Header Image

Wednesday Twilight Pre-Christmas

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Race 10   (10/12/2014)  Victorian Regional Channels

Updated:  14/12/2014  5:56:00 PM

Division 1 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim
1 G5906 GENTLEMENS' RELISH 01:11:34 John Mackay 19:16:00
2 G77 BAD INFLUENCE 01:10:39 Bakker Wolff 19:16:28
3 G16 BUNDABERG 01:04:49 John Kint 19:16:31
4 G338 CASTILLE 01:09:19 Richard Lowe 19:16:47
5 G37 SNOWBIRD 01:15:47 Terry Reichl 19:16:56
6 G32 SUNDANCING 01:15:03 Ian Robottom 19:17:09
7 G126 REVERIE 01:13:03 Ian Hunter 19:17:45
8 G601 FABULOUS ACTION 01:11:20 Jonathan Apted 19:17:59
9 G621 JUNO 01:10:27 Kym Murphy 19:18:04
10 G1 SPIRIT 01:11:55 Dale Robertson 19:18:24
11 G1111 SIXFOOTSIX LARRIKEN2 01:10:58 Darren Pickering 19:18:26
12 G045 REAL LIFE 01:09:26 Daniel Field 19:18:33
13 G3 CELESTE 01:09:04 Malcolm Eaton 19:18:52
14 AUS5585 LOCAL MOCEAN 01:01:20 Steven Richardson 19:18:54
15 G5901 SPIRIT OF RANI 01:18:33 Phillip Francis 19:19:08
16 G328 VALIANT 01:12:24 Gerard O Brien 19:19:32
17 G9 FRENCH CONNECTION 01:11:42 Brian Marshman 19:19:34
18 G154 PEREGRINE 01:07:27 Ryan Walker 19:19:43
19 G138 PHOENIX 01:05:04 B & J Carnell 19:20:48
20 G99 HAPPY HOUR 01:21:12 Brendon Lee 19:21:12
21 G5038 CINQUANTE 01:06:50 Ian Murray 19:21:21
22 G388 KAVALA 01:05:00 Dave Ruffin 19:22:02
23 G473 FREESTYLE 1 01:19:50 Paul Anderson 19:22:18
24 G5225 MIRACLE MILE 01:21:43 L Hassell J Mclean 19:23:04

Division 2 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim
1 G15 MURPHYS LAW 01:11:03 Harry Farnell 19:15:22
2 G163 DRY REACH 01:05:56 Dale Laurie 19:15:25
3 G507 SAPPHIRE OF LONDON 01:07:27 Grant Stquentin 19:15:32
4 G2269 TWO FARR 01:02:39 Will Baum 19:15:46
5 G122 BANSHEE 01:09:43 Eddie Becker 19:15:54
6 G380 MANTA 01:07:02 Hal Braley 19:16:19
7 G1125 FLEURIEU WARRIOR 01:02:03 Trevor Brown 19:16:39
8 G21 PATTERNMAKER 01:10:14 Stuart Dickson 19:16:57
9 1256 TIME OUT 01:10:10 Lovro Ljubanovic 19:17:00
10 G136 ELESSAR 01:07:11 Rob Richardson 19:17:50
11 G360 ELIXIR 01:13:18 Chris Williams 19:18:04
12 G296 INCH BY INCH 01:18:05 Peter Zwagerman 19:18:05
13 G310 JOAN D'ARC 01:05:44 Douglas Gaylard 19:18:14
14 G79 SEABREEZE 01:07:48 Geoff Newman 19:19:01
15 G63 MARAID 01:09:05 Peter Gillett 19:19:15
16 G92 PANACHE 01:11:04 Michael Melican 19:19:57
17 G133 6 FOOT 10 01:07:18 Geoff Baum 19:19:59
18 G94 DUCO MAGIC BLING 01:03:39 Paul Gunner 19:21:18
19 G30 MAATSUYKER 01:20:01 William Newman 19:21:23
20 G70 KARMADAZE 01:19:52 Bryan Horniblow 19:21:43
21 G351 INSPIRATION 01:06:56 Peter Cameron 19:21:47
22 G537 LUPA WYLO 01:20:03 Geoff Sadler 19:22:30
23 G29 BLUE LADY 01:12:42 Roger Ganly 19:26:05
OCS G239 TARA   William Ivens  

Results by : TopYacht Software

Print This Page

LinkBack : back to Series Index