Header Image

Saturday Aggregate

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Updated:  16/12/2017  4:41:55 PM

Series Results [PHS] for Division 1 up to Race 11
Place Ties Sail No Boat Name Skipper Sers Score Race 11 Race 10 Race 9 Race 8 Race 7 Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   G138 PHOENIX B & J Carnell 30.0 1.0 3.0 3.0 3.0 2.0 4.0 3.0 3.0 4.0 2.0 2.0
2   G328 VALIANT Gerard O Brien 32.5 3.0 1.0 1.0 7.0 3.5 1.0 2.0 4.0 2.0 4.0 4.0T
3   G1111 LARRIKEN 2 Darren Pickering 45.0 2.0 2.0 2.0 6.0 7.0 3.0 6.0 2.0 6.0 5.0 4.0T
4   G4646R EXTASEA Paul Buchholz 58.0 11.0C 4.0 5.0 1.0 1.0 11.0C 5.0 1.0 5.0 3.0 11.0C
5   G1 SPIRIT Dale Robertson 67.5 11.0C 11.0C 6.0 2.0 3.5 11.0C 4.0 5.0 1.0 9.0F 4.0T
6   AUS710 VITESSE D Farrimond / S Farr 79.0 11.0C 11.0C 11.0C 8.0 5.0 2.0 1.0 6.0 11.0C 9.0F 4.0T
7   G6338 SHINING SEA Robert Sutherland 83.0 11.0C 11.0C 4.0 4.0 6.0 5.0 11.0C 11.0C 7.0 9.0R 4.0T
8   G108 POCO LOCO Cam Rae 85.0 11.0C 11.0C 11.0C 11.0C 11.0C 11.0C 7.0 7.0 3.0 1.0 1.0
9   G5038 CINQUANTE Ian Murray 115.0 11.0C 11.0C 11.0C 5.0 11.0C 11.0C 11.0C 11.0C 11.0C 11.0C 11.0C
10   G55 FREELOADER Ian Begley 121.0 11.0C 11.0C 11.0C 11.0C 11.0C 11.0C 11.0C 11.0C 11.0C 11.0C 11.0C

Series Results [PHS] for Division 2 up to Race 11
Place Ties Sail No Boat Name Skipper Sers Score Race 11 Race 10 Race 9 Race 8 Race 7 Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1 1.0S G6525 THE USUAL SUSPECTS Daryl Speakman 29.0 3.0 1.0 1.0 3.0 3.0 1.0 5.0 2.0 5.0 4.0 1.0
2   G5352 BUCK S Parker/ G Foley 29.0 2.0 4.0 2.0 2.0 2.0 4.0 2.0 5.0 2.0 2.0 2.0
3   G126 REVERIE Ian Hunter 33.0 1.0 5.0 3.0 5.0 1.0 2.0 1.0 1.0 3.0 5.0 6.0O
4   G5906 GENTLEMENS' RELISH John Mackay 38.0 4.0 2.0 5.0 6.0 4.0 3.0 4.0 3.0 1.0 3.0 3.0
5   G5901 SPIRIT OF RANI Phillip Francis 47.0 5.0 3.0 4.0 4.0 5.0 5.0 3.0 4.0 4.0 6.0 4.0
6   G18 THE UGLY UNCLES Geoff Newman 63.0 7.0C 7.0C 7.0C 1.0 7.0C 7.0C 6.0 6.0 7.0C 1.0 7.0C

Series Results [PHS] for Division 3 up to Race 11
Place Ties Sail No Boat Name Skipper Sers Score Race 11 Race 10 Race 9 Race 8 Race 7 Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   G133 6 FOOT 10 Geoff Baum 37.0 3.0 1.0 7.0 4.0 1.0 1.0 2.0 6.0 8.0 3.0 1.0
2   G571 FLYING CIRCUS Kim Clarke 52.0 4.0 2.0 9.0 7.0 5.0 6.0 7.0 1.0 1.0 7.0 3.0
3   G1125 FLEURIEU WARRIOR Trevor Brown 53.0 5.0 5.0 4.0 3.0 3.0 4.0 1.0 9.0 5.0 9.0 5.0
4   G1256 TIME OUT Will Snell 58.0 6.0 7.0 2.0 5.0 6.0 7.0 6.0 10.0 2.0 5.0 2.0
5   G174 DIAMOND BELLE Jonathan Apted 60.0 1.0 9.0 8.0 9.0 9.0 3.0 4.0 2.0 3.0 4.0 8.0
6   G78 URGENCE John Stickland 72.0 7.0 8.0 6.0 1.0 2.0 2.0 9.0 5.0 9.0 8.0 15.0C
7   G80 REVOLUTION Peter Stephens 76.0 16.0C 3.0 5.0 16.0C 4.0 5.0 8.0 3.0 4.0 6.0 6.0
8   1224 THUNDERDOWNUNDER Lucy Townson 96.0 16.0C 4.0 1.0 16.0C 8.0 15.0C 3.0 8.0 6.0 15.0C 4.0
9   G94 DUCO MAGIC BLING Paul Gunner 98.0 2.0 16.0C 3.0 10.0 7.0 15.0C 5.0 7.0 15.0C 11.0F 7.0
10   G85 DIANNA Neil Cusworth 112.0 16.0C 6.0 10.0 16.0C 15.0C 15.0C 12.0R 4.0 7.0 2.0 9.0
11   G2269 TWO FARR Will Baum 141.0 16.0C 16.0C 16.0C 2.0 15.0C 15.0C 15.0C 15.0C 15.0C 1.0 15.0C
12   G163 DRY REACH Dale Laurie 152.0 16.0C 16.0C 16.0C 8.0 15.0C 15.0C 10.0 11.0 15.0C 15.0C 15.0C
13   G92 PANACHE Michael Melican 159.0 16.0C 16.0C 16.0C 6.0 15.0C 15.0C 15.0C 15.0C 15.0C 15.0C 15.0C
14   1196 CRACKED Cameron Dixon 169.0 16.0C 16.0C 16.0C 16.0C 15.0C 15.0C 15.0C 15.0C 15.0C 15.0C 15.0C
14   1259 WEREWOLF Fraser Rudland 169.0 16.0C 16.0C 16.0C 16.0C 15.0C 15.0C 15.0C 15.0C 15.0C 15.0C 15.0C

(Ties: S=Score R=Race B= Bettered. Penalties: A=ARB/MED B=BFD C=DNC D=DNE E=ESP F=DNF G=RDG I=DPI L=Late Entrant M=DGM N=ENP O=OCS P=Protest Q=DSQ R=RET S=DNS T=TLE U=UFP V=AVG W=DUT X=EXC Z=ZFP Y=SCP #=NoData [x.y]=Discarded)

Results by : TopYacht

Footer Image