Header Image

Wednesday Twilight Pre-Christmas

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Race 7   (16/11/2016)  Victorian Regional Channels

Updated:  16/12/2016  5:47:14 PM

Division 1 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim
1 G5901 SPIRIT OF RANI 01:23:19 Phillip Francis 19:24:05
2 G328 VALIANT 01:16:14 Gerard O Brien 19:24:11
3 G55 FREELOADER 01:19:06 Ian Begley 19:25:07
4 G348 TIGRESS 01:19:35 Robert Sutherland 19:25:36
5 G4646R EXTASEA 01:04:33 Paul Buchholz 19:25:56
6 G5038 CINQUANTE 01:10:59 Iain Murray 19:27:06
7 G1 SPIRIT 01:18:49 Dale Robertson 19:27:33
8 G388 KAVALA 01:13:28 Dave Ruffin 19:27:40
9 G138 PHOENIX 01:11:35 Brenton & Jen Carnel 19:27:42
10 G1111 LARRIKEN 2 01:20:21 Darren Pickering 19:27:45
11 G045 REAL LIFE 01:21:23 Daniel Field 19:28:13
12 G338 CASTILLE 01:19:31 Richard Lowe 19:28:24
13 G5906 GENTLEMENS' RELISH 01:20:14 John Mackay 19:28:34
14 G6865 ALLORA 01:26:19 Paul Smedley 19:28:40
15 G77 BAD INFLUENCE 01:20:47 M Bakker J Wolff 19:29:03
16 G473 FREESTYLE 1 01:24:05 Paul Anderson 19:29:25
17 G379 BOMBAY SAPPHIRE 01:26:17 Gavin Wright 19:29:54
18 G126 REVERIE 01:26:20 Ian Hunter 19:30:54
19 G14 BALANCE 01:22:19 Chris Manton 19:32:06
20 G9 FRENCH CONNECTION 01:25:09 Brian Marshman 19:32:56
21 G32 SUNDANCING 01:27:13 Ian Robottom 19:33:43
22 G99 HAPPY HOUR 01:28:16 Brendon Lee 19:35:06
23 G81 ALSTAR 01:25:09 John Goy 19:35:54
24 G16 BUNDABERG 01:24:35 John Kint 19:42:19

Division 2 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim
1 G23 CARDINAL PUFF 01:14:54 Jeremy Capon 19:18:01
2 G296 INCH BY INCH 01:18:18 Peter Zwagerman 19:18:18
3 G30 MAATSUYKER 01:15:27 William Newman 19:18:20
4 1256 TIME OUT 01:11:51 Will Snell 19:20:30
5 G10 BAJARYN 01:08:56 Greg Chalmers 19:21:20
6 G1125 FLEURIEU WARRIOR 01:08:58 Trevor Brown 19:22:04
7 G15 MURPHYS LAW 01:15:44 Harry Farnell 19:22:21
7 G310 JOAN D'ARC 01:08:23 Douglas Gaylard 19:22:21
9 G18 THE UGLY UNCLES 01:03:04 Geoff Newman 19:22:29
10 G174 DIAMOND BELLE 01:07:52 Jonathan Apted 19:22:35
11 G360 ELIXIR 01:16:59 Chris Williams 19:22:58
12 G2269 TWO FARR 01:06:34 Will Baum 19:22:59
13 G122 BANSHEE 01:15:25 Eddie Becker 19:23:10
14 G120 BALTIC 01:05:07 Peter Bone 19:23:35
15 G94 DUCO MAGIC BLING 01:08:53 Paul Gunner 19:23:56
16 G133 6 FOOT 10 01:09:40 Geoff Baum 19:24:13
17 G92 PANACHE 01:15:39 Michael Melican 19:24:30
18 G380 MANTA 01:10:24 Hal Braley 19:24:37
19 G181 FANTA PANTS 01:21:32 Aaron Marlow 19:24:52
20 G63 MARAID 01:16:32 Peter Gillett 19:25:05
21 G239 TARA 01:19:13 William Ivens 19:25:50
22 G537 LUPA WYLO 01:18:18 Geoff Sadler 19:26:33
23 G3943 SCHNELL 01:25:48 Christian Cantwell 19:36:28

Results by : TopYacht Software

Print This Page

LinkBack : back to Series Index


Footer Image