Header File

Coac Cola Sheild-Beta Cup-Elaine Markby Cup (WL)

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Updated:  29/05/2017  9:10:09 AM

Series Results [PHS] for Division 1 up to Race 8
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 8 Race 7 Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   G1111 LARRIKEN 2 Darren Pickering RGYC 23.0 2.0 5.0 2.0 1.0 5.0 3.0 2.0 3.0
2   G1 SPIRIT Dale Robertson RGYC 30.0 3.0 1.0 3.0 4.0 4.0 7.0T 7.0 1.0
3   G328 VALIANT Gerard O Brien RGYC 32.0 1.0 2.0 1.0 8.0O 3.0 7.0T 6.0 4.0
4 1.0S G108 POCO LOCO Cam Rae RGYC 45.0 4.0 6.0 7.0 12.0C 12.0C 1.0 1.0 2.0
5   G621 JUNO Kym Murphy RGYC 45.0 12.0C 3.0 4.0 3.0 2.0 7.0T 4.0 10.0C
6   G138 PHOENIX Brenton & Jen Carnel RGYC 55.0 7.0R 4.0 6.0 2.0 12.0C 2.0 12.0C 10.0C
7   G4646R EXTASEA Paul Buchholz RGYC 65.0 7.0R 8.0 8.0 12.0C 1.0 12.0C 12.0C 5.0
8   G348 TIGRESS Robert Sutherland RGYC 66.0 12.0C 7.0 5.0 6.0 12.0C 10.0R 8.0 6.0
9   G5038 CINQUANTE Ian Murray RGYC 77.0 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C 4.0 3.0 10.0C
10   AUS710 VITESSE Dale Farrimond RGYC 78.0 12.0C 12.0C 12.0C 5.0 12.0C 10.0R 5.0 10.0C
11   AUS5585 LOCAL MOCEAN Steven Richardson RGYC 94.0 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C 10.0C

Series Results [PHS] for Division 2 up to Race 8
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 8 Race 7 Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   G5906 GENTLEMENS' RELISH John Mackay RGYC 18.0 2.0 3.0 2.0 2.0 1.0 2.0 2.0 4.0
2   G5352 BUCK Gary Foley RGYC 20.0 1.0 5.0 4.0 1.0 3.0 3.0 1.0 2.0
3   G6525 THE USUAL SUSPECTS Daryl Speakman RGYC 21.0 4.0 2.0 1.0 4.0 4.0 1.0 4.0 1.0
4   G5901 SPIRIT OF RANI Phillip Francis RGYC 26.0 3.0 4.0 3.0 3.0 2.0 5.0 3.0 3.0
5   G126 REVERIE Ian Hunter RGYC 44.0 8.0C 1.0 5.0 5.0 8.0C 4.0 5.0 8.0C
6   G18 THE UGLY UNCLES Geoff Newman RMYC 57.0 8.0C 6.0 6.0 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C 5.0
7   G473 FREESTYLE 1 Paul Anderson RGYC 64.0 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C

Series Results [PHS] for Division 3 up to Race 8
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 8 Race 7 Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   G1125 FLEURIEU WARRIOR Trevor Brown RGYC 22.0 2.0 5.0 1.0 2.0 4.0 5.0T 2.0 1.0
2   G571 FLYING CIRCUS Kim Clarke RGYC 23.0 3.0 1.0 3.0 5.0 2.0 2.0 3.0 4.0
3   G133 6 FOOT 10 Geoff Baum RGYC 35.0 1.0 3.0 6.0 8.0 3.0 1.0 5.0 8.0
4   1256 TIME OUT Will Snell RGYC 36.0 7.0R 6.0 7.0 1.0 7.0R 5.0T 1.0 2.0
5   G80 REVOLUTION Peter Stephens RGYC 48.0 7.0R 10.0F 2.0 4.0 13.0C 3.0 4.0 5.0
6   G174 DIAMOND BELLE Jonathan Apted RGYC 50.0 7.0R 2.0 9.0 6.0 7.0R 5.0T 8.0 6.0
7   G78 URGENCE John Stickland RGYC 52.0 13.0C 4.0 5.0 3.0 13.0C 5.0T 6.0 3.0
8   G94 DUCO MAGIC BLING Paul Gunner RGYC 56.0 13.0C 8.0 8.0 7.0 1.0 5.0T 7.0 7.0
9   1196 CRACKED Cameron Dixon RGYC 86.0 13.0C 7.0 4.0 13.0C 13.0C 12.0C 12.0C 12.0C
10   G163 DRY REACH Dale Laurie RGYC 101.0 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 12.0C 12.0C 12.0C
10   1224 THUNDERDOWNUNDER Lucy Townson RGYC 101.0 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 12.0C 12.0C 12.0C
10   G2269 TWO FARR Will Baum RGYC 101.0 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 12.0C 12.0C 12.0C

(Ties: S=Score R=Race B= Bettered. Penalties: A=ARB/MED B=BFD C=DNC D=DNE E=ESP F=DNF G=RDG I=DPI L=Late Entrant M=DGM N=ENP O=OCS P=Protest Q=DSQ R=RET S=DNS T=TLE U=UFP V=AVG W=DUT X=EXC Z=ZFP Y=SCP #=NoData [x.y]=Discarded)

Results by : TopYacht Software

Close Window |  Print This Page

LinkBack : back to Series page

Footer File