Header File

Wednesday Twilight

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Victorian Regional Channels

Updated:  28/02/2017  8:56:04 PM

Division 1 Start Offset Times for Race 16 on 1/03/2017 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
DEJA VU G1166 18:00 Bill Lodge
CORAZON 855950 18:01 Michael Briese
ALLORA G6865 18:03 Paul Smedley
SNOWBIRD G37 18:04 Terry Reichl
HAPPY HOUR G99 18:04 Brendon Lee
BOMBAY SAPPHIRE G379 18:05 Gavin Wright
TIGRESS G348 18:06 Robert Sutherland
SUELAN G411 18:06 Stuart Pyers
SPIRIT OF RANI G5901 18:06 Phillip Francis
THE USUAL SUSPECTS G6525 18:07 Daryl Speakman
SUNDANCING G32 18:07 Ian Robottom
FREELOADER G55 18:08 Ian Begley
BALANCE G14 18:09 Chris Manton
REVERIE G126 18:09 Ian Hunter
CASTILLE G338 18:09 Richard Lowe
FREESTYLE 1 G473 18:09 Paul Anderson
REAL LIFE G045 18:09 Daniel Field
LARRIKEN 2 G1111 18:10 Darren Pickering
SPIRIT G1 18:10 Dale Robertson
BAD INFLUENCE G77 18:10 M Bakker J Wolff
VALIANT G328 18:10 Gerard O Brien
GENTLEMENS' RELISH G5906 18:10 John Mackay
JUNO G621 18:11 Kym Murphy
FRENCH CONNECTION G9 18:11 Brian Marshman
BUNDABERG G16 18:11 John Kint
ALSTAR G81 18:12 John Goy
VIVACITE G5 18:14 C Roger McLennan
GREAT ESCAPE G7007 18:14 Don Fagg
CINQUANTE G5038 18:15 Iain Murray
LOCAL MOCEAN AUS5585 18:18 Steven Richardson
PHOENIX G138 18:18 Brenton & Jen Carnell
KAVALA G388 18:23 Dave Ruffin
EXTASEA G4646R 18:23 Paul Buchholz

Division 2 Start Offset Times for Race 16 on 1/03/2017 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
FANTA PANTS G181 18:00 Aaron Marlow
INCH BY INCH G296 18:01 Peter Zwagerman
MAGIC G747 18:06 Steve Hassell
CARDINAL PUFF G23 18:06 Jeremy Capon
LUPA WYLO G537 18:06 Geoff Sadler
ELIXIR G360 18:07 Chris Williams
BANSHEE G122 18:07 Eddie Becker
CRACKED 1196 18:09 Cameron Dixon
MAATSUYKER G30 18:10 William Newman
THUNDERDOWNUNDER 1224 18:10 Lucy Townson
MURPHYS LAW G15 18:10 Harry Farnell
ANDROMEDA 111 G1001 18:10 Darryl Morrison
BAJARYN G10 18:12 Greg Chalmers
URGENCE G78 18:12 John Stickland
TIME OUT 1256 18:12 Will Snell
PANACHE G92 18:12 Michael Melican
TARA G239 18:12 William Ivens
DRY REACH G163 18:13 Dale Laurie
MANTA G380 18:13 Hal Braley
JOAN D'ARC G310 18:14 Douglas Gaylard
MARAID G63 18:14 Peter Gillett
FLEURIEU WARRIOR G1125 18:15 Trevor Brown
PATTERNMAKER G21 18:15 Stuart Dickson
6 FOOT 10 G133 18:16 Geoff Baum
SCHNELL G3943 18:16 Christian Cantwell
FLYING CIRCUS G571 18:16 Kim Clarke
INSPIRATION G351 18:16 Peter Cameron
TWO FARR G2269 18:16 Will Baum
REVOLUTION G80 18:17 Peter Stephens
BUCK G5352 18:19 Stirling Parker
DIAMOND BELLE G174 18:21 Jonathan Apted
THE UGLY UNCLES G18 18:21 Geoff Newman
BALTIC G120 18:21 Peter Bone
DUCO MAGIC BLING G94 18:22 Paul Gunner

Results by : TopYacht Software

Print This Page



LinkBack : back to Series Index