Header Image

Wednesday Twilight

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Race 9   (30/11/2016)  Victorian Regional Channels

Updated:  30/11/2016  7:34:47 PM

Division 1 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim
1 G1 SPIRIT 01:14:47 Dale Robertson 19:24:03
2 G138 PHOENIX 01:08:02 Brenton & Jen Carnel 19:24:05
3 G37 SNOWBIRD 01:21:30 Terry Reichl 19:24:40
4 G5906 GENTLEMENS' RELISH 01:17:30 John Mackay 19:24:44
5 G6865 ALLORA 01:22:32 Paul Smedley 19:24:59
6 G473 FREESTYLE 1 01:20:03 Paul Anderson 19:25:08
7 G379 BOMBAY SAPPHIRE 01:21:54 Gavin Wright 19:25:09
8 G1111 LARRIKEN 2 01:17:31 Darren Pickering 19:25:23
9 G4646R EXTASEA 01:04:04 Paul Buchholz 19:25:27
10 G77 BAD INFLUENCE 01:17:21 M Bakker J Wolff 19:25:37
11 G5038 CINQUANTE 01:09:55 Iain Murray 19:25:43
12 G32 SUNDANCING 01:19:11 Ian Robottom 19:26:01
13 G348 TIGRESS 01:20:11 Robert Sutherland 19:26:07
14 G045 REAL LIFE 01:16:37 Daniel Field 19:26:20
15 G328 VALIANT 01:16:50 Gerard O Brien 19:26:37
16 G99 HAPPY HOUR 01:21:31 Brendon Lee 19:26:41
17 G9 FRENCH CONNECTION 01:19:28 Brian Marshman 19:26:47
18 G388 KAVALA 01:08:42 Dave Ruffin 19:26:58
19 G5901 SPIRIT OF RANI 01:23:28 Phillip Francis 19:27:15
20 G126 REVERIE 01:23:19 Ian Hunter 19:27:27
21 G411 SUELAN 01:23:38 Stuart Pyers 19:29:03
22 G16 BUNDABERG 01:16:41 John Kint 19:32:21

Division 2 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim
1 G360 ELIXIR 01:13:01 Chris Williams 19:16:21
2 G239 TARA 01:15:54 William Ivens 19:17:19
3 G3943 SCHNELL 01:08:17 Christian Cantwell 19:17:32
4 G63 MARAID 01:12:40 Peter Gillett 19:17:56
5 G94 DUCO MAGIC BLING 01:06:24 Paul Gunner 19:18:21
6 G174 DIAMOND BELLE 01:05:58 Jonathan Apted 19:18:47
7 G1125 FLEURIEU WARRIOR 01:07:55 Trevor Brown 19:18:54
8 G15 MURPHYS LAW 01:14:55 Harry Farnell 19:19:08
9 G133 6 FOOT 10 01:08:02 Geoff Baum 19:19:22
10 G18 THE UGLY UNCLES 01:02:19 Geoff Newman 19:19:34
11 G380 MANTA 01:09:44 Hal Braley 19:20:00
12 G120 BALTIC 01:05:42 Peter Bone 19:20:15
13 G310 JOAN D'ARC 01:08:22 Douglas Gaylard 19:20:24
14 G30 MAATSUYKER 01:17:43 William Newman 19:20:37
15 G10 BAJARYN 01:11:44 Greg Chalmers 19:20:47
15 G2269 TWO FARR 01:06:48 Will Baum 19:20:47
17 G122 BANSHEE 01:13:54 Eddie Becker 19:20:49
18 G92 PANACHE 01:15:00 Michael Melican 19:21:12
19 1256 TIME OUT 01:14:55 Will Snell 19:21:13
20 G296 INCH BY INCH 01:20:46 Peter Zwagerman 19:21:22
21 G181 FANTA PANTS 01:24:09 Aaron Marlow 19:24:09
22 G23 CARDINAL PUFF 01:23:50 Jeremy Capon 19:27:23
23 G537 LUPA WYLO 01:25:09 Geoff Sadler 19:28:23

Results by : TopYacht Software

Print This Page

LinkBack : back to Series Index


Footer Image