REFRESH or RELOAD each time you view race results!

Back |  Refresh These Results |  Close Window |  Print This Page


Audi White

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Results by : TopYacht Software
Updated on :  19/11/2007  21:19:37

Race 1     (24/01/2007) 

PLEASE SCROLL DOWN FOR FULL RESULTS

Division 2 PHD results Start : 13:25:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC HC Cor'd T Skipper Score Fin Tim Design ETOrd
1 Z111 ZUTEM SYC 01:55:08 0.926 01:46:37 Stephen Hunter 1.0 15:20:08 Hick 30 3
2 N8 ALEGRIA MYC 01:58:44 0.900 01:46:52 Rod Jones 2.0 15:23:44 Archambault A35 9
3 G6336 THEBOOKMAKER RGYC 01:59:07 0.900 01:47:12 Brendan Garner 3.0 15:24:07 Nsx 36 10
4 A35 ARCHIE DSS 02:00:48 0.900 01:48:43 Sally Rattle 4.0 15:25:48 Archambault 35 11
5 SM1100 SMOOTHCRIMINAL SYC 01:51:00 0.980 01:48:47 Don & Helen Cameron 5.0 15:16:00 Reichel Pugh 36 1
6 SM880 ALIEN SYC 02:04:06 0.880 01:49:12 Mark Welsh 6.0 15:29:06 Lidgard 36 13
7 YC5974 TRUENORTH CYCSA 01:56:42 0.940 01:49:42 Andrew Saies 7.0 15:21:42 Beneteau 40.7 5
8 B26 REVERIE RBYC 01:56:45 0.940 01:49:45 Alan Woodward 8.0 15:21:45 Beneteau 40.7 6
9 R22 REMEDY RYCV 02:04:24 0.885 01:50:06 Greg Tobin 9.0 15:29:24 Archambault 32 14
10 SM602 VELOCE SYC 01:55:22 0.956 01:50:17 Phil Simpfendorfer 10.0 15:20:22 Elliott 11 4
11 G621 JUNO RGYC 02:02:36 0.900 01:50:20 Kym Murphy 11.0 15:27:36 Davidson 12
12 G69 HOCUSPOCUS RGYC 02:06:31 0.875 01:50:42 Kim Clarke 12.0 15:31:31 Hick 30 16
13 SM50 HORIZONSPRINT SYC 01:57:38 0.942 01:50:49 Frank Hammond 13.0 15:22:38 Radford 35 Sl 8
14 G1111 LARRIKEN2 RGYC 02:07:03 0.880 01:51:48 Treurniet Pickering 14.0 15:32:03 Hick 30 18
15 R111 GODZILLA RYCV 02:08:14 0.891 01:54:15 Andrew Munro 15.0 15:33:14 Hick 31 19
16 SM111 ANNA SYC 02:13:02 0.865 01:55:04 Robert Lepore 16.0 15:38:02 Hick 9m 21
17 9200 ABNAMROMORGANS RYCT 01:56:50 0.990 01:55:40 Bruce Calvert 17.0 15:21:50 Thompson 920 7
18 R8338 MIDNIGHT RAMBLER RYCV 02:15:54 0.855 01:56:12 David Cartan 18.0 15:40:54 Hick 35 22
19 AUS150 BAYSIDESTAR SYC 02:05:14 0.930 01:56:28 Richard Thurston 19.0 15:30:14 Mumm30 15
20 SM500 CAN CAN SYC 02:19:17 0.840 01:57:00 Bruce Morgan 20.0 15:44:17 Beneteau 34.7 First 23
21 8789 AEROSPORT RGYC 01:53:29 1.050 01:59:10 Eoin Fehsenfeld 21.0 15:18:29 Thompson 30 2
22 R336 SWORDFISHTROMBONE RYCV 02:07:01 0.943 01:59:47 Tim Olding 22.0 15:32:01 Mdb 36 17
23 B101 SCANDIA COMMITMENT RBYC 02:09:47 0.950 02:03:18 James Ryssenbeek 23.0 15:34:47 Sayer 20
DNC 5824 TRECENTO RYCT & MYCT   0.930   David Bean 29.0   Beneteau 42 S 7  
DNC 43995 WILDERNESS WEAR BYS   0.915   Philip Endersbee 29.0   Catalina 37  
DNC PF1 HANSON MONKEY PUZZLE PFYC   0.975   Peter Young 29.0   Young 39  
DNC S2 SILK RMYS   0.920   Ken Simpson Greg Bor 29.0   Radford Sprint 35  
DNF S16 ADDICTION RMYS   0.945   Richard Mcgarvie 29.0   Inglis 37  



Division 3 PHD results Start : 13:25:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC HC Cor'd T Skipper Score Fin Tim Design ETOrd
1 NX1573 NO STRINGS ATTACHED MYC 02:12:16 0.800 01:45:49 Graeme Drummond 1.0 15:37:16 Noelex 30 1
2 B5651 ZINZIN   02:28:38 0.725 01:47:46 Greg Kearns 2.0 15:53:38 Northshore 30 11
3 R1134 COROMANDEL 4 RYCV 02:29:30 0.730 01:49:08 David Burton 3.0 15:54:30 Jarkan 925 12
4 H16 ARIEL HBYC 02:29:44 0.730 01:49:18 Andrew Page 4.0 15:54:44 Jeanneau 36.2 Sun Od 13
5 SM5277 LATTITUDE SYC 02:20:21 0.783 01:49:54 Tim And Doris Little 5.0 15:45:21 Sigma 35 7
6 SM74 BARNSTORMER S.Y.C. 02:12:57 0.834 01:50:53 Brian Barnes 6.0 15:37:57 Bavaria Match 35 2
7 G5 CORAMANDEL RGYC 02:19:12 0.800 01:51:22 Roger Mclennan 7.0 15:44:12 Peterson 11.78 6
8 5426 OUT OF THE BLUE SYC 02:17:31 0.815 01:52:05 Gerard Young 8.0 15:42:31 Farr 37 4
9 S6 BUSHIDO RMYS 02:26:39 0.770 01:52:55 Chapman Peter 9.0 15:51:39 Steinman 34 10
10 SM278 GALATEA SYC 02:12:16 0.863 01:54:09 Ben Thorburn 10.0 15:37:16 Swarbrick 111 1
11 S47 MRSOVERNEWTON RMYS 02:17:14 0.840 01:55:17 Leslie Norton 11.0 15:42:14 Bavaria 38 Match 3
12 R632 SALTY DOG RYCV 02:26:27 0.790 01:55:42 Rick Pacey 12.0 15:51:27 Beneteau First 31.7 9
13 R60 FABULOUS ACTION RYCV 02:18:27 0.837 01:55:53 Andrew Brown 13.0 15:43:27 Adams 10.6 5
14 4615 UTAS QUALITY EQUIPME RYCT 02:26:22 0.815 01:59:17 Alfred Dodens 14.0 15:51:22 Farr 37 8
DNC 4277 BEACH INSPECTOR TYC   0.775   Tim Ferguson 19.0   Ed Dubois Ior 1/2 T  
DNC H441 ROMANTIC WARRIOR HBYC   0.690   Andrew Slagmolen 19.0   Ufo31  
DNC R727 GALAXY RYCV   0.847   Burns Arch 19.0   Steinmann  
DNC SP780 SKANDIA PASSION SP   0.770   Stephen Dorries 19.0   Young 7.8  



Back |  Close Window |  Print This Page