Header File

Coca Cola Shield - Beta Cup - Elaine Markby Cup (WL)

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Updated:  20/03/2016  10:14:10 AM

Series Results [PHS] for Division 1 up to Race 9
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 9 Race 8 Race 7 Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   G328 VALIANT Gerard O Brien RGYC 35.0 5.0 2.0 4.0 1.0 3.0 4.0 7.0 3.0 6.0
2   G1111 SIXFOOTSIX LARRIKEN2 Darren Pickering RGYC 37.0 6.0 3.0 5.0 3.0 4.0 5.0 4.0 5.0 2.0
3   G108 POCO LOCO Cam Rae RGYC 43.0 2.0 1.0 8.0 7.0 13.0C 2.0 5.0 2.0 3.0
4 1.0S G1 SPIRIT Dale Robertson RGYC 44.0 1.0 4.0 3.0 2.0 2.0 1.0 12.0C 12.0C 7.0
5   AUS5585 LOCAL MOCEAN Steven Richardson RGYC 44.0 3.0 7.0 6.0 6.0 6.0R 6.0 2.0 7.0 1.0
6   G601 FABULOUS ACTION Jonathan Apted RGYC 46.0 7.0 6.0 7.0 5.0 1.0 7.0 3.0 6.0 4.0
7   G138 PHOENIX B & J Carnell RGYC 50.0 4.0 5.0 2.0 4.0 13.0C 8.0 1.0 1.0 12.0C
8   G4646R EXTASEA Paul Buchholz RGYC 87.0 13.0C 13.0C 1.0 8.0 13.0C 3.0 12.0C 12.0C 12.0C
9   G1501 SMOKE ON THE WATER Andrew Roche RGYC 89.0 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 9.0 6.0 4.0 5.0
10   AUS710 VITESSE Scott Farrimond RGYC 113.0 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C
10   G5038 CINQUANTE Ian Murray RGYC 113.0 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C
10   G621 JUNO Kym Murphy RGYC 113.0 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C

Series Results [PHS] for Division 2 up to Race 9
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 9 Race 8 Race 7 Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   G5906 GENTLEMENS' RELISH John Mackay RGYC 19.0 2.0 2.0 2.0 1.0 4.0 1.0 2.0 4.0 1.0
2   G6525 THE USUAL SUSPECTS Daryl Speakman RGYC 21.0 1.0 1.0 3.0 2.0 1.0 3.0 3.0 3.0 4.0
3   G5901 SPIRIT OF RANI Phillip Francis RGYC 26.0 3.0 3.0 4.0 3.0 3.0 2.0 4.0 1.0 3.0
4   G5352 BUCK Gary Foley RGYC 29.0 5.0 4.0 1.0 4.0 2.0 4.0 5.0 2.0 2.0
5   G126 REVERIE Ian Hunter RGYC 59.0 4.0 5.0 8.0C 8.0C 8.0C 5.0 8.0C 8.0C 5.0
6   G5225 MIRACLE MILE Jonathon McLean RGYC 61.0 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C 1.0 5.0 7.0C
7   G2269 TWO FARR Will Baum RGYC 71.0 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C 7.0C

Series Results [PHS] for Division 3 up to Race 9
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 9 Race 8 Race 7 Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   G133 6 FOOT 10 Geoff Baum RGYC 28.0 1.0 7.0 3.0 1.0 2.0 4.0 2.0 2.0 6.0
2   G571 FLYING CIRCUS Kim Clarke RGYC 31.0 3.0 9.0O 5.0 4.0 1.0 2.0 1.0 5.0 1.0
3   G94 DUCO MAGIC BLING Paul Gunner RGYC 33.0 4.0 4.0 1.0 2.0 3.0 3.0 6.0 3.0 7.0
4   G80 REVOLUTION Peter Stephens RGYC 34.0 2.0 2.0 2.0 5.0 12.0C 1.0 4.0 1.0 5.0
5   G1125 FLEURIEU WARRIOR Trevor Brown RGYC 47.0 8.0 6.0 4.0 6.0 4.0 5.0 5.0 6.0 3.0
6   G78 URGENCE John Stickland RGYC 52.0 6.0 3.0 12.0C 3.0 6.0 11.0C 3.0 4.0 4.0
7   G163 DRY REACH Dale Laurie RGYC 72.0 5.0 1.0 12.0C 7.0 12.0C 11.0C 11.0C 11.0C 2.0
8   1256 TIME OUT Lovro Ljubanovic RGYC 85.0 7.0 5.0 12.0C 12.0C 5.0 11.0C 11.0C 11.0C 11.0C
9   1224 THUNDERDOWNUNDER Lucy Townson RGYC 104.0 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C 11.0C 11.0C 11.0C 11.0C
9   1196 CRACKED Cameron Dixon RGYC 104.0 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C 11.0C 11.0C 11.0C 11.0C
9   823 BARADINE Mick Pedrie RGYC 104.0 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C 11.0C 11.0C 11.0C 11.0C

(Ties: S=Score R=Race B= Bettered. Penalties: A=ARB/MED B=BFD C=DNC D=DNE E=ESP F=DNF G=RDG I=DPI L=Late Entrant M=DGM N=ENP O=OCS P=Protest Q=DSQ R=RET S=DNS T=TLE U=UFP V=AVG W=DUT X=EXC Z=ZFP Y=SCP #=NoData [x.y]=Discarded)

Results by : TopYacht Software

Close Window |  Print This Page

LinkBack : back to Series page

Footer File