Header File

Wednesday Twilight Pre-Christmas

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Race 9   (4/12/2013)  Victorian Regional Channels

Updated:  19/03/2014  14:13:24

Division 1 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim Vis
1 G328 VALIANT 01:09:57 Gerard Obrien 19:21:11  
2 G601 FABULOUS ACTION 01:09:49 Jonathan Apted 19:22:01  
3 G5038 CINQUANTE 01:06:07 Ian Murray 19:22:20  
4 G473 FREESTYLE 1 01:15:11 Paul Anderson 19:22:27  
5 G5906 GENTLEMENS' RELISH 01:13:24 John Mackay 19:23:00  
6 G3501 PHANTOM 01:12:41 Robert Sutherland 19:23:22  
7 G138 PHOENIX 01:06:36 B & J Carnell 19:23:48  
8 G16 BUNDABERG 01:08:34 John Kint 19:24:43  
9 AUS5585 LOCAL MOCEAN 01:04:37 Steven Richardson 19:24:56  
10 G37 SNOWBIRD 01:16:32 Terry Reichl 19:25:02  
11 G9 FRENCH CONNECTION 01:13:02 Brian Marshman 19:26:05  
12 G126 REVERIE 01:16:42 Ian Hunter 19:26:23 Yes
13 G351 INSPIRATION 01:25:43 Peter Cameron 19:26:40  
14 G77 BAD INFLUENCE 01:14:11 Bakker Wolff 19:26:51  
15 G1111 SIXFOOTSIX LARRIKEN2 01:13:12 Darren Pickering 19:27:06  
16 G52 PARIS 01:22:11 Ian Robottom 19:27:41  
17 G1 SPIRIT 01:17:22 Dale Robertson 19:28:57  
18 G99 HAPPY HOUR 01:22:00 Brendon Lee 19:29:16  
19 G4646R EXTASEA 01:06:10 Paul Buchholz 19:29:28  
20 G338 CASTILLE 01:16:55 Richard Lowe 19:30:10  
21 G380 MANTA 01:31:28 Hal Braley 19:32:25  
22 G3902 MIRAGE 01:33:46 Fergus McPherson 19:33:46  
23 G151 TINK 01:26:16 Helen Farrell 19:36:31 Yes
24 G379 BOMBAY SAPPHIRE 01:34:21 Gavin Wright 19:37:28  

Division 2 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim Vis
1 G310 JOAN D'ARC 01:02:34 Douglas Gaylard 19:19:24  
2 G133 6 FOOT 10 01:01:05 Geoff Baum 19:19:38  
3 G21 PATTERNMAKER 01:07:19 Stuart Dickson 19:19:42  
4 G92 PANACHE 01:07:15 Michael Melican 19:19:48  
5 G4550 MUSKET 01:03:42 David Purnell 19:20:09  
6 G122 BANSHEE 01:11:58 Eddie Becker 19:20:27  
7 G1125 FLEURIEU WARRIOR 01:00:04 Trevor Brown 19:20:33  
8 G79 SEABREEZE 01:06:22 Geoff Newman 19:20:49  
9 G63 MARAID 01:05:12 Peter Gillett 19:21:21  
10 G8 EXILE 01:10:27 Leo Gold 19:21:31  
11 G1256 TIME OUT 01:10:14 Lovro Ljubanovic 19:22:16  
12 G537 LUPA WYLO 01:14:47 Geoff Sadler 19:24:01  
13 G360 ELIXIR 01:15:57 Chris Williams 19:25:28  
14 G10 BAJARYN 01:14:44 Greg Chalmers 19:26:15  

Results by : TopYacht Software

Close Window |  Print This Page

LinkBack : back to Series Index