Header File

W.H.(Jockey) Jones Prerpetual Trophy-Winchester-Trophy-Pololi

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Updated:  12/04/2017  8:50:12 AM

Series Results [PHS] for Division 1 up to Race 6
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1 1.0S G328 VALIANT Gerard O Brien RGYC 18.0 5.0 4.0 3.0 1.0 4.0 1.0
2   G1111 LARRIKEN 2 Darren Pickering RGYC 18.0 4.0 5.0 1.0 3.0 3.0 2.0
3   G108 POCO LOCO Cam Rae RGYC 27.0 1.0 1.0 2.0 6.0 12.0C 5.0
4   G1 SPIRIT Dale Robertson RGYC 28.0 6.0 3.0 6.0 5.0 2.0 6.0
5   G4646R EXTASEA Paul Buchholz RGYC 34.0 2.0 12.0C 12.0C 4.0 1.0 3.0
6   G621 JUNO Kym Murphy RGYC 41.0 12.0C 12.0C 4.0 2.0 7.0R 4.0
7   G138 PHOENIX Brenton & Jen Carnel RGYC 45.0 3.0 2.0 5.0 12.0C 12.0C 11.0C
8   G348 TIGRESS Robert Sutherland RGYC 47.0 8.0R 6.0 12.0C 7.0 5.0 9.0F
9   AUS710 VITESSE Dale Farrimond RGYC 66.0 12.0C 12.0C 7.0 12.0C 12.0C 11.0C
10   AUS5585 LOCAL MOCEAN Steven Richardson RGYC 67.0 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C 7.0
11   G5038 CINQUANTE Ian Murray RGYC 71.0 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C 11.0C

Series Results [PHS] for Division 2 up to Race 6
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   G5352 BUCK Gary Foley RGYC 10.5 1.0 1.0 1.0 1.0 3.0 3.5
2   G5901 SPIRIT OF RANI Phillip Francis RGYC 16.0 4.0 2.0 5.0 2.0 1.0 2.0
3   G5906 GENTLEMENS' RELISH John Mackay RGYC 17.0 3.0 4.0 3.0 4.0 2.0 1.0
4   G6525 THE USUAL SUSPECTS Daryl Speakman RGYC 22.0 2.0 3.0 4.0 3.0 5.0 5.0
5   G126 REVERIE Ian Hunter RGYC 34.5 8.0C 5.0 2.0 8.0C 8.0C 3.5
6   G18 THE UGLY UNCLES Geoff Newman RMYC 42.0 8.0C 8.0C 8.0C 6.0R 4.0 8.0C
7   G473 FREESTYLE 1 Paul Anderson RGYC 46.0 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C 6.0

Series Results [PHS] for Division 3 up to Race 6
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   1256 TIME OUT Will Snell RGYC 18.0 5.0 1.0 6.0 1.0 1.0 4.0
2   G174 DIAMOND BELLE Jonathan Apted RGYC 23.0 2.0 6.0 2.0 4.0 7.0 2.0
3   G133 6 FOOT 10 Geoff Baum RGYC 27.0 7.0R 3.0 3.0 7.0 6.0 1.0
4   G1125 FLEURIEU WARRIOR Trevor Brown RGYC 28.0 3.0 4.0 5.0 6.0 5.0 5.0
5   G571 FLYING CIRCUS Kim Clarke RGYC 30.0 4.0 7.0 4.0 9.0 3.0 3.0
6   G94 DUCO MAGIC BLING Paul Gunner RGYC 38.0 1.0 13.0C 1.0 3.0 8.0 12.0C
7   G163 DRY REACH Dale Laurie RGYC 44.0 13.0C 2.0 13.0C 2.0 2.0 12.0C
8   G80 REVOLUTION Peter Stephens RGYC 50.0 13.0C 5.0 7.0 8.0 10.0R 7.0Q
9   G78 URGENCE John Stickland RGYC 55.0 13.0C 13.0C 8.0 5.0 4.0 12.0C
10   1196 CRACKED Cameron Dixon RGYC 77.0 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 12.0C
10   1224 THUNDERDOWNUNDER Lucy Townson RGYC 77.0 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 12.0C
10   G2269 TWO FARR Will Baum RGYC 77.0 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 12.0C

(Ties: S=Score R=Race B= Bettered. Penalties: A=ARB/MED B=BFD C=DNC D=DNE E=ESP F=DNF G=RDG I=DPI L=Late Entrant M=DGM N=ENP O=OCS P=Protest Q=DSQ R=RET S=DNS T=TLE U=UFP V=AVG W=DUT X=EXC Z=ZFP Y=SCP #=NoData [x.y]=Discarded)

Results by : TopYacht Software

Close Window |  Print This Page

LinkBack : back to Series page

Footer File