REFRESH or RELOAD each time you view race results!

Back |  Refresh These Results |  Close Window |  Print This Page


Audi Black

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Results by : TopYacht Software
Updated on :  19/11/2007  21:15:54

Race 5     (26/01/2007) 

PLEASE SCROLL DOWN FOR FULL RESULTS

Division 1 IRC results Start : 09:31:00
Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC HC Cor'd T Skipper Score Fin Tim Design ETOrd
1 SM2 CHALLENGE SYC 06:07:52 1.112 06:49:04 Lou Abrahams 1.0 15:38:52 Sydney 38 One Design 17
2 Q40 CABERNET SAUVIGNON NCYC 06:08:03 1.114 06:50:00 Stephen Mackay 2.0 15:39:03 Archambault 40 18
3 G5038 CINQUANTE RGYC 06:08:48 1.112 06:50:06 Ian Murray 3.0 15:39:48 Sydney 38 19
4 R33 CHUTZPAH RYCV 06:09:34 1.112 06:50:58 Bruce Taylor 4.0 15:40:34 Sydney 38 20
5 5226 ONESTEEL TAS 06:01:33 1.140 06:52:10 Edward Fader 5.0 15:32:33 Steiner 29 - Custom 14
6 M415 ROUSEABOUT 3 MYC 06:11:41 1.112 06:53:19 John Rouse 6.0 15:42:41 Jones/Inglis 22
7 SM45 OUTRAGEOUS SYC 06:11:51 1.118 06:55:44 Ray Shaw 7.0 15:42:51 Beneteau First 44.7 23
8 SM6083 SCARLET RUNNER SYC 06:14:06 1.112 06:56:00 Rob Date 8.0 15:45:06 Sydney 38 24
9 SM3800 38 DEGREES SOUTH SYC 06:15:55 1.112 06:58:01 John Chatham 9.0 15:46:55 Sydney 38 One Design 26
10 G4646 SHOGUN RGYC 05:47:48 1.203 06:58:24 Robert Hanna 10.0 15:18:48 Mils Dk 46 8
11 R41 LAURELLE RYCV 06:04:15 1.151 06:59:15 Ray Borrett 11.0 15:35:15 Farr 42 16
12 SM3801 LIVEWIRE SYC 06:17:02 1.112 06:59:16 Terry Hall 12.0 15:48:02 Sydney 38 27
13 R69 FUZZYLOGIC RYCV 06:14:17 1.125 07:01:04 Bill Lennon & Paul R 13.0 15:45:17 Murray Burns Dovell 25
14 SM3838 CLOCKWORK ORANGE SYC 06:20:03 1.112 07:02:37 Sean Winder 14.0 15:51:03 Sydney 38od 28
15 G5785 SKANDIACONTRIBUTION RGYC 06:11:12 1.151 07:07:15 Paul Buchholz 15.0 15:42:12 Mbd Ac 40 21
16 R2099 ELEKTRA RYCV 06:24:40 1.123 07:11:59 Donald Fraser 16.0 15:55:40 Beneteau 47.7 29
17 R177 CHARMELIA RYCV 06:03:58 1.194 07:14:35 Steve Purtell 17.0 15:34:58 Bluewave 44 15
18 8899 QUANTUM RACING   05:33:56 1.313 07:18:27 Ray Roberts 18.0 15:04:56 Cookson 50 4
19 CR1000 AUSMAID TCYC OF WA 05:58:46 1.223 07:18:46 Trevor Taylor 19.0 15:29:46 Farr 47 11
20 B45 RUSH RBYC 05:59:15 1.227 07:20:48 Ian Paterson 20.0 15:30:15 Farr 45 12
21 SM1400 ALEX - TEAM MACADIE SYC 06:00:22 1.224 07:21:05 Jock Macadie 21.0 15:31:22 Jones/Hart 14 13
22 R50 LIVINGDOLL RYCV 05:43:40 1.284 07:21:16 Michael Hiatt 22.0 15:14:40 Cookson 50 6
23 SM460 XLR8 SYC 05:47:03 1.282 07:24:55 Graeme Troon 23.0 15:18:03 Reichel Pugh 46 7
24 YC3300 HARDYSSECRETMENSB CYCSA 05:51:49 1.266 07:25:24 Geoff Boettcher 24.0 15:22:49 Reichel Pugh 9
25 8880 GOLDFINGER SYC 05:42:49 1.304 07:27:02 Peter Blake Kate Mit 25.0 15:13:49 Farr 52 5
26 SM4321R FLIRT SYC 05:53:26 1.268 07:28:09 Chris Dare 26.0 15:24:26 Corby 49 10
27 R6572 ICEFIRE RYCV 06:33:15 1.199 07:51:30 Gary Caulfield Jeff 27.0 16:04:15 Mummery 45 30
28 AUS03 ICHI BAN CYCA 05:24:01 1.591 08:35:31 Matt Allen 28.0 14:55:01 Jones 70 3
29 10001 WILD OATS XI RPAYC/YCCS 04:55:50 1.776 08:45:24 Robert. I. Oatley 29.0 14:26:50 Reichel/Pugh 30 Mtr 1
30 M10 SKANDIA MYC 05:06:35 1.761 08:59:54 Grant Wharington 30.0 14:37:35 Jones 98 Maxi 2



Back |  Close Window |  Print This Page