Header File

Wednesday Twilight Pre-Christmas

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Race 4   (30/10/2013)  Victorian Regional Channels

Updated:  19/03/2014  14:08:01

Division 1 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim Vis
1 G473 FREESTYLE 1 01:12:44 Paul Anderson 19:16:48  
2 G99 HAPPY HOUR 01:12:43 Brendon Lee 19:17:07  
3 G3902 MIRAGE 01:17:29 Fergus McPherson 19:17:29  
4 G550 PANACEA 01:14:42 Daniel Field 19:17:54  
5 G126 REVERIE 01:10:41 Ian Hunter 19:18:24 Yes
6 G388 KAVALA 01:00:18 Dave Ruffin 19:18:51  
7 G9 FRENCH CONNECTION 01:09:08 Brian Marshman 19:19:13  
8 G328 VALIANT 01:08:51 Gerard Obrien 19:19:22  
9 G5906 GENTLEMENS' RELISH 01:10:17 John Mackay 19:19:30  
10 G380 MANTA 01:18:28 Hal Braley 19:19:52  
11 G138 PHOENIX 01:03:12 B & J Carnell 19:19:54  
12 G601 FABULOUS ACTION 01:10:02 Jonathan Apted 19:20:12  
13 G3 CELESTE 01:06:33 Malcolm Eaton 19:20:32  
14 G37 SNOWBIRD 01:14:33 Terry Reichl 19:20:37  
15 G1111 SIXFOOTSIX LARRIKEN2 01:09:03 Darren Pickering 19:20:49  
16 G16 BUNDABERG 01:04:45 John Kint 19:20:52  
17 G3501 PHANTOM 01:09:23 Robert Sutherland 19:20:56  
18 G52354 ANACONDA AUSTRALIA 01:08:20 Frant Bucek 19:21:02  
19 G5038 CINQUANTE 01:04:52 Ian Murray 19:21:07  
20 G434 BOUNDARY RIDER 01:10:35 Kim Clarke 19:21:35  
21 G707 CHIP 01:17:52 Gary Sheard 19:21:46  
22 AUS5585 LOCAL MOCEAN 01:01:35 Steven Richardson 19:21:55  
23 G5901 SPIRIT OF RANI 01:15:07 Phil Francis 19:22:03  
24 G1 SPIRIT 01:12:23 Dale Robertson 19:22:20  
25 G77 BAD INFLUENCE 01:11:47 Bakker Wolff 19:22:43  
26 G351 INSPIRATION 01:18:08 Peter Cameron 19:23:03  
27 G55 FREELOADER 01:15:16 Ian Begley 19:24:07  
28 G52 PARIS 01:16:32 Ian Robottom 19:24:15  
29 G379 BOMBAY SAPPHIRE 01:26:13 Gavin Wright 19:32:02  

Division 2 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim Vis
1 G537 LUPA WYLO 01:03:30 Geoff Sadler 19:07:24  
2 G296 INCH BY INCH 01:11:43 Peter Zwagerman 19:11:43  
3 G79 SEABREEZE 01:01:44 Geoff Newman 19:12:03  
4 G163 DRY REACH 01:03:16 Dale Laurie 19:12:40  
5 G312 LUCKY LADY 01:13:21 Ray Goodwin 19:13:28  
6 G8 EXILE 01:03:17 Leo Gold 19:13:36  
7 G94 DUCO MAGIC BLING 59:11 Paul Gunner 19:13:42  
8 G92 PANACHE 01:04:47 Michael Melican 19:14:00  
9 G10 BAJARYN 01:03:36 Greg Chalmers 19:14:32  
10 G310 JOAN D'ARC 59:27 Douglas Gaylard 19:14:44  
11 G133 6 FOOT 10 58:41 Geoff Baum 19:15:01  
12 G63 MARAID 01:00:00 Peter Gillett 19:15:22  
13 G62 5AM 01:05:53 Ken Allen 19:16:12  
14 1224 THUNDERDOWNUNDER 01:04:47 Lucy Townson 19:16:25  
15 NX932 BOTTOM LINE 01:07:08 Lynden Haskett 19:16:32  
16 823 BARADINE 01:06:36 Michael Pedri 19:16:39  
17 G1125 FLEURIEU WARRIOR 59:37 Trevor Brown 19:17:03  
18 G1001 ANDROMEDA 111 01:05:25 Darryl Morrison 19:17:49  
19 G1256 TIME OUT 01:06:25 Lovro Ljubanovic 19:18:03  
20 1218 CATALYST 01:06:14 Cameron Dixon 19:18:07  
21 G360 ELIXIR 01:10:08 Chris Williams 19:18:19  
22 G15 MURPHYS LAW 01:09:15 Harry Farnell 19:18:39  
23 G276 BILLYCART 01:05:04 Jock Forbes 19:18:42  
24 G122 BANSHEE 01:13:26 Eddie Becker 19:20:26  
25 G23 CARDINAL PUFF 01:13:01 Thomas Chittenden 19:20:31  
26 G4550 MUSKET 01:07:10 David Purnell 19:22:41  
DNF G505 ALCYON   David Pollitt    

Results by : TopYacht Software

Close Window |  Print This Page

LinkBack : back to Series Index