Header File

Wednesday Twilight

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Victorian Regional Channels

Updated:  15/03/2015  9:45:13 AM

Division 1 Start Offset Times for Race 18 on 18/03/2015 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
TINK G151 18:00 H Farrell
HAPPY HOUR G99 18:03 Brendon Lee
SMOKE ON THE WATER G1501 18:04 Andrew Roche
MIRACLE MILE G5225 18:04 L Hassell J Mclean
SNOWBIRD G37 18:05 Terry Reichl
SUELAN G411 18:05 Stuart Pyers
SUNDANCING G32 18:06 Ian Robottom
SPIRIT OF RANI G5901 18:06 Phillip Francis
THE USUAL SUSPECTS G6525 18:06 Daryl Speakman
REVERIE G126 18:06 Ian Hunter
FREESTYLE 1 G473 18:06 Paul Anderson
GENTLEMENS' RELISH G5906 18:06 John Mackay
PHANTOM G3501 18:06 Robert Sutherland
FABULOUS ACTION G601 18:07 Jonathan Apted
CASTILLE G338 18:07 Richard Lowe
FRENCH CONNECTION G9 18:08 Brian Marshman
VALIANT G328 18:08 Gerard O Brien
BAD INFLUENCE G77 18:08 Bakker Wolff
REAL LIFE G045 18:08 Daniel Field
FREELOADER G55 18:09 Ian Begley
SIXFOOTSIX LARRIKEN2 G1111 18:09 Darren Pickering
SPIRIT G1 18:10 Dale Robertson
JUNO G621 18:10 Kym Murphy
VIVACITE G5 18:10 C Roger McLennan
CELESTE G3 18:11 Malcolm Eaton
PEREGRINE G154 18:12 Ryan Walker
GREAT ESCAPE G7007 18:12 Don Fagg
CINQUANTE G5038 18:12 Ian Murray
AKATEA G8710 18:15 Ian Holten
SEA TWIST SW125018 18:15 Peter Barrett
PHOENIX G138 18:16 B & J Carnell
BUNDABERG G16 18:17 John Kint
SENNA G14 18:17 Chris Manton
LOCAL MOCEAN AUS5585 18:17 Steven Richardson
KAVALA G388 18:19 Dave Ruffin
EXTASEA G4646R 18:19 Paul Buchholz

Division 2 Start Offset Times for Race 18 on 18/03/2015 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
MAATSUYKER G30 18:00 William Newman
KARMADAZE G70 18:01 Bryan Horniblow
INCH BY INCH G296 18:01 Peter Zwagerman
LUPA WYLO G537 18:01 Geoff Sadler
TARA G239 18:04 William Ivens
MURPHYS LAW G15 18:05 Harry Farnell
WEREWOLF 1259 18:05 Fraser Rudland
THUNDERDOWNUNDER 1224 18:06 Lucy Townson
BANSHEE G122 18:07 Eddie Becker
BILLYCART G276 18:07 Jock Forbes
CRACKED 1196 18:08 Shannon Dixon
TIME OUT 1256 18:08 Lovro Ljubanovic
HOOK G38 18:08 Tim Norris
WHITE POINTER 1225 18:09 Kevin Battye
ANDROMEDA 111 G1001 18:09 Darryl Morrison
MARAID G63 18:09 Peter Gillett
DRY REACH G163 18:09 Dale Laurie
SEABREEZE G79 18:10 Geoff Newman
MAVERICK G209 18:10 Bill Lodge
BARADINE 823 18:10 Mick Pedrie
ELIXIR G360 18:10 Chris Williams
BAJARYN G10 18:11 Greg Chalmers
REVOLUTION G80 18:11 Peter Stephens
PANACHE G92 18:11 Michael Melican
BLUE LADY G29 18:11 Roger Ganly
URGENCE G78 18:12 John Stickland
FLYING CIRCUS G571 18:12 Kim Clarke
SAPPHIRE OF LONDON G507 18:12 Grant Stquentin
ELESSAR G136 18:12 Rob Richardson
JOAN D'ARC G310 18:13 Douglas Gaylard
PATTERNMAKER G21 18:13 Stuart Dickson
MANTA G380 18:13 Hal Braley
TWO FARR G2269 18:14 Will Baum
INSPIRATION G351 18:14 Peter Cameron
BALTIC G120 18:14 Peter Bone
DUCO MAGIC BLING G94 18:15 Paul Gunner
SCHNELL G3943 18:15 Christian Cantwell
FLEURIEU WARRIOR G1125 18:17 Trevor Brown
6 FOOT 10 G133 18:17 Geoff Baum
BUCK G5352 18:19 Stirling Parker

Results by : TopYacht Software

Print This Page



LinkBack : back to Series Index