Header File

E H (Eustace) Wilson Memorial Trophy-John Collins Cup-Nioli Cup

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Updated:  2/04/2016  8:31:53 PM

Series Results [PHS] for Division 1 up to Race 6
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   G1 SPIRIT Dale Robertson RGYC 21.0 5.0 4.0 2.0 3.0 5.0 2.0
2   G4646R EXTASEA Paul Buchholz RGYC 26.0 6.0 7.0 1.0 1.0 8.0 3.0
3   G328 VALIANT Gerard O Brien RGYC 29.0 4.0 6.0 3.0 9.0R 3.0 4.0
4   G138 PHOENIX B & J Carnell RGYC 31.0 2.0 3.0 4.0 4.0 12.0C 6.0
5   G1111 SIXFOOTSIX LARRIKEN2 Darren Pickering RGYC 35.0 13.0C 2.0 5.0 5.0 2.0 8.0
6   G108 POCO LOCO Cam Rae RGYC 40.0 8.0 1.0 6.0 13.0C 7.0 5.0
7   G601 FABULOUS ACTION Jonathan Apted RGYC 41.0 3.0 5.0 9.0 9.0Q 6.0 9.0
8   AUS5585 LOCAL MOCEAN Steven Richardson RGYC 45.0 1.0 13.0C 7.0 13.0C 4.0 7.0
9   AUS710 VITESSE Scott Farrimond RGYC 49.0 13.0C 13.0C 8.0 2.0 1.0 12.0C
10   G1501 SMOKE ON THE WATER Andrew Roche RGYC 58.0 13.0C 13.0C 13.0C 9.0Q 9.0 1.0
11   G621 JUNO Kym Murphy RGYC 62.0 7.0 8.0 10.0 13.0C 12.0C 12.0C
12   G5038 CINQUANTE Ian Murray RGYC 76.0 13.0C 13.0C 13.0C 13.0C 12.0C 12.0C

Series Results [PHS] for Division 2 up to Race 6
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1 1.0S G6525 THE USUAL SUSPECTS Daryl Speakman RGYC 15.0 4.0 5.0 1.0 1.0 1.0 3.0
2 1.0S G5352 BUCK Gary Foley RGYC 15.0 1.0 3.0 5.0 2.0 3.0 1.0
3   G5906 GENTLEMENS' RELISH John Mackay RGYC 15.0 3.0 1.0 3.0 4.0 2.0 2.0
4   G5901 SPIRIT OF RANI Phillip Francis RGYC 19.0 2.0 4.0 2.0 3.0 4.0 4.0
5   G126 REVERIE Ian Hunter RGYC 30.0 8.0C 2.0 4.0 5.0 5.0 6.0
6   G5225 MIRACLE MILE Jonathon McLean RGYC 45.0 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C 5.0
7   G2269 TWO FARR Will Baum RGYC 48.0 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C 8.0C

Series Results [PHS] for Division 3 up to Race 6
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   G80 REVOLUTION Peter Stephens RGYC 14.0 1.0 3.0 2.0 4.0 2.0 2.0
2   G133 6 FOOT 10 Geoff Baum RGYC 20.0 2.0 7.0 3.0 2.0 3.0 3.0
3   G571 FLYING CIRCUS Kim Clarke RGYC 25.0 4.0 2.0 4.0 5.0 5.0 5.0
4 1.0S G94 DUCO MAGIC BLING Paul Gunner RGYC 26.0 6.0 5.0 9.0 1.0 1.0 4.0
5   G1125 FLEURIEU WARRIOR Trevor Brown RGYC 26.0 5.0 4.0 1.0 3.0 7.0 6.0
6   G163 DRY REACH Dale Laurie RGYC 36.0 7.0 1.0 5.0 12.0C 4.0 7.0
7   G78 URGENCE John Stickland RGYC 44.0 12.0C 6.0 7.0 12.0C 6.0 1.0
8   1256 TIME OUT Lovro Ljubanovic RGYC 55.0 3.0 12.0C 6.0 12.0C 11.0C 11.0C
9   1196 CRACKED Cameron Dixon RGYC 62.0 12.0C 8.0 8.0 12.0C 11.0C 11.0C
10   1224 THUNDERDOWNUNDER Lucy Townson RGYC 70.0 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C 11.0C 11.0C
10   823 BARADINE Mick Pedrie RGYC 70.0 12.0C 12.0C 12.0C 12.0C 11.0C 11.0C

(Ties: S=Score R=Race B= Bettered. Penalties: A=ARB/MED B=BFD C=DNC D=DNE E=ESP F=DNF G=RDG I=DPI L=Late Entrant M=DGM N=ENP O=OCS P=Protest Q=DSQ R=RET S=DNS T=TLE U=UFP V=AVG W=DUT X=EXC Z=ZFP Y=SCP #=NoData [x.y]=Discarded)

Results by : TopYacht Software

Close Window |  Print This Page

LinkBack : back to Series page

Footer File