Header File

Wednesday Twilight

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Victorian Regional Channels

Updated:  7/03/2017  8:00:38 PM

Division 1 Start Offset Times for Race 17 on 8/03/2017 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
CORAZON 855950 18:00 Michael Briese
DEJA VU G1166 18:00 Bill Lodge
BOMBAY SAPPHIRE G379 18:04 Gavin Wright
HAPPY HOUR G99 18:05 Brendon Lee
SNOWBIRD G37 18:05 Terry Reichl
ALLORA G6865 18:06 Paul Smedley
SPIRIT OF RANI G5901 18:06 Phillip Francis
TIGRESS G348 18:06 Robert Sutherland
THE USUAL SUSPECTS G6525 18:07 Daryl Speakman
FREELOADER G55 18:09 Ian Begley
FREESTYLE 1 G473 18:09 Paul Anderson
REVERIE G126 18:09 Ian Hunter
BALANCE G14 18:09 Chris Manton
REAL LIFE G045 18:09 Daniel Field
CASTILLE G338 18:09 Richard Lowe
SUNDANCING G32 18:09 Ian Robottom
SPIRIT G1 18:10 Dale Robertson
GENTLEMENS' RELISH G5906 18:10 John Mackay
VALIANT G328 18:11 Gerard O Brien
BAD INFLUENCE G77 18:11 M Bakker J Wolff
LARRIKEN 2 G1111 18:11 Darren Pickering
SUELAN G411 18:11 Stuart Pyers
JUNO G621 18:11 Kym Murphy
FRENCH CONNECTION G9 18:12 Brian Marshman
BUNDABERG G16 18:12 John Kint
ALSTAR G81 18:12 John Goy
VIVACITE G5 18:14 C Roger McLennan
GREAT ESCAPE G7007 18:14 Don Fagg
CINQUANTE G5038 18:15 Iain Murray
LOCAL MOCEAN AUS5585 18:18 Steven Richardson
PHOENIX G138 18:19 Brenton & Jen Carnell
KAVALA G388 18:22 Dave Ruffin
EXTASEA G4646R 18:23 Paul Buchholz

Division 2 Start Offset Times for Race 17 on 8/03/2017 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
FANTA PANTS G181 18:00 Aaron Marlow
INCH BY INCH G296 18:00 Peter Zwagerman
CARDINAL PUFF G23 18:05 Jeremy Capon
MAGIC G747 18:06 Steve Hassell
LUPA WYLO G537 18:06 Geoff Sadler
BANSHEE G122 18:07 Eddie Becker
MURPHYS LAW G15 18:09 Harry Farnell
MAATSUYKER G30 18:10 William Newman
THUNDERDOWNUNDER 1224 18:10 Lucy Townson
ANDROMEDA 111 G1001 18:10 Darryl Morrison
PANACHE G92 18:11 Michael Melican
ELIXIR G360 18:11 Chris Williams
CRACKED 1196 18:12 Cameron Dixon
URGENCE G78 18:12 John Stickland
TIME OUT 1256 18:12 Will Snell
TARA G239 18:12 William Ivens
MANTA G380 18:12 Hal Braley
BAJARYN G10 18:12 Greg Chalmers
MARAID G63 18:13 Peter Gillett
DRY REACH G163 18:13 Dale Laurie
SCHNELL G3943 18:14 Christian Cantwell
FLEURIEU WARRIOR G1125 18:15 Trevor Brown
PATTERNMAKER G21 18:15 Stuart Dickson
INSPIRATION G351 18:15 Peter Cameron
JOAN D'ARC G310 18:15 Douglas Gaylard
6 FOOT 10 G133 18:16 Geoff Baum
FLYING CIRCUS G571 18:16 Kim Clarke
REVOLUTION G80 18:17 Peter Stephens
TWO FARR G2269 18:17 Will Baum
BUCK G5352 18:19 Stirling Parker
DIAMOND BELLE G174 18:19 Jonathan Apted
THE UGLY UNCLES G18 18:20 Geoff Newman
BALTIC G120 18:20 Peter Bone
DUCO MAGIC BLING G94 18:21 Paul Gunner

Results by : TopYacht Software

Print This Page



LinkBack : back to Series Index