Header Image

Wednesday Twilight

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Victorian Regional Channels

Updated:  17/10/2017  9:06:00 PM

Division 1 Start Offset Times for Race 3 on 18/10/2017 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
ALLORA G6865 18:00 Paul Smedley
HAPPY HOUR G99 18:00 Brendon Lee
SNOWBIRD G37 18:01 Terry Reichl
DEJA VU G1166 18:02 Bill Lodge
SUELAN G411 18:03 Stuart Pyers
SPIRIT OF RANI G5901 18:03 Phillip Francis
BUCK G5352 18:03 S Parker/ G Foley
BALANCE G14 18:04 Chris Manton
REVERIE G126 18:04 Ian Hunter
LARRIKEN 2 G1111 18:04 Darren Pickering
THE USUAL SUSPECTS G6525 18:04 Daryl Speakman
SUNDANCING G32 18:04 Ian Robottom
FREELOADER G55 18:04 Ian Begley
REAL LIFE G045 18:04 Daniel Field
BAD INFLUENCE G77 18:06 M.Bakker J.Wolff
GENTLEMENS' RELISH G5906 18:06 John Mackay
VALIANT G328 18:06 Gerard O Brien
FRENCH CONNECTION G9 18:07 Brian Marshman
BUNDABERG G16 18:08 John Kint
SPIRIT G1 18:09 Dale Robertson
MOODY BUOYS G54 18:10 Trevor Richardson
SHINING SEA G6338 18:10 Robert Sutherland
CINQUANTE G5038 18:16 Ian Murray
PHOENIX G138 18:16 B & J Carnell
KAVALA G388 18:18 Dave Ruffin
EXTASEA G4646R 18:18 Paul Buchholz

Division 2 Start Offset Times for Race 3 on 18/10/2017 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
INCH BY INCH G296 18:00 Peter Zwagerman
CARDINAL PUFF G23 18:05 Jeremy Capon
BANSHEE G122 18:05 Eddie Becker
MAGIC G747 18:05 Steve Hassell
MAATSUYKER G30 18:06 William Newman
MURPHYS LAW G15 18:07 Harry Farnell
ELIXIR G360 18:07 Chris Williams
CRACKED 1196 18:09 Cameron Dixon
PANACHE G92 18:09 Michael Melican
TIME OUT G1256 18:10 Will Snell
URGENCE G78 18:11 John Stickland
MARAID G63 18:11 Peter Gillett
INSPIRATION G351 18:12 Peter Cameron
PATTERNMAKER G21 18:12 Stuart Dickson
THUNDERDOWNUNDER 1224 18:12 Lucy Townson
FLYING CIRCUS G571 18:13 Kim Clarke
MANTA G380 18:13 Hal Braley
FLEURIEU WARRIOR G1125 18:13 Trevor Brown
DRY REACH G163 18:13 Dale Laurie
WEREWOLF 1259 18:14 Fraser Rudland
6 FOOT 10 G133 18:14 Geoff Baum
JOAN D'ARC G310 18:14 Douglas Gaylard
TWO FARR G2269 18:14 Will Baum
DIAMOND BELLE G174 18:15 Jonathan Apted
BAJARYN G10 18:16 Greg Chalmers
BALTIC G120 18:16 Peter Bone
DIANNA G85 18:17 Neil Cusworth
THE UGLY UNCLES G18 18:23 Geoff Newman

Results by : TopYacht

footer Image