Header File

E.H. Eustace Wilson Perpetual Trophy

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Updated:  4/06/2015  3:21:05 PM

Series Results [PHS] for Division 1 up to Race 5
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   G1 SPIRIT Dale Robertson RGYC 12.0 3.0 2.0 1.0 1.0 5.0
2   G621 JUNO Kym Murphy RGYC 19.0 7.0 5.0 2.0 3.0 2.0
3   AUS5585 LOCAL MOCEAN Steven Richardson RGYC 21.0 4.0 4.0 5.0 4.0 4.0
4   G1111 SIXFOOTSIX LARRIKEN2 Darren Pickering RGYC 22.0 1.0 6.0 7.0 2.0 6.0
5   G328 VALIANT Gerard O Brien RGYC 25.0 6.0 7.0 3.0 6.0 3.0
6   G138 PHOENIX B & J Carnell RGYC 29.0 2.0 8.0 4.0 14.0C 1.0
7   G5038 CINQUANTE Ian Murray RGYC 41.0 14.0C 1.0 8.0 8.0 10.0
8   G1501 SMOKE ON THE WATER Andrew Roche RGYC 46.0 8.0 3.0 14.0C 14.0C 7.0
9   G4646R EXTASEA Paul Buchholz RGYC 50.0 5.0 9.0 14.0C 14.0C 8.0
10   G5 VIVACITE C Roger McLennan RGYC 52.0 14.0C 14.0C 6.0 7.0 11.0
11   G69 FUZZY LOGIC Gary Prestedge RGYC 56.0 14.0C 14.0C 14.0C 5.0 9.0
12   G3501 PHANTOM Robert Sutherland RGYC 70.0 14.0C 14.0C 14.0C 14.0C 14.0C
12   G154 PEREGRINE Ryan Walker RGYC 70.0 14.0C 14.0C 14.0C 14.0C 14.0C

Series Results [PHS] for Division 2 up to Race 5
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   G5901 SPIRIT OF RANI Phil Francis RGYC 15.0 2.0 2.0 5.0 2.0 4.0
2   G5352 BUCK Stirling Parker RGYC 16.0 4.0 5.0 2.0 4.0 1.0
3   G6525 THE USUAL SUSPECTS Daryl Speakman RGYC 17.0 5.0 1.0 7.0 1.0 3.0
4   G5906 GENTLEMENS' RELISH John Mackay RGYC 24.0 3.0 4.0 1.0 6.0 10.0C
5   G5225 MIRACLE MILE L Hassell J Mclean RGYC 28.0 1.0 11.0C 4.0 5.0 7.0S
6   G126 REVERIE Ian Hunter RGYC 30.0 11.0C 11.0C 3.0 3.0 2.0
7   G108 MONKEY BUSINESS Cam Rae RGYC 34.0 11.0C 3.0 6.0 7.0 7.0F
8   G7007 GREAT ESCAPE Don Fagg RGYC 52.0 11.0C 11.0C 10.0C 10.0C 10.0C
8   G473 FREESTYLE 1 Paul Anderson RGYC 52.0 11.0C 11.0C 10.0C 10.0C 10.0C
8   AUS710 VITESSE Scott Farrimond RGYC 52.0 11.0C 11.0C 10.0C 10.0C 10.0C

Series Results [PHS] for Division 3 up to Race 5
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 5 Race 4 Race 3 Race 2 Race 1
1   G209 MAVERICK Bill Lodge RGYC 14.0 4.0 1.0 2.0 4.0 3.0
2   G163 DRY REACH Dale Laurie RGYC 15.0 2.0 4.0 3.0 1.0 5.0
3   G94 DUCO MAGIC BLING Paul Gunner RGYC 23.0 7.0 9.0 1.0 5.0 1.0
4   G78 URGENCE John Stickland RGYC 25.0 1.0 6.0 12.0C 2.0 4.0
5   G1125 FLEURIEU WARRIOR Trevor Brown RGYC 27.0 5.0 2.0 5.0 8.0 7.0
6   G80 REVOLUTION Peter Stephens RGYC 33.0 6.0 7.0 12.0C 6.0 2.0
7   G133 6 FOOT 10 Geoff Baum RGYC 38.0 3.0 8.0 12.0C 7.0 8.0
8   1256 TIME OUT Lovro Ljubanovic RGYC 41.0 14.0C 14.0C 4.0 3.0 6.0
9   G571 FLYING CIRCUS Kim Clarke RGYC 52.0 14.0C 3.0 12.0C 12.0C 11.0C
10   1225 WHITE POINTER Kevin Battye RGYC 54.0 14.0C 5.0 12.0C 12.0C 11.0C
11   1259 WEREWOLF Fraser Rudland RGYC 63.0 14.0C 14.0C 12.0C 12.0C 11.0C
11   1196 CRACKED Shannon Dixon RGYC 63.0 14.0C 14.0C 12.0C 12.0C 11.0C
11   823 BARADINE Mick Pedrie RGYC 63.0 14.0C 14.0C 12.0C 12.0C 11.0C

(Ties: S=Score R=Race B= Bettered. Penalties: A=ARB/MED B=BFD C=DNC D=DNE E=ESP F=DNF G=RDG I=DPI L=Late Entrant M=DGM N=ENP O=OCS P=Protest Q=DSQ R=RET S=DNS T=TLE U=UFP V=AVG W=DUT X=EXC Z=ZFP Y=SCP #=NoData [x.y]=Discarded)

Results by : TopYacht Software

Close Window |  Print This Page

LinkBack : back to Series page

Footer File