Header File

Wednesday Twilight

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Victorian Regional Channels

Updated:  2/03/2016  8:58:18 AM

Division 1 Start Offset Times for Race 16 on 2/03/2016 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
ALLORA G6865 18:00 Paul Smedley
SNOWBIRD G37 18:00 Terry Reichl
HAPPY HOUR G99 18:01 Brendon Lee
FELICITY J G385 18:01 Gary Houghton
DEJA VU G1166 18:02 Bill Lodge
FREESTYLE 1 G473 18:03 Paul Anderson
REAL LIFE G045 18:05 Dan Field
FREELOADER G55 18:05 Ian Begley
SUELAN G411 18:05 Stuart Pyers
SMOKE ON THE WATER G1501 18:06 Andrew Roche
MIRACLE MILE G5225 18:06 Jono/Locky McLean/Hassell
THE USUAL SUSPECTS G6525 18:06 Daryl Speakman
SEA TWIST SW125018 18:06 Peter Barrett
REVERIE G126 18:07 Ian Hunter
VALIANT G328 18:07 Gerard O Brien
SPIRIT OF RANI G5901 18:08 Phillip Francis
SIXFOOTSIX LARRIKEN2 G1111 18:08 Darren Pickering
SUNDANCING G32 18:08 Ian Robottom
CASTILLE G338 18:08 Richard Lowe
FABULOUS ACTION G601 18:09 Jonathan Apted
BAD INFLUENCE G77 18:09 Bakker Wolff
FRENCH CONNECTION G9 18:09 Brian Marshman
GENTLEMENS' RELISH G5906 18:09 John Mackay
SPIRIT G1 18:09 Dale Robertson
CELESTE G3 18:10 Malcolm Eaton
BALANCE G14 18:11 Chris Manton
OCEAN SKINS G477 18:11 Anthony Fowler
CONCORDIA G121 18:13 Roy Nicholson
PHOENIX G138 18:14 B & J Carnell
POCO LOCO G108 18:14 Cam Rae
CINQUANTE G5038 18:14 Iain Murray
GREAT ESCAPE G7007 18:15 Go Go Go Go
LOCAL MOCEAN AUS5585 18:19 Steven Richardson
EXTASEA G4646R 18:20 Paul Buchholz
KAVALA G388 18:21 Dave Ruffin

Division 2 Start Offset Times for Race 16 on 2/03/2016 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
INCH BY INCH G296 18:00 Peter Zwagerman
SOUTHERN SPREE G750 18:03 James Prascevic
MAATSUYKER G30 18:06 Bill Newman
TARA G239 18:07 William Ivens
BANSHEE G122 18:10 Eddie Becker
MURPHYS LAW G15 18:10 Harry Farnell
ELIXIR G360 18:11 Chris Williams
CRACKED 1196 18:11 Cameron Dixon
MAGIC G747 18:12 Steve Hassell
BARADINE 823 18:12 Mick Pedrie
BLUE LADY G29 18:12 Roger Ganly
MAVERICK G209 18:12 Bill Lodge
BAJARYN G10 18:13 Greg Chalmers
PATTERNMAKER G21 18:13 Stuart Dickson
SCHNELL G3943 18:14 Christian Cantwell
LUPA WYLO G537 18:14 Geoff Sadler
THUNDERDOWNUNDER 1224 18:14 Lucy Townson
SAPPHIRE OF LONDON G507 18:15 Grant Stquentin
URGENCE G78 18:15 John Stickland
FLYING CIRCUS G571 18:15 Kim Clarke
SEA BREEZE G79 18:15 Jeremy Capon
PANACHE G92 18:15 Michael Melican
MARAID G63 18:16 Peter Gillett
TIME OUT 1256 18:16 Lovro Ljubanovic
DRY REACH G163 18:16 Dale Laurie
JOAN D'ARC G310 18:17 Douglas Gaylard
INSPIRATION G351 18:17 Peter Cameron
MANTA G380 18:17 Hal Braley
BALTIC G120 18:18 Peter Bone
DUCO MAGIC BLING G94 18:19 Paul Gunner
TWO FARR G2269 18:19 Will Baum
6 FOOT 10 G133 18:19 Geoff Baum
FLEURIEU WARRIOR G1125 18:19 Trevor Brown
BUCK G5352 18:22 Gary Foley

Results by : TopYacht Software

Print This Page



LinkBack : back to Series Index