Header File

Wednesday Twilight

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Victorian Regional Channels

Updated:  10/02/2015  7:12:06 PM

Division 1 Start Offset Times for Race 13 on 11/02/2015 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
HAPPY HOUR G99 18:00 Brendon Lee
MIRACLE MILE G5225 18:01 L Hassell J Mclean
SPIRIT OF RANI G5901 18:02 Phillip Francis
FREESTYLE 1 G473 18:02 Paul Anderson
SMOKE ON THE WATER G1501 18:03 Andrew Roche
SNOWBIRD G37 18:03 Terry Reichl
SUNDANCING G32 18:04 Ian Robottom
SUELAN G411 18:06 Stuart Pyers
FREELOADER G55 18:06 Ian Begley
THE USUAL SUSPECTS G6525 18:07 Daryl Speakman
REVERIE G126 18:07 Ian Hunter
PHANTOM G3501 18:07 Robert Sutherland
SPIRIT G1 18:08 Dale Robertson
VALIANT G328 18:08 Gerard O Brien
FABULOUS ACTION G601 18:08 Jonathan Apted
GENTLEMENS' RELISH G5906 18:09 John Mackay
CASTILLE G338 18:09 Richard Lowe
JUNO G621 18:09 Kym Murphy
BAD INFLUENCE G77 18:09 Bakker Wolff
FRENCH CONNECTION G9 18:09 Brian Marshman
REAL LIFE G045 18:10 Daniel Field
VIVACITE G5 18:10 C Roger McLennan
CELESTE G3 18:11 Malcolm Eaton
SIXFOOTSIX LARRIKEN2 G1111 18:11 Darren Pickering
PEREGRINE G154 18:12 Ryan Walker
AKATEA G8710 18:15 Ian Holten
CINQUANTE G5038 18:16 Ian Murray
SEA TWIST SW125018 18:16 Peter Barrett
PHOENIX G138 18:16 B & J Carnell
KAVALA G388 18:17 Dave Ruffin
SENNA G14 18:17 Chris Manton
BUNDABERG G16 18:18 John Kint
EXTASEA G4646R 18:18 Paul Buchholz
LOCAL MOCEAN AUS5585 18:19 Steven Richardson

Division 2 Start Offset Times for Race 13 on 11/02/2015 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
INCH BY INCH G296 18:00 Peter Zwagerman
MAATSUYKER G30 18:00 William Newman
KARMADAZE G70 18:01 Bryan Horniblow
LUPA WYLO G537 18:02 Geoff Sadler
TARA G239 18:03 William Ivens
ELIXIR G360 18:05 Chris Williams
WEREWOLF 1259 18:05 Fraser Rudland
BARADINE 823 18:07 Mick Pedrie
THUNDERDOWNUNDER 1224 18:07 Lucy Townson
BANSHEE G122 18:07 Eddie Becker
TIME OUT 1256 18:08 Lovro Ljubanovic
BILLYCART G276 18:08 Jock Forbes
MURPHYS LAW G15 18:08 Harry Farnell
HOOK G38 18:09 Tim Norris
PANACHE G92 18:09 Michael Melican
ANDROMEDA 111 G1001 18:09 Darryl Morrison
CRACKED 1196 18:09 Shannon Dixon
MANTA G380 18:10 Hal Braley
MAVERICK G209 18:10 Bill Lodge
SAPPHIRE OF LONDON G507 18:10 Grant Stquentin
ELESSAR G136 18:11 Rob Richardson
REVOLUTION G80 18:11 Peter Stephens
BLUE LADY G29 18:12 Roger Ganly
DRY REACH G163 18:12 Dale Laurie
BAJARYN G10 18:12 Greg Chalmers
URGENCE G78 18:12 John Stickland
SEABREEZE G79 18:12 Geoff Newman
FLYING CIRCUS G571 18:12 Kim Clarke
PATTERNMAKER G21 18:12 Stuart Dickson
JOAN D'ARC G310 18:13 Douglas Gaylard
MARAID G63 18:13 Peter Gillett
6 FOOT 10 G133 18:13 Geoff Baum
INSPIRATION G351 18:13 Peter Cameron
TWO FARR G2269 18:14 Will Baum
DUCO MAGIC BLING G94 18:15 Paul Gunner
SCHNELL G3943 18:16 Christian Cantwell
FLEURIEU WARRIOR G1125 18:16 Trevor Brown
BALTIC G120 18:16 Peter Bone
BUCK G5352 18:19 Stirling Parker

Results by : TopYacht Software

Print This Page



LinkBack : back to Series Index