Header Image

Wednesday Twilight Pre-Christmas

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Race 11   (14/12/2016)  Victorian Regional Channels

Updated:  16/12/2016  5:49:47 PM

Division 1 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim
1 G388 KAVALA 57:14 Dave Ruffin 19:13:57
2 G81 ALSTAR 01:07:56 John Goy 19:16:02
3 G126 REVERIE 01:14:59 Ian Hunter 19:17:15
4 G77 BAD INFLUENCE 01:10:11 M Bakker J Wolff 19:17:20
5 G32 SUNDANCING 01:11:58 Ian Robottom 19:17:28
6 G9 FRENCH CONNECTION 01:12:49 Brian Marshman 19:18:25
7 G5906 GENTLEMENS' RELISH 01:11:23 John Mackay 19:19:01
8 G5901 SPIRIT OF RANI 01:16:10 Phillip Francis 19:19:04
9 G1111 LARRIKEN 2 01:09:47 Darren Pickering 19:19:57
10 G37 SNOWBIRD 01:14:06 Terry Reichl 19:20:26
11 G16 BUNDABERG 01:07:31 John Kint 19:20:31
12 G138 PHOENIX 01:00:56 Brenton & Jen Carnel 19:20:43
13 G99 HAPPY HOUR 01:15:59 Brendon Lee 19:20:59
14 G6865 ALLORA 01:18:16 Paul Smedley 19:21:10
15 G379 BOMBAY SAPPHIRE 01:18:19 Gavin Wright 19:21:13
16 G328 VALIANT 01:09:13 Gerard O Brien 19:21:48
17 G5038 CINQUANTE 01:02:05 Iain Murray 19:22:02
18 G473 FREESTYLE 1 01:18:29 Paul Anderson 19:23:24
19 G348 TIGRESS 01:22:48 Robert Sutherland 19:32:40

Division 2 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim
1 G92 PANACHE 01:02:43 Michael Melican 19:09:40
2 G63 MARAID 01:04:40 Peter Gillett 19:11:50
3 G239 TARA 01:06:55 William Ivens 19:12:16
4 G537 LUPA WYLO 01:06:59 Geoff Sadler 19:12:27
5 G21 PATTERNMAKER 01:00:04 Stuart Dickson 19:12:46
6 G30 MAATSUYKER 01:09:51 William Newman 19:13:46
7 G94 DUCO MAGIC BLING 58:37 Paul Gunner 19:15:04
8 G181 FANTA PANTS 01:15:28 Aaron Marlow 19:15:28
9 G3943 SCHNELL 01:03:25 Christian Cantwell 19:15:41
10 1196 CRACKED 01:08:11 Cameron Dixon 19:16:58
11 G2269 TWO FARR 01:01:51 Will Baum 19:17:26
12 G310 JOAN D'ARC 01:04:46 Douglas Gaylard 19:17:44
13 G120 BALTIC 59:56 Peter Bone 19:18:09
14 G360 ELIXIR 01:09:51 Chris Williams 19:18:26
15 G380 MANTA 01:03:16 Hal Braley 19:19:29
16 G122 BANSHEE 01:12:12 Eddie Becker 19:20:11
17 G133 6 FOOT 10 01:02:03 Geoff Baum 19:20:25
18 G1125 FLEURIEU WARRIOR 01:06:29 Trevor Brown 19:21:39
19 1256 TIME OUT 01:13:58 Will Snell 19:23:08
20 G10 BAJARYN 01:09:35 Greg Chalmers 19:23:50
OCS G174 DIAMOND BELLE   Jonathan Apted  

Results by : TopYacht Software

Print This Page

LinkBack : back to Series Index


Footer Image