Header Image

Wednesday Twilight

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Race 3   (22/10/2014)  Victorian Regional Channels

Updated:  13/11/2014  9:10:36 PM

Division 1 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim
1 G126 REVERIE 01:00:17 Ian Hunter 19:03:23
2 G045 REAL LIFE 01:00:11 Daniel Field 19:04:27
3 G37 SNOWBIRD 01:04:01 Terry Reichl 19:04:30
4 G5038 CINQUANTE 54:25 Ian Murray 19:06:07
5 G154 PEREGRINE 58:27 Ryan Walker 19:06:52
6 G338 CASTILLE 01:01:43 Richard Lowe 19:07:01
7 G1111 SIXFOOTSIX LARRIKEN2 01:00:37 Darren Pickering 19:07:06
8 G138 PHOENIX 54:47 B & J Carnell 19:07:24
9 G6525 THE USUAL SUSPECTS 01:05:17 Daryl Speakman 19:08:12
10 G14 SENNA 54:34 Chris Manton 19:08:13
11 G1 SPIRIT 01:03:18 Dale Robertson 19:08:16
12 G32 SUNDANCING 01:05:17 Ian Robottom 19:08:23
13 G601 FABULOUS ACTION 01:02:24 Jonathan Apted 19:08:33
14 G77 BAD INFLUENCE 01:03:10 Bakker Wolff 19:09:19
15 G473 FREESTYLE 1 01:06:16 Paul Anderson 19:09:33
16 G328 VALIANT 01:03:40 Gerard O Brien 19:09:39
17 AUS5585 LOCAL MOCEAN 55:49 Steven Richardson 19:11:33
18 G3501 PHANTOM 01:06:54 Robert Sutherland 19:11:41
19 G5225 MIRACLE MILE 01:08:59 L Hassell J Mclean 19:12:05
20 G388 KAVALA 52:07 Dave Ruffin 19:12:32
21 G1501 SMOKE ON THE WATER 01:13:05 Andrew Roche 19:16:11
22 G16 BUNDABERG 01:06:10 John Kint 19:16:16

Division 2 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim
1 G94 DUCO MAGIC BLING 48:04 Paul Gunner 18:56:00
2 G209 MAVERICK 50:33 Bill Lodge 18:59:28
3 1256 TIME OUT 50:37 Lovro Ljubanovic 18:59:45
4 G79 SEABREEZE 47:09 Geoff Newman 19:01:03
5 G296 INCH BY INCH 01:01:08 Peter Zwagerman 19:01:08
6 G70 KARMADAZE 55:36 Bryan Horniblow 19:01:16
7 G122 BANSHEE 53:31 Eddie Becker 19:01:34
8 1224 THUNDERDOWNUNDER 50:22 Lucy Townson 19:01:46
9 G136 ELESSAR 47:14 Rob Richardson 19:01:52
10 G21 PATTERNMAKER 48:57 Stuart Dickson 19:02:11
11 G310 JOAN D'ARC 46:32 Douglas Gaylard 19:02:45
12 823 BARADINE 51:37 Mick Pedrie 19:03:07
13 G537 LUPA WYLO 54:44 Geoff Sadler 19:03:26
14 G63 MARAID 48:37 Peter Gillett 19:03:31
15 G133 6 FOOT 10 48:32 Geoff Baum 19:03:53
16 G92 PANACHE 48:53 Michael Melican 19:04:19
17 G507 SAPPHIRE OF LONDON 48:42 Grant Stquentin 19:04:29
18 G380 MANTA 51:55 Hal Braley 19:04:58
19 G1125 FLEURIEU WARRIOR 46:28 Trevor Brown 19:05:05
20 G351 INSPIRATION 47:06 Peter Cameron 19:05:19
21 G163 DRY REACH 51:48 Dale Laurie 19:05:53
22 1259 WEREWOLF 54:51 Fraser Rudland 19:06:27
23 G360 ELIXIR 57:21 Chris Williams 19:06:41

Results by : TopYacht Software

Print This Page

LinkBack : back to Series Index