Header File

Wednesday Twilight

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Victorian Regional Channels

Updated:  3/03/2015  5:34:00 PM

Division 1 Start Offset Times for Race 16 on 4/03/2015 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
SMOKE ON THE WATER G1501 18:00 Andrew Roche
FREESTYLE 1 G473 18:00 Paul Anderson
TINK G151 18:00 H Farrell
HAPPY HOUR G99 18:02 Brendon Lee
SUNDANCING G32 18:02 Ian Robottom
SNOWBIRD G37 18:02 Terry Reichl
MIRACLE MILE G5225 18:03 L Hassell J Mclean
FREELOADER G55 18:04 Ian Begley
SUELAN G411 18:05 Stuart Pyers
REVERIE G126 18:05 Ian Hunter
GENTLEMENS' RELISH G5906 18:05 John Mackay
SPIRIT OF RANI G5901 18:05 Phillip Francis
PHANTOM G3501 18:05 Robert Sutherland
THE USUAL SUSPECTS G6525 18:06 Daryl Speakman
BAD INFLUENCE G77 18:06 Bakker Wolff
FABULOUS ACTION G601 18:06 Jonathan Apted
VALIANT G328 18:07 Gerard O Brien
FRENCH CONNECTION G9 18:07 Brian Marshman
REAL LIFE G045 18:07 Daniel Field
CASTILLE G338 18:08 Richard Lowe
JUNO G621 18:08 Kym Murphy
SIXFOOTSIX LARRIKEN2 G1111 18:08 Darren Pickering
VIVACITE G5 18:09 C Roger McLennan
CELESTE G3 18:09 Malcolm Eaton
SPIRIT G1 18:10 Dale Robertson
GREAT ESCAPE G7007 18:11 Don Fagg
PEREGRINE G154 18:11 Ryan Walker
CINQUANTE G5038 18:14 Ian Murray
KAVALA G388 18:14 Dave Ruffin
AKATEA G8710 18:14 Ian Holten
SEA TWIST SW125018 18:14 Peter Barrett
PHOENIX G138 18:14 B & J Carnell
BUNDABERG G16 18:16 John Kint
SENNA G14 18:16 Chris Manton
LOCAL MOCEAN AUS5585 18:17 Steven Richardson
EXTASEA G4646R 18:18 Paul Buchholz

Division 2 Start Offset Times for Race 16 on 4/03/2015 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
MAATSUYKER G30 18:00 William Newman
KARMADAZE G70 18:01 Bryan Horniblow
LUPA WYLO G537 18:01 Geoff Sadler
INCH BY INCH G296 18:03 Peter Zwagerman
TARA G239 18:04 William Ivens
WEREWOLF 1259 18:05 Fraser Rudland
THUNDERDOWNUNDER 1224 18:06 Lucy Townson
BANSHEE G122 18:06 Eddie Becker
MURPHYS LAW G15 18:07 Harry Farnell
BILLYCART G276 18:07 Jock Forbes
PANACHE G92 18:08 Michael Melican
HOOK G38 18:08 Tim Norris
SAPPHIRE OF LONDON G507 18:08 Grant Stquentin
WHITE POINTER 1225 18:09 Kevin Battye
ANDROMEDA 111 G1001 18:09 Darryl Morrison
CRACKED 1196 18:09 Shannon Dixon
MAVERICK G209 18:09 Bill Lodge
SEABREEZE G79 18:09 Geoff Newman
DRY REACH G163 18:09 Dale Laurie
BARADINE 823 18:10 Mick Pedrie
TIME OUT 1256 18:10 Lovro Ljubanovic
ELIXIR G360 18:10 Chris Williams
PATTERNMAKER G21 18:11 Stuart Dickson
REVOLUTION G80 18:11 Peter Stephens
MARAID G63 18:11 Peter Gillett
ELESSAR G136 18:11 Rob Richardson
BLUE LADY G29 18:11 Roger Ganly
BAJARYN G10 18:12 Greg Chalmers
URGENCE G78 18:12 John Stickland
FLYING CIRCUS G571 18:12 Kim Clarke
INSPIRATION G351 18:13 Peter Cameron
MANTA G380 18:13 Hal Braley
TWO FARR G2269 18:13 Will Baum
6 FOOT 10 G133 18:13 Geoff Baum
JOAN D'ARC G310 18:13 Douglas Gaylard
DUCO MAGIC BLING G94 18:14 Paul Gunner
BALTIC G120 18:15 Peter Bone
SCHNELL G3943 18:15 Christian Cantwell
FLEURIEU WARRIOR G1125 18:16 Trevor Brown
BUCK G5352 18:19 Stirling Parker

Results by : TopYacht Software

Print This Page



LinkBack : back to Series Index