Header File

Wednesday Twilight

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Victorian Regional Channels

Updated:  22/03/2016  9:17:16 PM

Division 1 Start Offset Times for Race 19 on 23/03/2016 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
FELICITY J G385 18:00 Gary Houghton
SNOWBIRD G37 18:01 Terry Reichl
HAPPY HOUR G99 18:01 Brendon Lee
DEJA VU G1166 18:02 Bill Lodge
ALLORA G6865 18:04 Paul Smedley
SUELAN G411 18:05 Stuart Pyers
FREESTYLE 1 G473 18:05 Paul Anderson
SMOKE ON THE WATER G1501 18:06 Andrew Roche
THE USUAL SUSPECTS G6525 18:06 Daryl Speakman
MIRACLE MILE G5225 18:07 Jono/Locky McLean/Hassell
SPIRIT OF RANI G5901 18:07 Phillip Francis
SEA TWIST SW125018 18:07 Peter Barrett
SUNDANCING G32 18:07 Ian Robottom
REVERIE G126 18:08 Ian Hunter
FRENCH CONNECTION G9 18:08 Brian Marshman
GENTLEMENS' RELISH G5906 18:08 John Mackay
SIXFOOTSIX LARRIKEN2 G1111 18:08 Darren Pickering
FREELOADER G55 18:08 Ian Begley
VALIANT G328 18:09 Gerard O Brien
REAL LIFE G045 18:09 Dan Field
SPIRIT G1 18:09 Dale Robertson
FABULOUS ACTION G601 18:09 Jonathan Apted
CASTILLE G338 18:10 Richard Lowe
BAD INFLUENCE G77 18:10 Bakker Wolff
CELESTE G3 18:11 Malcolm Eaton
BALANCE G14 18:11 Chris Manton
CONCORDIA G121 18:13 Roy Nicholson
OCEAN SKINS G477 18:13 Anthony Fowler
CINQUANTE G5038 18:14 Iain Murray
POCO LOCO G108 18:14 Cam Rae
PHOENIX G138 18:15 B & J Carnell
GREAT ESCAPE G7007 18:15 Go Go Go Go
LOCAL MOCEAN AUS5585 18:20 Steven Richardson
KAVALA G388 18:20 Dave Ruffin
EXTASEA G4646R 18:21 Paul Buchholz

Division 2 Start Offset Times for Race 19 on 23/03/2016 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
INCH BY INCH G296 18:00 Peter Zwagerman
SOUTHERN SPREE G750 18:01 James Prascevic
MAATSUYKER G30 18:03 Bill Newman
ELIXIR G360 18:06 Chris Williams
TARA G239 18:07 William Ivens
MAGIC G747 18:07 Steve Hassell
MURPHYS LAW G15 18:07 Harry Farnell
BANSHEE G122 18:08 Eddie Becker
BARADINE 823 18:09 Mick Pedrie
CRACKED 1196 18:09 Cameron Dixon
BLUE LADY G29 18:10 Roger Ganly
MAVERICK G209 18:10 Bill Lodge
TIME OUT 1256 18:11 Lovro Ljubanovic
LUPA WYLO G537 18:11 Geoff Sadler
THUNDERDOWNUNDER 1224 18:12 Lucy Townson
SAPPHIRE OF LONDON G507 18:12 Grant Stquentin
PATTERNMAKER G21 18:13 Stuart Dickson
SCHNELL G3943 18:13 Christian Cantwell
MARAID G63 18:13 Peter Gillett
URGENCE G78 18:13 John Stickland
FLYING CIRCUS G571 18:13 Kim Clarke
SEA BREEZE G79 18:13 Jeremy Capon
PANACHE G92 18:14 Michael Melican
DRY REACH G163 18:14 Dale Laurie
INSPIRATION G351 18:14 Peter Cameron
JOAN D'ARC G310 18:15 Douglas Gaylard
BAJARYN G10 18:15 Greg Chalmers
DUCO MAGIC BLING G94 18:16 Paul Gunner
MANTA G380 18:16 Hal Braley
TWO FARR G2269 18:16 Will Baum
6 FOOT 10 G133 18:16 Geoff Baum
FLEURIEU WARRIOR G1125 18:16 Trevor Brown
BALTIC G120 18:17 Peter Bone
BUCK G5352 18:19 Gary Foley

Results by : TopYacht Software

Print This Page



LinkBack : back to Series Index