Header File

Wednesday Twilight

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Victorian Regional Channels

Updated:  3/02/2017  15:50:03

Division 1 Start Offset Times for Race 13 on 8/02/2017 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
DEJA VU G1166 18:00 Bill Lodge
CORAZON 855950 18:01 Michael Briese
BOMBAY SAPPHIRE G379 18:02 Gavin Wright
ALLORA G6865 18:02 Paul Smedley
SPIRIT OF RANI G5901 18:03 Phillip Francis
SUELAN G411 18:03 Stuart Pyers
HAPPY HOUR G99 18:04 Brendon Lee
SNOWBIRD G37 18:05 Terry Reichl
FREESTYLE 1 G473 18:06 Paul Anderson
THE USUAL SUSPECTS G6525 18:06 Daryl Speakman
SUNDANCING G32 18:06 Ian Robottom
TIGRESS G348 18:07 Robert Sutherland
BAD INFLUENCE G77 18:08 M Bakker J Wolff
GENTLEMENS' RELISH G5906 18:08 John Mackay
FREELOADER G55 18:08 Ian Begley
BALANCE G14 18:09 Chris Manton
CASTILLE G338 18:09 Richard Lowe
FRENCH CONNECTION G9 18:09 Brian Marshman
REVERIE G126 18:09 Ian Hunter
LARRIKEN 2 G1111 18:10 Darren Pickering
VALIANT G328 18:11 Gerard O Brien
SPIRIT G1 18:11 Dale Robertson
REAL LIFE G045 18:12 Daniel Field
BUNDABERG G16 18:12 John Kint
ALSTAR G81 18:12 John Goy
VIVACITE G5 18:14 C Roger McLennan
GREAT ESCAPE G7007 18:14 Don Fagg
LOCAL MOCEAN AUS5585 18:18 Steven Richardson
CINQUANTE G5038 18:18 Iain Murray
PHOENIX G138 18:18 Brenton & Jen Carnell
EXTASEA G4646R 18:21 Paul Buchholz
KAVALA G388 18:21 Dave Ruffin

Division 2 Start Offset Times for Race 13 on 8/02/2017 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
FANTA PANTS G181 18:00 Aaron Marlow
CARDINAL PUFF G23 18:03 Jeremy Capon
INCH BY INCH G296 18:04 Peter Zwagerman
MAGIC G747 18:05 Steve Hassell
BANSHEE G122 18:05 Eddie Becker
LUPA WYLO G537 18:05 Geoff Sadler
ELIXIR G360 18:07 Chris Williams
MURPHYS LAW G15 18:07 Harry Farnell
TARA G239 18:07 William Ivens
CRACKED 1196 18:08 Cameron Dixon
TIME OUT 1256 18:09 Will Snell
MAATSUYKER G30 18:09 William Newman
THUNDERDOWNUNDER 1224 18:09 Lucy Townson
ANDROMEDA 111 G1001 18:09 Darryl Morrison
URGENCE G78 18:11 John Stickland
PANACHE G92 18:12 Michael Melican
DRY REACH G163 18:12 Dale Laurie
JOAN D'ARC G310 18:13 Douglas Gaylard
BAJARYN G10 18:13 Greg Chalmers
MARAID G63 18:13 Peter Gillett
FLEURIEU WARRIOR G1125 18:13 Trevor Brown
PATTERNMAKER G21 18:15 Stuart Dickson
FLYING CIRCUS G571 18:15 Kim Clarke
SCHNELL G3943 18:15 Christian Cantwell
MANTA G380 18:15 Hal Braley
TWO FARR G2269 18:15 Will Baum
DUCO MAGIC BLING G94 18:16 Paul Gunner
REVOLUTION G80 18:16 Peter Stephens
BALTIC G120 18:16 Peter Bone
DIAMOND BELLE G174 18:17 Jonathan Apted
6 FOOT 10 G133 18:17 Geoff Baum
BUCK G5352 18:18 Gary Foley
THE UGLY UNCLES G18 18:20 Geoff Newman

Results by : TopYacht Software

Print This Page



LinkBack : back to Series Index