Header File

Wednesday Twilight Post-Christmas

Hosted By Royal Geelong Yacht Club

Race 4   (26/02/2014)  Victorian Regional Channels

Updated:  19/03/2014  14:27:29

Division 1 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim Vis
1 G388 KAVALA 01:02:22 Dave Ruffin 19:22:14  
2 G4646R EXTASEA 01:03:02 Paul Buchholz 19:23:39  
3 G379 BOMBAY SAPPHIRE 01:21:39 Gavin Wright 19:24:12  
4 G138 PHOENIX 01:08:09 B & J Carnell 19:24:53  
5 G351 INSPIRATION 01:25:07 Peter Cameron 19:25:07  
6 G328 VALIANT 01:13:29 Gerard Obrien 19:25:20  
7 G14 SENNA 01:10:01 Chris Manton 19:25:32  
8 G5901 SPIRIT OF RANI 01:19:24 Phil Francis 19:25:43  
9 G338 CASTILLE 01:16:08 Richard Lowe 19:26:03  
10 G1111 SIXFOOTSIX LARRIKEN2 01:14:19 Darren Pickering 19:26:06  
11 G621 JUNO 01:13:41 Kym Murphy 19:26:31  
12 G3902 MIRAGE 01:23:48 Fergus McPherson 19:26:37  
13 G5038 CINQUANTE 01:10:32 Iain Murray 19:26:38  
14 G3 CELESTE 01:13:30 Malcolm Eaton 19:26:55  
15 G55 FREELOADER 01:17:48 Ian Begley 19:27:04  
16 G16 BUNDABERG 01:12:33 John Kint 19:27:17  
17 G411 SUELAN 01:20:14 Stuart Pyers 19:27:25  
18 G37 SNOWBIRD 01:20:43 Terry Reichl 19:27:26  
19 G601 FABULOUS ACTION 01:15:39 Jonathan Apted 19:27:38  
20 G1 SPIRIT 01:15:48 Dale Robertson 19:27:47  
21 G126 REVERIE 01:19:09 Ian Hunter 19:28:17 Yes
22 G9 FRENCH CONNECTION 01:17:21 Brian Marshman 19:28:31  
23 SM371 BOOTS 01:20:51 Michael Briese 19:28:56 Yes
24 G3501 PHANTOM 01:17:54 Robert Sutherland 19:29:09  
25 G5906 GENTLEMENS' RELISH 01:21:30 John Mackay 19:30:07  
26 G380 MANTA 01:29:31 Hal Braley 19:30:43  
27 G99 HAPPY HOUR 01:26:50 Brendon Lee 19:31:32  
28 G121 CONCORDIA 01:17:53 Roy Nicholson 19:32:07 Yes
DNF G473 FREESTYLE 1   Paul Anderson    

Division 2 PURHC results Start : 18:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Fin Tim Vis
1 G537 LUPA WYLO 01:07:46 Geoff Sadler 19:12:41  
2 G92 PANACHE 01:04:35 Michael Melican 19:18:57  
3 G79 SEABREEZE 01:02:36 Geoff Newman 19:19:02  
4 G21 PATTERNMAKER 01:02:36 Stuart Dickson 19:19:15  
5 G4550 MUSKET 01:00:56 David Purnell 19:19:30  
6 G122 BANSHEE 01:11:39 Eddie Becker 19:19:42  
7 G1125 FLEURIEU WARRIOR 01:02:09 Trevor Brown 19:20:17  
8 G10 BAJARYN 01:07:23 Greg Chalmers 19:20:51  
9 G133 6 FOOT 10 01:01:23 Geoff Baum 19:21:03  
10 G310 JOAN D'ARC 01:03:35 Douglas Gaylard 19:21:08  
11 G276 BILLYCART 01:08:55 Jock Forbes 19:23:08  
12 1224 THUNDERDOWNUNDER 01:10:06 Lucy Townson 19:23:49  
13 G8 EXILE 01:10:17 Leo Gold 19:23:50  
14 G63 MARAID 01:07:07 Peter Gillett 19:23:55  
15 G62 5AM 01:12:06 Ken Allen 19:24:32  
16 G70 KARMADAZE 01:18:06 Bryan Horniblow 19:25:02  
17 G296 INCH BY INCH 01:22:30 Peter Zwagerman 19:25:51  
18 G312 LUCKY LADY 01:29:02 Ray Goodwin 19:29:02  

Results by : TopYacht Software

Close Window |  Print This Page

LinkBack : back to Series Index