Header File

W.H. (Jockey) Jones Perpetual Trophy

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Updated:  21/03/2015  9:17:10 PM

Series Results [PHS] for Division 1 up to Race 6
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   G328 VALIANT Gerard O Brien RGYC 22.0 2.0 1.0 2.0 10.0 6.0 1.0
2   G5 VIVACITE C Roger McLennan RGYC 24.0 3.0 3.0 1.0 7.0 3.0 7.0
3   G69 FUZZY LOGIC Gary Prestedge RGYC 25.0 8.0 7.0 5.0 2.0 1.0 2.0
4   AUS5585 LOCAL MOCEAN Steven Richardson RGYC 26.0 1.0 5.0 6.0 5.0 5.0 4.0
5   G621 JUNO Kym Murphy RGYC 33.0 6.0 2.0 3.0 9.0 7.0 6.0
6   G1111 SIXFOOTSIX LARRIKEN2 Darren Pickering RGYC 36.0 4.0 4.0 4.0 11.0 8.0 5.0
7   G5038 CINQUANTE Ian Murray RGYC 42.0 9.0 14.0C 7.0 1.0 2.0 9.0
8   G1 SPIRIT Dale Robertson RGYC 44.0 7.0 6.0 14.0C 4.0 10.0F 3.0
9   G138 PHOENIX B & J Carnell RGYC 54.0 14.0C 14.0C 8.0 6.0 4.0 8.0
10   G4646R EXTASEA Paul Buchholz RGYC 69.0 10.0 14.0C 14.0C 3.0 14.0C 14.0C
11   G3501 PHANTOM Robert Sutherland RGYC 72.0 14.0C 8.0 14.0C 8.0 14.0C 14.0C
12   G1501 SMOKE ON THE WATER Andrew Roche RGYC 75.0 5.0 14.0C 14.0C 14.0C 14.0C 14.0C
13   G154 PEREGRINE Ryan Walker RGYC 84.0 14.0C 14.0C 14.0C 14.0C 14.0C 14.0C

Series Results [PHS] for Division 2 up to Race 6
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   G6525 THE USUAL SUSPECTS Daryl Speakman RGYC 17.0 4.0 3.0 5.0 3.0 1.0 1.0
2   G5352 BUCK Stirling Parker RGYC 21.0 2.0 2.0 10.0C 1.0 3.0 3.0
3   G5901 SPIRIT OF RANI Phil Francis RGYC 28.0 6.0 1.0 3.0 4.0 4.0 10.0C
4   G5225 MIRACLE MILE L Hassell J Mclean RGYC 30.0 3.0 11.0C 1.0 6.0 5.0 4.0
5   G108 MONKEY BUSINESS Cam Rae RGYC 35.0 1.0 5.0 4.0 5.0 10.0C 10.0C
6   G5906 GENTLEMENS' RELISH John Mackay RGYC 37.0 5.0 4.0 2.0 10.0C 6.0 10.0C
7   G126 REVERIE Ian Hunter RGYC 38.0 11.0C 11.0C 10.0C 2.0 2.0 2.0
8   G7007 GREAT ESCAPE Don Fagg RGYC 62.0 11.0C 11.0C 10.0C 10.0C 10.0C 10.0C
8   G473 FREESTYLE 1 Paul Anderson RGYC 62.0 11.0C 11.0C 10.0C 10.0C 10.0C 10.0C
8   AUS710 VITESSE Scott Farrimond RGYC 62.0 11.0C 11.0C 10.0C 10.0C 10.0C 10.0C

Series Results [PHS] for Division 3 up to Race 6
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 6 Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   G163 DRY REACH Dale Laurie RGYC 16.0 1.0 4.0 1.0 4.0 4.0 2.0
2   G209 MAVERICK Bill Lodge RGYC 20.0 2.0 2.0 2.0 6.0 3.0 5.0
3   G78 URGENCE John Stickland RGYC 23.0 3.0 5.0 3.0 2.0 7.0 3.0
4   G133 6 FOOT 10 Geoff Baum RGYC 32.0 10.0 8.0 6.0 3.0 1.0 4.0
5   1256 TIME OUT Lovro Ljubanovic RGYC 36.0 4.0 1.0 7.0 9.0F 5.0 10.0C
6   G94 DUCO MAGIC BLING Paul Gunner RGYC 41.0 9.0 10.0 9.0 5.0 2.0 6.0
7   G80 REVOLUTION Peter Stephens RGYC 42.0 8.0 9.0 8.0 1.0 6.0 10.0C
8   G1125 FLEURIEU WARRIOR Trevor Brown RGYC 44.0 14.0C 6.0 5.0 7.0 11.0C 1.0
9   1196 CRACKED Shannon Dixon RGYC 53.0 5.0 3.0 12.0C 12.0C 11.0C 10.0C
10   G571 FLYING CIRCUS Kim Clarke RGYC 58.0 6.0 7.0 12.0C 12.0C 11.0C 10.0C
11   823 BARADINE Mick Pedrie RGYC 65.0 14.0C 14.0C 4.0 12.0C 11.0C 10.0C
12   1225 WHITE POINTER Kevin Battye RGYC 66.0 7.0 14.0C 12.0C 12.0C 11.0C 10.0C
13   1259 WEREWOLF Fraser Rudland RGYC 73.0 14.0C 14.0C 12.0C 12.0C 11.0C 10.0C

(Ties: S=Score R=Race B= Bettered. Penalties: A=ARB/MED B=BFD C=DNC D=DNE E=ESP F=DNF G=RDG I=DPI L=Late Entrant M=DGM N=ENP O=OCS P=Protest Q=DSQ R=RET S=DNS T=TLE U=UFP V=AVG W=DUT X=EXC Z=ZFP Y=SCP #=NoData [x.y]=Discarded)

Results by : TopYacht Software

Close Window |  Print This Page

LinkBack : back to Series page

Footer File