Header File

Wednesday Twilight

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Victorian Regional Channels

Updated:  30/11/2014  7:07:17 PM

Division 1 Start Offset Times for Race 9 on 3/12/2014 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
HAPPY HOUR G99 18:00 Brendon Lee
SPIRIT OF RANI G5901 18:01 Phillip Francis
MIRACLE MILE G5225 18:01 L Hassell J Mclean
SNOWBIRD G37 18:01 Terry Reichl
SMOKE ON THE WATER G1501 18:02 Andrew Roche
GENTLEMENS' RELISH G5906 18:02 John Mackay
SUNDANCING G32 18:02 Ian Robottom
FREESTYLE 1 G473 18:02 Paul Anderson
FREELOADER G55 18:03 Ian Begley
THE USUAL SUSPECTS G6525 18:03 Daryl Speakman
REVERIE G126 18:05 Ian Hunter
PHANTOM G3501 18:06 Robert Sutherland
BAD INFLUENCE G77 18:06 Bakker Wolff
SPIRIT G1 18:07 Dale Robertson
FABULOUS ACTION G601 18:07 Jonathan Apted
SIXFOOTSIX LARRIKEN2 G1111 18:07 Darren Pickering
VALIANT G328 18:07 Gerard O Brien
JUNO G621 18:08 Kym Murphy
FRENCH CONNECTION G9 18:08 Brian Marshman
CASTILLE G338 18:08 Richard Lowe
VIVACITE G5 18:09 C Roger McLennan
REAL LIFE G045 18:09 Daniel Field
PEREGRINE G154 18:09 Ryan Walker
CELESTE G3 18:10 Malcolm Eaton
BUNDABERG G16 18:11 John Kint
AKATEA G8710 18:14 Ian Holten
CINQUANTE G5038 18:14 Ian Murray
SENNA G14 18:16 Chris Manton
PHOENIX G138 18:17 B & J Carnell
EXTASEA G4646R 18:17 Paul Buchholz
LOCAL MOCEAN AUS5585 18:18 Steven Richardson
KAVALA G388 18:18 Dave Ruffin

Division 2 Start Offset Times for Race 9 on 3/12/2014 Start : 18:00
BOAT SAIL NO Bt Strt SKIPPER
INCH BY INCH G296 18:00 Peter Zwagerman
KARMADAZE G70 18:01 Bryan Horniblow
MAATSUYKER G30 18:02 William Newman
LUPA WYLO G537 18:02 Geoff Sadler
MURPHYS LAW G15 18:03 Harry Farnell
ELIXIR G360 18:03 Chris Williams
TARA G239 18:03 William Ivens
WEREWOLF 1259 18:04 Fraser Rudland
BANSHEE G122 18:05 Eddie Becker
BARADINE 823 18:05 Mick Pedrie
TIME OUT 1256 18:05 Lovro Ljubanovic
PATTERNMAKER G21 18:06 Stuart Dickson
BILLYCART G276 18:06 Jock Forbes
CRACKED 1196 18:06 Shannon Dixon
THUNDERDOWNUNDER 1224 18:06 Lucy Townson
DRY REACH G163 18:07 Dale Laurie
HOOK G38 18:07 Tim Norris
MANTA G380 18:08 Hal Braley
SEABREEZE G79 18:08 Geoff Newman
ANDROMEDA 111 G1001 18:08 Darryl Morrison
SAPPHIRE OF LONDON G507 18:08 Grant Stquentin
PANACHE G92 18:08 Michael Melican
MAVERICK G209 18:09 Bill Lodge
MARAID G63 18:09 Peter Gillett
REVOLUTION G80 18:10 Peter Stephens
ELESSAR G136 18:10 Rob Richardson
URGENCE G78 18:11 John Stickland
JOAN D'ARC G310 18:12 Douglas Gaylard
TWO FARR G2269 18:12 Will Baum
6 FOOT 10 G133 18:12 Geoff Baum
DUCO MAGIC BLING G94 18:13 Paul Gunner
FLEURIEU WARRIOR G1125 18:13 Trevor Brown
BLUE LADY G29 18:14 Roger Ganly
BALTIC G120 18:15 Peter Bone
INSPIRATION G351 18:15 Peter Cameron
BUCK G5352 18:18 Stirling Parker

Results by : TopYacht Software

Print This Page



LinkBack : back to Series Index