Mather 3.0 18:02:33 Carter 33 5
5 SM278 GALATEA SYC 01:39:48 0.865 01:26:20 Ben Thorburn 4.0 17:54:48 Swarbrick 111 3
6 SM74 BARNSTORMER S.Y.C. 01:42:30 0.862 01:28:21 Brian Barnes 5.0 17:57:30 Bavaria Match 35 4
7 NX1573 NO STRINGS ATTACHED MYC 01:50:32 0.824 01:31:05 Graeme Drummond 6.0 18:05:32 Noelex 30 6
8 S6 BUSHIDO RMYS 01:53:41 0.844 01:35:57 Chapman Peter 7.0 18:08:41 Steinman 34 7
RDG G6 BLUEEAGLE RGYC   0.807   Tom Woodlock 7.2   Petersen 32  
10 H441 ROMANTIC WARRIOR HBYC 02:07:26 0.769 01:38:00 Andrew Slagmolen 8.0 18:22:26 Ufo31 8
RAF B5651 ZINZIN     0.777   Greg Kearns 12.0   Northshore 30  



Back |  Close Window |  Print This Page