REFRESH or RELOAD each time you view race results!

Back |  Refresh These Results |  Close Window |  Print This Page


Scotchman's Hill Div 2

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Results by : TopYacht Software
Updated on :  28/01/2006  9:42:31 PM

Race 1     (25/01/2006) PROVISIONAL RESULTS

PLEASE SCROLL DOWN FOR FULL RESULTS

Division 2 YV results
Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC HC Cor'd T Skipper Score Fin Tim Design
1 R1134 COROMANDEL 4 RYCV 02:06:14 0.720 01:30:53 David Burton 1.0 14:41:14 Jarkan 925
2 SM450 AURORA SM 02:05:59 0.730 01:31:58 Michael Dontschuk 2.0 14:40:59 Northshore 340
3 5426 OUT OF THE BLUE SYC 01:54:25 0.805 01:32:06 Gerard Young 3.0 14:29:25 Farr 37
4 M3350 THREE RING CIRCUS M.Y.C. 01:59:50 0.770 01:32:16 Ian Jack 4.0 14:34:50 Southern Ocean 32
5 SM5277 SKANDIA CONTRIBUTION SYC 01:55:31 0.800 01:32:25 Tim & Doris Little 5.0 14:30:31 Sigma 35
6 R8338 MIDNIGHT RAMBLER RYCV 01:47:16 0.865 01:32:47 David Cartan 6.0 14:22:16 Hick 35
7 SM2800 RUN RUN RUN   01:53:19 0.820 01:32:55 Chris Arnold 7.0 14:28:19 Duncanson Gbm28
8 SM74 BARNSTORMER S.Y.C. 01:48:42 0.856 01:33:03 Brian Barnes 8.0 14:23:42 Bavaria Match 35
9 SM748 VAPOUR TRAIL SYC 01:52:49 0.825 01:33:04 Shane La Peyre 9.0 14:27:49 Farr 1020
10 G621 JUNO RGYC 01:43:28 0.905 01:33:38 Kym Murphy 10.0 14:18:28 Davidson 34
11 R888 ESCAPE RYCV 02:03:35 0.760 01:33:55 Anthony Beck 11.0 14:38:35 S80
12 H441 ROMANTIC WARRIOR HBYC 02:14:15 0.700 01:33:58 Andrew Slagmolen 12.5 14:49:15 Ufo 31
12 SM3100 SPORTSCAR SYC 01:46:47 0.880 01:33:58 Sportscar Syndicate 12.5 14:21:47 Elliott
14 SM367 LEBROK SYC 01:56:51 0.806 01:34:11 Theo Korbel 14.0 14:31:51 Beneteaufirst36s7
15 S6 BUSHIDO RMYS 01:59:16 0.790 01:34:13 Peter Chapman 15.0 14:34:16 Steinman 34
16 G69 HOCUS POCUS RGYC 01:46:04 0.890 01:34:24 Nick Aird 16.0 14:21:04 Hick 30
17 G5 COROMANDEL RGYC 01:52:39 0.845 01:35:11 Roger Mclennan 17.0 14:27:39 Peterson
18 B353 MAGAZAN 53 RBYC 01:58:35 0.804 01:35:20 Nicholas Mcguigan 18.0 14:33:35 Farr 1104
19 R727 GALAXY RYCV 01:52:36 0.855 01:36:16 Arch Burns 19.0 14:27:36 Steinmann 50
20 G990 CHIKARA RGYC 01:48:56 0.885 01:36:24 Bill Trueman 20.0 14:23:56 Dibley 10m
21 G5901 SPIRIT OF RANI RGYC 01:57:44 0.820 01:36:32 Ian Robottom 21.0 14:32:44 Jeanneau 36
22 5885 LAW FIRM III MYC 01:52:34 0.860 01:36:48 John Hall 22.0 14:27:34 Lexcen Eureka 31
23 SM880 ALIEN SYC 01:47:43 0.903 01:37:16 Mike Welsh 23.0 14:22:43 Lidgard
24 SA18218 WILDGOOSE CYCSA 01:54:39 0.850 01:37:27 Chris Juttner 24.0 14:29:39 Nordic 40
25 SM600 FUN AND GAMES SYC 01:51:32 0.875 01:37:36 Alan Edwards 25.0 14:26:32 Lidgard
DNC G247 BLADE RUNNER RGYC   0.845   Hugh Torode 33.0   Whiting 36
DNC R196 WINSOME RYCV   0.840   Stan Shaw 33.0   Jeanneau Sun Fast 40
DNC R945 THE LUGE RYCV   0.750   Claire Fazakerley 33.0   Js8000
DNC S381 NEW MORNING II S   0.800   Mark Buckley 33.0   Northshore 38
DNC SM96 FREQUENT FLYER SM   0.880   Ashley Trebilcock 33.0   Elliott 9.6
DNC SM3200 MELALEUCA SM   0.860   Tony Phillips 33.0   Sydney 32
DNC SM6142 WATERMARK 11 S Y C   0.821   Graeme Watt 33.0   Young 88



Back |  Close Window |  Print This Page