Header File

Wednesday Twilight

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Victorian Regional Channels

Updated:  16/11/2016  8:33:11 AM

Division 1 Start Offset Times for Race 7 on 16/11/2016 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
DEJA VU G1166 18:00 Bill Lodge
SPIRIT OF RANI G5901 18:01 Phillip Francis
CORAZON 855950 18:01 Michael Briese
ALLORA G6865 18:02 Paul Smedley
BOMBAY SAPPHIRE G379 18:04 Gavin Wright
THE USUAL SUSPECTS G6525 18:04 Daryl Speakman
SNOWBIRD G37 18:04 Terry Reichl
REVERIE G126 18:05 Ian Hunter
FREESTYLE 1 G473 18:05 Paul Anderson
SUELAN G411 18:05 Stuart Pyers
FREELOADER G55 18:06 Ian Begley
TIGRESS G348 18:06 Robert Sutherland
SUNDANCING G32 18:07 Ian Robottom
HAPPY HOUR G99 18:07 Brendon Lee
REAL LIFE G045 18:07 Daniel Field
LARRIKEN 2 G1111 18:07 Darren Pickering
FRENCH CONNECTION G9 18:08 Brian Marshman
VALIANT G328 18:08 Gerard O Brien
BAD INFLUENCE G77 18:08 M Bakker J Wolff
GENTLEMENS' RELISH G5906 18:08 John Mackay
SPIRIT G1 18:09 Dale Robertson
CASTILLE G338 18:09 Richard Lowe
BALANCE G14 18:10 Chris Manton
ALSTAR G81 18:11 John Goy
VIVACITE G5 18:14 C Roger McLennan
GREAT ESCAPE G7007 18:14 Don Fagg
KAVALA G388 18:14 Dave Ruffin
PHOENIX G138 18:16 Brenton & Jen Carnell
CINQUANTE G5038 18:16 Iain Murray
LOCAL MOCEAN AUS5585 18:18 Steven Richardson
BUNDABERG G16 18:18 John Kint
EXTASEA G4646R 18:21 Paul Buchholz

Division 2 Start Offset Times for Race 7 on 16/11/2016 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
INCH BY INCH G296 18:00 Peter Zwagerman
MAATSUYKER G30 18:03 William Newman
CARDINAL PUFF G23 18:03 Jeremy Capon
FANTA PANTS G181 18:03 Aaron Marlow
MAGIC G747 18:05 Steve Hassell
ELIXIR G360 18:06 Chris Williams
MURPHYS LAW G15 18:07 Harry Farnell
TARA G239 18:07 William Ivens
BANSHEE G122 18:08 Eddie Becker
LUPA WYLO G537 18:08 Geoff Sadler
CRACKED 1196 18:09 Cameron Dixon
MARAID G63 18:09 Peter Gillett
TIME OUT 1256 18:09 Will Snell
THUNDERDOWNUNDER 1224 18:09 Lucy Townson
PANACHE G92 18:09 Michael Melican
ANDROMEDA 111 G1001 18:09 Darryl Morrison
PATTERNMAKER G21 18:10 Stuart Dickson
URGENCE G78 18:10 John Stickland
SCHNELL G3943 18:11 Christian Cantwell
DRY REACH G163 18:12 Dale Laurie
BAJARYN G10 18:12 Greg Chalmers
FLEURIEU WARRIOR G1125 18:13 Trevor Brown
JOAN D'ARC G310 18:14 Douglas Gaylard
MANTA G380 18:14 Hal Braley
6 FOOT 10 G133 18:15 Geoff Baum
DIAMOND BELLE G174 18:15 Jonathan Apted
DUCO MAGIC BLING G94 18:15 Paul Gunner
FLYING CIRCUS G571 18:16 Kim Clarke
TWO FARR G2269 18:16 Will Baum
BUCK G5352 18:18 Gary Foley
BALTIC G120 18:18 Peter Bone
THE UGLY UNCLES G18 18:19 Geoff Newman

Results by : TopYacht Software

Print This Page



LinkBack : back to Series Index