Header File

Wednesday Twilight

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Victorian Regional Channels

Updated:  29/03/2016  7:12:42 PM

Division 1 Start Offset Times for Race 20 on 30/03/2016 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
FELICITY J G385 18:00 Gary Houghton
HAPPY HOUR G99 18:01 Brendon Lee
DEJA VU G1166 18:02 Bill Lodge
ALLORA G6865 18:03 Paul Smedley
SNOWBIRD G37 18:06 Terry Reichl
FREESTYLE 1 G473 18:06 Paul Anderson
SMOKE ON THE WATER G1501 18:06 Andrew Roche
THE USUAL SUSPECTS G6525 18:06 Daryl Speakman
MIRACLE MILE G5225 18:07 Jono/Locky McLean/Hassell
SPIRIT OF RANI G5901 18:07 Phillip Francis
SEA TWIST SW125018 18:07 Peter Barrett
SUELAN G411 18:07 Stuart Pyers
FREELOADER G55 18:07 Ian Begley
SIXFOOTSIX LARRIKEN2 G1111 18:08 Darren Pickering
REVERIE G126 18:08 Ian Hunter
GENTLEMENS' RELISH G5906 18:08 John Mackay
FRENCH CONNECTION G9 18:08 Brian Marshman
VALIANT G328 18:08 Gerard O Brien
SPIRIT G1 18:09 Dale Robertson
REAL LIFE G045 18:09 Dan Field
FABULOUS ACTION G601 18:09 Jonathan Apted
SUNDANCING G32 18:09 Ian Robottom
CASTILLE G338 18:10 Richard Lowe
BAD INFLUENCE G77 18:10 Bakker Wolff
CELESTE G3 18:11 Malcolm Eaton
BALANCE G14 18:11 Chris Manton
CONCORDIA G121 18:13 Roy Nicholson
CINQUANTE G5038 18:13 Iain Murray
OCEAN SKINS G477 18:14 Anthony Fowler
POCO LOCO G108 18:14 Cam Rae
PHOENIX G138 18:15 B & J Carnell
GREAT ESCAPE G7007 18:16 Go Go Go Go
LOCAL MOCEAN AUS5585 18:20 Steven Richardson
KAVALA G388 18:21 Dave Ruffin
EXTASEA G4646R 18:21 Paul Buchholz

Division 2 Start Offset Times for Race 20 on 30/03/2016 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
INCH BY INCH G296 18:00 Peter Zwagerman
SOUTHERN SPREE G750 18:01 James Prascevic
MAATSUYKER G30 18:05 Bill Newman
ELIXIR G360 18:07 Chris Williams
MAGIC G747 18:09 Steve Hassell
MURPHYS LAW G15 18:09 Harry Farnell
BANSHEE G122 18:09 Eddie Becker
BARADINE 823 18:10 Mick Pedrie
CRACKED 1196 18:11 Cameron Dixon
TARA G239 18:11 William Ivens
BLUE LADY G29 18:11 Roger Ganly
MAVERICK G209 18:11 Bill Lodge
LUPA WYLO G537 18:11 Geoff Sadler
TIME OUT 1256 18:12 Lovro Ljubanovic
THUNDERDOWNUNDER 1224 18:13 Lucy Townson
SAPPHIRE OF LONDON G507 18:14 Grant Stquentin
SCHNELL G3943 18:14 Christian Cantwell
MARAID G63 18:14 Peter Gillett
URGENCE G78 18:14 John Stickland
FLYING CIRCUS G571 18:14 Kim Clarke
SEA BREEZE G79 18:14 Jeremy Capon
PANACHE G92 18:15 Michael Melican
DRY REACH G163 18:15 Dale Laurie
PATTERNMAKER G21 18:15 Stuart Dickson
JOAN D'ARC G310 18:16 Douglas Gaylard
BAJARYN G10 18:16 Greg Chalmers
FLEURIEU WARRIOR G1125 18:17 Trevor Brown
MANTA G380 18:17 Hal Braley
TWO FARR G2269 18:17 Will Baum
DUCO MAGIC BLING G94 18:17 Paul Gunner
6 FOOT 10 G133 18:18 Geoff Baum
BALTIC G120 18:18 Peter Bone
INSPIRATION G351 18:19 Peter Cameron
BUCK G5352 18:21 Gary Foley

Results by : TopYacht Software

Print This Page



LinkBack : back to Series Index