Header File

Wednesday Twilight

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Victorian Regional Channels

Updated:  9/02/2016  8:22:24 PM

Division 1 Start Offset Times for Race 13 on 10/02/2016 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
DEJA VU G1166 18:00 Bill Lodge
ALLORA G6865 18:04 Paul Smedley
SPIRIT OF RANI G5901 18:04 Phillip Francis
SNOWBIRD G37 18:05 Terry Reichl
HAPPY HOUR G99 18:05 Brendon Lee
SUELAN G411 18:06 Stuart Pyers
FREESTYLE 1 G473 18:06 Paul Anderson
FREELOADER G55 18:07 Ian Begley
GENTLEMENS' RELISH G5906 18:07 John Mackay
SMOKE ON THE WATER G1501 18:07 Andrew Roche
GREAT ESCAPE G7007 18:08 Go Go Go Go
MIRACLE MILE G5225 18:08 Jono/Locky McLean/Hassell
THE USUAL SUSPECTS G6525 18:08 Daryl Speakman
SEA TWIST SW125018 18:08 Peter Barrett
REAL LIFE G045 18:09 Dan Field
REVERIE G126 18:09 Ian Hunter
SPIRIT G1 18:09 Dale Robertson
FABULOUS ACTION G601 18:10 Jonathan Apted
CASTILLE G338 18:10 Richard Lowe
VALIANT G328 18:10 Gerard O Brien
SIXFOOTSIX LARRIKEN2 G1111 18:11 Darren Pickering
SUNDANCING G32 18:11 Ian Robottom
BAD INFLUENCE G77 18:11 Bakker Wolff
FRENCH CONNECTION G9 18:12 Brian Marshman
CELESTE G3 18:12 Malcolm Eaton
BALANCE G14 18:12 Chris Manton
OCEAN SKINS G477 18:14 Anthony Fowler
PHOENIX G138 18:15 B & J Carnell
CINQUANTE G5038 18:15 Iain Murray
POCO LOCO G108 18:16 Cam Rae
KAVALA G388 18:19 Dave Ruffin
LOCAL MOCEAN AUS5585 18:21 Steven Richardson
EXTASEA G4646R 18:23 Paul Buchholz

Division 2 Start Offset Times for Race 13 on 10/02/2016 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
INCH BY INCH G296 18:00 Peter Zwagerman
TARA G239 18:05 William Ivens
MAATSUYKER G30 18:07 Bill Newman
LUPA WYLO G537 18:07 Geoff Sadler
PANACHE G92 18:08 Michael Melican
SOUTHERN SPREE G750 18:08 James Prascevic
MURPHYS LAW G15 18:09 Harry Farnell
ELIXIR G360 18:10 Chris Williams
BANSHEE G122 18:10 Eddie Becker
CRACKED 1196 18:11 Cameron Dixon
MAGIC G747 18:12 Steve Hassell
BARADINE 823 18:12 Mick Pedrie
BLUE LADY G29 18:12 Roger Ganly
MAVERICK G209 18:12 Bill Lodge
BAJARYN G10 18:13 Greg Chalmers
SCHNELL G3943 18:13 Christian Cantwell
PATTERNMAKER G21 18:14 Stuart Dickson
THUNDERDOWNUNDER 1224 18:14 Lucy Townson
SAPPHIRE OF LONDON G507 18:15 Grant Stquentin
URGENCE G78 18:15 John Stickland
FLYING CIRCUS G571 18:15 Kim Clarke
TIME OUT 1256 18:16 Lovro Ljubanovic
MANTA G380 18:16 Hal Braley
DRY REACH G163 18:16 Dale Laurie
SEA BREEZE G79 18:16 Jeremy Capon
MARAID G63 18:17 Peter Gillett
6 FOOT 10 G133 18:17 Geoff Baum
FLEURIEU WARRIOR G1125 18:17 Trevor Brown
INSPIRATION G351 18:18 Peter Cameron
JOAN D'ARC G310 18:18 Douglas Gaylard
BALTIC G120 18:19 Peter Bone
TWO FARR G2269 18:19 Will Baum
DUCO MAGIC BLING G94 18:19 Paul Gunner
BUCK G5352 18:22 Gary Foley

Results by : TopYacht Software

Print This Page



LinkBack : back to Series Index