REFRESH or RELOAD each time you view race results!

Back |  Refresh These Results |  Close Window |  Print This Page


Audi White

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Results by : TopYacht Software
Updated on :  19/11/2007  21:19:33

Race 1     (24/01/2007) 

PLEASE SCROLL DOWN FOR FULL RESULTS

Division 2 AMS results Start : 13:25:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC HC Cor'd T Skipper Score Fin Tim Design ETOrd
1 R1111 TOECUTTER RYCV 01:58:55 0.900 01:47:02 Robert Hick 1.0 15:23:55 Hick 30 4
2 SM9006 SIERRABULLET SYC 01:59:01 0.910 01:48:18 Andrew Mollison 2.0 15:24:01 Bull 9000 5
3 SM50 HORIZONSPRINT SYC 01:57:38 0.925 01:48:49 Frank Hammond 3.0 15:22:38 Radford 35 Sl 3
4 SM880 ALIEN SYC 02:04:06 0.894 01:50:57 Mark Welsh 4.0 15:29:06 Lidgard 36 9
5 A35 ARCHIE DSS 02:00:48 0.921 01:51:15 Sally Rattle 5.0 15:25:48 Archambault 35 7
6 G6336 THEBOOKMAKER RGYC 01:59:07 0.938 01:51:44 Brendan Garner 6.0 15:24:07 Nsx 36 6
7 SM1100 SMOOTHCRIMINAL SYC 01:51:00 1.008 01:51:53 Don & Helen Cameron 7.0 15:16:00 Reichel Pugh 36 1
8 SM34 SUNDANCE SM 02:07:52 0.877 01:52:08 David Beck 8.0 15:32:52 Beneteau First 34.7 13
9 R22 REMEDY RYCV 02:04:24 0.905 01:52:35 Greg Tobin 9.0 15:29:24 Archambault 32 10
10 R111 GODZILLA RYCV 02:08:14 0.893 01:54:31 Andrew Munro 10.0 15:33:14 Hick 31 14
11 G621 JUNO RGYC 02:02:36 0.937 01:54:53 Kym Murphy 11.0 15:27:36 Davidson 8
12 9200 ABNAMROMORGANS RYCT 01:56:50 1.000 01:56:50 Bruce Calvert 12.0 15:21:50 Thompson 920 2
13 M27 TRIM MYC 02:09:32 0.905 01:57:14 Tony Grundy 13.0 15:34:32 Radford 35 Sprint 15
14 AUS150 BAYSIDESTAR SYC 02:05:14 0.940 01:57:43 Richard Thurston 14.0 15:30:14 Mumm30 11
15 SM111 ANNA SYC 02:13:02 0.904 02:00:16 Robert Lepore 15.0 15:38:02 Hick 9m 16
16 R336 SWORDFISHTROMBONE RYCV 02:07:01 0.950 02:00:40 Tim Olding 16.0 15:32:01 Mdb 36 12
17 SM500 CAN CAN SYC 02:19:17 0.872 02:01:27 Bruce Morgan 17.0 15:44:17 Beneteau 34.7 First 17
DNC 43995 WILDERNESS WEAR BYS   0.944   Philip Endersbee 20.0   Catalina 37  
DNC S2 SILK RMYS   0.925   Ken Simpson Greg Bor 20.0   Radford Sprint 35  



Division 3 AMS results Start : 13:25:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC HC Cor'd T Skipper Score Fin Tim Design ETOrd
1 R363 TOPGUN RYCV 02:02:44 0.855 01:44:56 Max Peters 1.0 15:27:44 Adams 10 1
2 R1121 EXECUTIVEDECISION RYCV 02:05:39 0.867 01:48:56 Grant Botica 2.0 15:30:39 Adams 10 2
3 NX1573 NO STRINGS ATTACHED MYC 02:12:16 0.824 01:48:59 Graeme Drummond 3.0 15:37:16 Noelex 30 3
4 SM1781 REVENGE SYC 02:20:47 0.786 01:50:39 Gordon Mather 4.0 15:45:47 Carter 33 6
5 SM278 GALATEA SYC 02:12:16 0.865 01:54:25 Ben Thorburn 5.0 15:37:16 Swarbrick 111 3
6 G6 BLUEEAGLE RGYC 02:21:58 0.807 01:54:34 Tom Woodlock 6.0 15:46:58 Petersen 32 7
7 SM74 BARNSTORMER S.Y.C. 02:12:57 0.862 01:54:36 Brian Barnes 7.0 15:37:57 Bavaria Match 35 4
8 B5651 ZINZIN   02:28:38 0.777 01:55:29 Greg Kearns 8.0 15:53:38 Northshore 30 9
9 SM5277 LATTITUDE SYC 02:20:21 0.837 01:57:28 Tim And Doris Little 9.0 15:45:21 Sigma 35 5
10 S6 BUSHIDO RMYS 02:26:39 0.844 02:03:46 Chapman Peter 10.0 15:51:39 Steinman 34 8
DNC H441 ROMANTIC WARRIOR HBYC   0.769   Andrew Slagmolen 12.0   Ufo31  



Back |  Close Window |  Print This Page